مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت و 5 نکته مهم

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت در استفاده از بوتاکس به عنوان یک روش درمانی ایمن و موثر برای رفع  و چین و چروک های ظریف صورت که در حال حاضر زیاد استفاده می شود بسیار اثر گذار است. تزریق بوتاکس صورت از بهترین ابزارها برای مقابله با علائم پیری و جلوگیری از شکل گیری چین و چروک صورت است. علاوه بر این ، مناطق متداول درمان با تزریق بوتاکس شامل بوتاکس  گردن ، و بوتاکس زیر چشم است. با این وجود ، مانند هر روش ، مراقبت هایی بعد از تزریق بوتاکس صورت وجود دارد که باید بعد از تزریق بوتاکس صورت انجام دهید. اگر به دنبال بهترین نتایج برای استفاده بیشتر از جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس هستید ، حتماً این 5 نکته اساسی برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس را دنبال کنید.

1) برای 24 ساعت به صورت خود دست نزنید

هر ناحیه تزریق بوتاکس مشکل خود را دارند ، و درمان بوتاکس به احتمال زیاد به آن منطقه خاص انجام شده است. برای مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت ، باید از مالش صورت خود جلوگیری کنید و یا فشاری  بر روی ناحیه تا تقریباً 24 ساعت اعمال نکنید. در غیر این صورت ، ممکن است دوز مصرفی از یک ناحیه به ناحیه دیگر منتقل شود. اگرچه  مانند تزریق ژل  نیست ، اما سمی است ، به همین دلیل این یک نکته مهم است. لمس یا مالش ناحیه می تواند منجر به نتایج ناخواسته مانند افتادگی پلک ها یا آسیب عصبی شود.

این مهمترین مراقبت بعد از تزریق بوتاکس صورت است. بعد از تزریق بوتاکس می کنید ، از لمس صورت خود جلوگیری کنید .

جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس

2) ورزش های سبک

راحتی روش جوانسازی پوست با تزریق  بوتاکس این است که امور زندگی روزمره شما  را مختل نمی کند. می توانید بعد از تزریق بوتاکس صورت به ملاقات دوستان خود بروید. درد و ناراحتی به سختی وجود دارد ، به این معنی که می توانید به محل کار خود برگردید. احتمالاً درد یا احساس ناراحتی اتفاق می افتد اما باید ظرف دو روز فروکش کند. در مورد مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت ، انجام ورزش سبک و متوسط ​​خوب است ، اما بهتر است تا چند روز پس از تزریق بوتاکس صورت  به دلایل مشابه مانند بالا ، از فعالیت شدید ورزشی جلوگیری کنید.

ماساز صورت در تزریق بوتاکس صورت

3)نحوه خوابیدن

در مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس نحوه خوابیدن مهم است.یعنی چطوری نخوابید که مناطق تحت تزریق بوتاکس صورت زیر فشار باشد.  فشار وارد کردن با این نواحی از طریق خوابیدن می تواند مشکلات بزرگی را ایجاد کند. اگر بوتاکس را روی صورت خود تزریق کرده اید ، لازم است که سعی کنید به پشت خود بخوابید. این روش درمانی نیاز به زمان دارد تا در عضلات  مستقر شود و کشیدن روی شکم  ممکن است مانع از انجام کار آن شود. ممکن است راحت ترین موقعیت نباشد ، اما به یاد داشته باشید ، فقط یک شب است!

4) استفاده از مسکن

اگرچه استفاده از مسکن برای کاهش درد ناشی از تزریق بوتاکس صورت این نادر است ، اما  برخی از افراد ممکن است بعد از درمان درد جزئی را تجربه کنند. همانطور که در بالا اشاره شد، این درد باید ظرف چند روز از بین برود. اگر احساس نیاز به مصرف چیزی دارید ، از پزشک خود بپرسید که آیا تیلنول خوب نیست ، ممکن است به جای آن مقداری کرم بی حسی برای شما تجویز کند که باعث کاهش ناراحتی شما شود. همچنین ، به یاد داشته باشید که استفاده از مسکن های قوی خودداری کنید ، این مسکن های قوی برای روش های جوانسازی پوست با تزریق بوتاکس لازم نیست. استفاده از یک بسته یخ روی منطقه که می تواند به کاهش کبودی کمک کند.

5) اقدامات عملی

زمان آن رسیده است بعد از روز اول در مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت  ، به آرامی ورزش عضلات ناحیه تزریق بوتاکس را شروع کنید. وقتی صحبت از مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس می شود ، تمام آنچه شما باید انجام دهید ، نشان دادن حالات طبیعی صورت مانند. لبخند، اخم، پوزخند و غیره است. به طور خاص هیچ کاری لازم نیست که شما انجام دهید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا