11 اتفاق بعد ازمیکرونیدلینگ پوست

میکرونیدلینگ پوست مدتی است در صدر لیستهای درمانی جوان کننده پوست قرار دارد. نه تنها می تواند ظاهر و زیبایی پوست را بهبود بخشد بلکه می تواند باعث شگفتی در کاهش جای زخم های آکنه ، خطوط و چین و چروک شود. در حالی که انجام میکرونیدلینگ در خانه یک راه عالی برای احیای کلاژن بیشتر در پوست است ،انجام میکرونیدلینگ در کلینیک جایی است که جادوی واقعی اتفاق می افتد.

در اینجا ، 12 اتفاق بعد از میکرونیدلینگ برای پوست شما می افتد

1.پوست شما قرمز خواهد شد.

پس از انجام میکرونیدلینگ پوست کاملاً طبیعی است که پوست شما قرمز شود ، اما اکثر قرمزی باید طی 24 ساعت فروکش کنند. تا روز بعد ، رنگ صورتی پوست به نظر می رسد ، اما در طی چند روز عادی می شود.

2.ممکن است روی پوست احساس سفتی و خشکی کنید

پوست بعد از درمان احتمالاً دچار كمبود آب خواهد شد ، بنابراین به منظور بهبودی به رطوبت شدید احتیاج دارند. پس از انجام این عمل ، به مدت دو تا سه روز یک سرم اسید هیالورونیک یا نرم کننده مانند پماد بنزواتوم یا لانولین استفاده میکند. پس از گذشت چند روز ، خوب است که مرطوب کننده های معمولی را همانطور که تحمل می شود ، از سر بگیریم.

3.خونریزی غیر معمولی نیست.

باتوجه به این دستگاه میکرونیدلینگ دارای سورن هایی است که در پوست فرو میرود ، ممکن است خونریزی در نقاط ضعف روی پوست دیده شود. از آنجا که برخی از روشهای میکرونیدلینگ تهاجمی تر هستند ، مانند اینفینین ، ما از بی حسی موضعی ، بی حسی موضعی با مزونولها و آرام بخش دهانی یا IV استفاده می شوذ.

4.ممکن است متوجه کمی لایه برداری یا ریختن جزئی شوید.

پوست می تواند تا یک هفته پس از درمان لایه برداری شود ، که ممکن است منجر به لایه برداری بسیار ملایم شود. اما نگران نباشید: “این نشانه خوبی است ، زیرا نشان می دهد گردش سلول و پوست جدید ایجاد می شود.

این لایه برداری احتمالاً روز بعد از درمان شما شروع می شود و باعث می شود پوست کمی کسل کننده به نظر برسد. پوست صورتی و خشک می شود و تا چند روز آینده به تدریج لایه برداری می شود.

5.ممکن است یک واکنش آلرژیک داشته باشید.

اگر میکرونیدلینگ مطبوعاتی را با فرکانس رادیویی در حال جفت کردن ، دکتر ریتا لینکر ، متخصص پوست ، در نیویورک می گوید ، وی برخی از موارد واکنش آلرژیک را دیده است. وی گفت: “این به احتمال زیاد به دلیل بی حسی موضعی است که مورد استفاده قرار گرفته و میکرونیدل شده به پوست می شود. کوره زدن ، مانند وافل زدن به پوست ، می تواند به مدت 36 ساعت بماند ، به خصوص اگر شما فردی هستید که به تروما در پوست بسیار حساس هستید. ” (اگر پوست شما پس از نیش اشک منفجر می شود ، در این اردو هستید!)

6.زمان بهبودی بسته به نوع درمان شما متفاوت خواهد بود.

عوامل مختلفی وجود دارد که ممکن است بر زمان بهبودی تأثیر بگذارد یکی از اصلی ترین عوامل اینکه آیا پزشک شما از پلاسمای غنی از پلاکت نیز در معالجه شما استفاده کرده است ، اگر چنین باشد ، زمان بهبودی شما سریعتر خواهد بود ،و زمان خونریزی و کمبودی کمتر خواهد بود . یکی دیگر از مزایای PRP با میکرونیدلینگ: “این همچنین باعث بهبود نتایج در بهبود بافت می شود.

7.پوست شما شروع به درخشش خواهد کرد.

بعد از گذشت حدود پنج روز ، انتظار دارید پوست به طور قابل توجهی صاف ، براق تر و شفاف تر باشد که آماده نمایش باشد. با این حال ، این نیز یک زمان مهم برای مراقبت از پوست تازه زخم شده شما است. ضد آفتاب و یک مرطوب کننده ملایم برای بهبودی مناسب هستند.

8.ممکن است برخی از علائم غیر معمولی را مشاهده کنید

از آنجا که میکرونیدلینگ باعث ایجاد صدها سوارخ ریز و در عین حال کنترل شده بر روی سطح پوست می شود ، دیدن برخی از علائم بسیار ریز روی پوست پس از انجام این روش غیر معمول نیست. با این حال ، نیازی به نگرانی نیست ، هر آنچه را که روی پوست خود مشاهده می کنید حداکثر کوتاه مدت است. “این علائم ممکن است برای چند روز قابل مشاهده باشند ، اما خیلی سریع پاک می شوند.

9.ممکن است پوست لمس خشک به نظر آید

به طور مستقیم پس از انجام میکرونیدلینگ (و حتی در روزهای بعد از عمل) ، ممکن است هنگام لمس کردن پوست شما کمی متفاوت از حالت طبیعی و کمی خشک احساس شود. ممکن است تورم و کبودی نیز وجود داشته باشد.

10.ممکن است پوست شما متورم شود.

ممکن است روز بعد به دلیل آسیب دیدگی مکانیکی میکرونیدل ، پوست کمی متورم شود. استفاده از کمپرس سرد به کاهش التهاب کمک می کند ، بسته به اینکه چقدر درمان تهاجمی و یا عمیق بوده است ، تورم خفیف برای یک تا سه روز طبیعی است.

11.پوست شما نسبت به خورشید حساس خواهد بود.

از آنجا که لایه بالایی پوست یا همان لایه لایه زیرین شکسته شده است ، پوست نسبت به خورشید حساس خواهد بود. توصیه می شود از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب به مدت یک ماه اجتناب کنید ،اگر این امکان پذیر نیست ، سعی کنید از قرار گیری در معرض آفتاب برای اولین روزهای بهبودی خودداری کنید ، و بعد از دو یا سه روز ، استفاده از کرم های ضد آفتاب بهتر است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا