ایجاد چین و چروک برای روی پوست اتفاقی است که به هر صورت برای همه می افتد. حالا یا به خاطر افزایش سن و پیرشدن بافت سلولی روی پوست است و یا به دلیل قرارگرفتن در معرض نور خورشید و یا ذرات معلق و آلوده در هوا است. در هر صورت خیلی ها از داشتن چنین چروک ها و خطوطی رو پوست شان خوشخال نیستند. به خصوص که این نشانه ها بیشتر در نواحی پیشانی٬ اطراف و زیر جشم ها است که تاثیر زیادی در چهره و جوانی هر فرد دارد.

هزینه بوتاکس

اما هبر خوب این است که با استفاده از روش های غیرتهاجمی و ساده ای مانند بوتاکس می توان به راحتی جوانی و برخورداری از یک پوست ضاف و بی خط و خطوط را به دست آورد.

بوتاکس چیست؟

این ماده که در مارکت ایران به بوتاکس معروف شده است از سمی شفابخش به نام بوتولینیوم تاکسین تولید میشود. در ابتدا از این ماده برای جنبه درمانی در پزشکی استفاده می‌شده است. به عنوان مثال برای تنگی دریچه مری و یا برای درمان یبوست .

یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس در چشم پزشکی بوده است.  بعد از استفاده از بوتاکس برای بهبود دید در اطراف چشم٬  پزشک جراح متوجه علائم هایی در پوست اطراف چشم بیمار می شود که چقدر نواحی اطراف چشم که در آن با دوز مشخص بوتاکس تزریق شده جوانتر و بدون چین و چروک شده است.

بعد از این رویداد تزریق بوتاکس به عنوان یکی از پرکاربردترین متدهای جوانسازی پوست در صورت درآمده است. به صورت استاندارد اگر صورت را سه بخش بالایی میانی و پایینی تقسیم کنیم در تمام این نواحی می‌توانیم برای جلوگیری از شلی پوست و ایجاد چین و چروک در آینده از بوتاکس استفاده کنیم نکته بسیار مهم در تزریق بوتاکس این هست که این تزریق حتماً باید توسط پزشک با تجربه انجام شود چون کار بسیار حساس و دقیقی است و باید طبق یک استاندارد و رویه اصولی انجام شود تا فرد استفاده کننده از بوتاکس دچار عوارض تزریق بوتاکس نشود.

مزایای بوتاکس

۱. صاف کردن چروک و خطوط و جوان‌تر کردن صورت
۲. با شل کردن عضله‌ها از ایجاد چروک و خطوط بیشتر جلوگیری می‌کند.
۳. غیرتهاجمی بودن درمان

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

برای تزریق بوتاکس به ناحیه هایی از صورت که بیشترین میزان چروک را دارا هستند از سوزنی استفاده می شود که بسیار نازک است. شما در طول انجام این کار دردی احساس نخواهید کرد ولی اگر باز هم در این مورد استرس دارید می توانید از کرم های بی حسی موضعی استفاده کنیدد.
آیا بعد از انجام بوتاکس برای رفع چین و چروک نیاز به طول درمان است؟
خیر. شما می توانید بعد از تزریق بوتاکس، مشغول کار شوید و به انجام کارهای روزانه خود بپردازید.
بوتاکس برای رفع چین و چروک چگونه عمل می کند؟
. زمانی که شما بوتاکس تزریق می کنید، عضلات ناحیه مورد نظر را ضعیف می کنید. بنابراین زمانی که سیگنال های عصبی به این نواحی ارسال می شوند عضلات مانند قبل آنها را دریافت کرده ولی نمی توانند مانند قبل به آن ها پاسخ دهند. بنابراین با خندین و یا اخم کردن دیگر چروکی در چهره شما ایجاد نمی شود.

بوتاکس برای رفع چین و چروک چه مدت دوام دارد؟

بعد از این که شما تزریق را انجام دادید می توانید بعد از مدت نهایتا ۷ روز می توانید شاهد نتایج مثبت آن باشید. بر اساس بررسی هایی که انجام شده است این تزریق حداکثر به مدت ۶ ماه دوام دارد. بعد از این مدت تاثیر از بین می رود و چین و چروک های شما باز نمایان می شوند. بنابراین اگر یک نتیجه خوب می خواهید باید برای تزریق بوتاکس خود یک برنامه درست و منظم داشته باشید.

بوتاکس برای رفع چین و چروک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما احساس می کنید که چین و چروک های صورت شما در حال افزایش هستند می توانید از این روش درمان استفاده کنید و می توان گفت این روش تقریبا برای همه بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد. اما شما حتما باید قبل از انجام این کار مشاوره های پزشکی دریافت کنید تا از سلامت اعصاب صورت خود مطمئن شوید. چرا که اگر شما دارای مشکلات عصبی باشید و با اسپاسم عضلانی داشته باشید با تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک عوارض جانبی بسیار زیادی برای خود ایجاد می کنید.

تزریق بوتاکس چقدر طول می‌کشد؟

تزریق بوتاکس تقریبا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد اما هر پزشکی معمولا ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت از وقت خود را صرف مشاوره کامل با بیمار جدید خواهد کرد. در طول این زمان پزشک درباره سوابق پزشکی بیمار سوال خواهد کرد و درباره خواسته‌ها و انتظارات بیمار درباره درمان‌های زیبایی گفتگو خواهند کرد.

آیا بوتاکس دردناک است؟

از آن‌جایی که بوتاکس با سوزن تزریق می‌شود ممکن است موجب درد و ناراحتی خفیف شود. برخی از بیماران ممکن است در ناحیه تزریق دچار کبودی یا سرخی خفیف شوند. اما لازم به ذکر است که این حالت موقت است. قبل از درمان و جهت کاهش شدت درد ممکن است به بیمار داروی بی‌حسی تجویز شود.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .