لیزر برای زخم های آکنه و 4 نوع درمان با لیزر

لیزر برای زخم های آکنه فناوری جدیدی است که خیلی از افراد برای اینکه از شر زخم های آکنه خلاص شوند به کار میگیرند.

تا به امروز ، برداشتن زخم با لیزر مؤثرترین روش برای درمان انواع زخم های بعد از هایپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب (“لکه های تیره”) گرفته تا جای زخم های یخ و بوکسار ، تا جای زخم های عمیق است. و هنگامی که فناوری پیشرفته با مهارت و تخصص تکنسین های لیزر در سیمارو ترکیب شود ، جای زخم آکنه دیگر وجود نخواهد داشت!

4 نوع دستگاه لیزر برای زخم های آکنه با بهترین کیفیت

اگرچه ممکن است لکه های تیره موضعی درمان شوند ، جای زخم های عمیق تر یا هیپرتروفیک اغلب به یک راه حل بهتر نیاز دارند. در اینجا ، درمان لیزر برای زخم های آکنه نجات بخش هستند. لیزرها به منظور تحریک تولید کلاژن در لایه های عمیق پوست شما از چراغ های تک رنگ و متمرکز استفاده می کنند و بنابراین بافت پوست را نرم می کنند. نوع توصیه شده برای درمان با لیزر به وضعیت پوست شما و همچنین نوع و شدت زخم بستگی دارد.

1. نور پالس شدید (IPL) فتوشیمیایی

فتوشیمیایی ، همچنین به عنوان IPL Photorejuvenation یا IPL Photofacial شناخته می شود ، یک روش سریع است که با باکتری های آکنه ، قرمزی پوست و افزایش فشار خون بعد از آکنه مبارزه می کند.

فناوری IPL از پالسهای کنترل شده نور استفاده می کند که باعث ایجاد واکنش بیوشیمیایی در پوست می شوند. در نتیجه باکتریهای آکنه در منافذ از بین می روند و وضعیت آکنه  ih ydvفعال و جای زخم آکنه بهبود می یابد. بعد از گذشت تنها چند جلسه ، شما تأثیر قابل توجهی در ظاهر کلی پوست خود خواهید دید.

IPL برای انواع مختلف پوست و شرایط مناسب است و بهترین بخش در مورد آن این است که هیچ گونه عارضه جانبی ندارد و نیازی به خرابی ندارد.

2. Lumenis  ResurFX

Lumenis  ResurFX  یک فناوری تجدیدپذیر پوستی با طول موج 1550 نانومتری است که ثابت شده هم در درمان زخم های آکنه ایمن و هم مؤثر است. نه تنها با موفقیت اسکار را هدف قرار داده و به حداقل می رساند بلکه در عین حال از پوست اطراف نیز محافظت می کند. این سیستم پیشرفته درمان لیزر بزخم های آکنه امکان پذیر است ، که ممکن است در اندازه ها ، شکل ها و چگالی مختلف ظاهر شود.

3. Lumenis  Photofractional

 درمان با لیزر فوتو فراکشنال با طیف گسترده ای از شرایط پوستی ، از جمله آکنه های فعال و زخم های مرتبط با آن ، نتایج عالی را ارائه می دهد.

درمان فوتو فراکشنال شامل دو فن آوری ، IPL و ResurFX the است و مزایای هر دو را با هم ترکیب می کند: در حالی که فناوری IPL رنگدانه های پوستی و رگ های خونی ناخواسته پوست را از بین می برد ، لیزر ResurFX  تولید کلاژن را در لایه های عمیق پوست تحریک می کند.

نتیجه: کاهش ظاهر زخم های آکنه و پوست درخشان و جوان تر

4- درمان با لیزر CO2

در این درمان بسیار مؤثر ، از لیزر کسری CO2 برای ایجاد سوراخهای میکروسکوپی در پوست شما استفاده می شود ، بنابراین تولید کلاژن در این ناحیه را تسهیل می شود و جای زخم های آکنه از بین می روند. این لیزر برای زخم های آکنه معمولاً فقط برای درمان مناطق آسیب دیده پوست استفاده می شود و نواحی اطراف آن را دست نخورده می گذارد.

آنچه راجع به درمان های اسکار با لیزر آکنه باید بدانید چندین نکته مهم وجود دارد که باید قبل از انجام لیزر برای درمان زخم آکنه به آنها توجه کنید:

1. لیزر  زخم های آکنه از بین نمی برد ، بلکه ظاهر پوست را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

انتظار نداشته باشید که زخم های آکنه شما پس از انجام لیزر از بین بروند. با این حال ، این اقدامات باعث می شود آنها بسیار کمتر دیده شوند – در بسیاری موارد ، به نظر می رسد مانند زخم ها روی پوست وجود ندارد.

2– نتیجه درمانی به مهارت های تکنسین لیزر شما بستگی دارد.

برای به دست آوردن نتایج بهینه ، اطمینان حاصل کنید که شخصی که درمان شما را انجام داده ، ماهر و باتجربه است. خوشبختانه ، همه تکنسین های لیزر در کلینیک پوست و زیبایی سیمارو متخصص واقعی در درمان لیزر برای زخم های آکنه هستند.

3. همیشه مشاوره قبل از درمان را انجام دهید.

در طی مشاوره رایگان تکنسین های لیزری حرفه ای ما به منظور تهیه یک برنامه درمانی شخصی ، نوع و وضعیت پوست ، سلامت کلی شما و همچنین شدت و نوع زخم را ارزیابی می کنند. همچنین ممکن است آنها نیاز به دانستن تپرونده پزشکی شما که چه مکمل ها و داروهای خوراکی مصرف می کنید، داشته باشند.

4- از آفتاب خودداری کنید.

برنزه شدن پوست شما پس از درمان با لیزر می تواند باعث تغییر رنگ جدی شود. بنابراین ، قرار نگرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان بسیار مهم است. علاوه بر این ، از آفتاب گرفتن پس ازجلسه لیزر خودداری کنید تا از زخم شدن بیشتر جلوگیری شود.

5- ممکن است لازم باشد سبک زندگی خود را تغییر دهید.

برای رسیدن به نتایج بهینه ، ممکن است شما نیاز به ایجاد چند تغییر در شیوه زندگی ، مانند ترک سیگار یا قطع برخی از داروها و محصولات مراقبت از پوست داشته باشید که ممکن است روند بهبود را به تأخیر بیندازند.

6. ممکن است شما به چندین درمان نیاز داشته باشید.

در بعضی موارد ، متخصص مراقبت از پوست در کلینیک پوست و لیزر سیمارو ممکن است دو یا چند روش درمانی را برای تجدید نظر در اسکار ترکیب کند. به عنوان مثال ، درمان های لیزر برای زخم های آکنه ممکن است با پرکننده های پوستی ترکیب شوند.

7. نتایج زمان می برد.

نه تنها ممکن است برای رسیدن به بهترین نتیجه به چندین جلسه احتیاج داشته باشید ، بلکه ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها  برای مشاهده بهبود زمان لازم باشد. همه اینها به نوع پوست شما و شدت زخم های صورت بستگی دارد.

درمان بی عیب و نقص زخم های آکنه با لیزر در کلینک سیمارو

هرچه آزار دهنده باشد ، ممکن است جای زخم های آکنه که باقی مانده اند ، مشکل واقعی باشد. در حالی که تغییر رنگ جزئی پوست اغلب با گذشت زمان از بین می رود ، “دهانه” یا جدی تر شدن بافت ممکن است سالهای بعد شما را ناراحت کند.

خبر خوب این است که با انواع روش های درمانی لیزر برای زخم های آکنه که در سیماروارائه می شود ، می توانید جای زخم را فراموش کرده و دوباره از پوست صاف و بی عیب خود لذت ببرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا