مزایای میکرودرم ابریژن و کاربردهای میکرودرم ابریژن

مزایای میکرودرم ابریژن :میکرودرم ابریژن تقریباً برای همه افراد بی خطر است ، نیازی به بیهوشی ندارد و نتایج امیدوار کننده ای را در مطالعات بالینی نشان داده است.

با از بین بردن سلول ها از خارجی ترین لایه پوست ، میکرودرم ابریژن باعث می شود سلول های جدید با سرعت بیشتری نسبت به حالت معمول ، دوباره تولید شوند. نتیجه این ulg پوستی است که به نظر می رسد محکم تر ، مقوی تر و جوانتر باشد.

اما مزایای میکرودرم ابریژن تا حدودی محدود است و برای همه به یک روش مفید نخواهد بود. در این مقاله مزایای میکرودرم ابریژن را بررسی می شود.

مناطق هدف گذاری شده
از میکرودرم ابریژن به طور معمول در این مناطق استفاده می شود:

  • صورت ، از جمله گردن ، خط فک ، استخوان گونه ، یا پیشانی
  • رانهای فوقانی
  • باسن
  • شکم و دور کمر


همچنین یک روش درمانی میکرودرم ابریژن با تمام وجود دارد که تمام موارد بالا و موارد دیگر را هدف قرار می دهد و از مناطقی که پوست شما نازک یا نامنظم است مانند گوش ها ، پاها و دست ها اجتناب می کند.

موارد استفاده و فواید
مزایای میکرودرم ابریژن به عنوان یک درمان موثر برای موارد زیر یافت شده است:

  • چین و چروک
  • علائم کشش
  • رنگ پوست ناهموار
  • ملاسما
  • بیش از حد رنگ آمیزی
  • جای زخم


میکرودرم ابریژن ممکن است به جلسات درمانی مکرر نیاز داشته باشد تا نتایج مطلوبی صورت بگیرد. مدت زمانی که شما برای دریافت درمان می گذرانید بسته به هدف و انتظارات شما می تواند متفاوت باشد.

خطوط ، چین و چروک ها و پوستی مبهم را کاهش دهید
یکی از رایج ترین دلایلی که مردم از میکرودرم استفاده می کنند ، کاهش ظاهر خطوط ریز و چین و چروک است که می تواند در اثر پیری طبیعی ، استرس و آسیب های ناشی از آفتاب یا عکسبرداری ایجاد شود.

یک مطالعه کوچک منبع معتبر در سال 2006 نشان داد که زنانی که هفته ای یک بار تحت درمان قرار می گرفتند به مدت شش هفته ، افزایش روشنایی و کاهش زردی در محل میکرودرمابراشی را تجربه کردند. آنها همچنین متوجه کاهش چین و چروک پوست خود شدند.

در حالی که میکرودرم برای برخی از افراد به خوبی کار می کند ، اما تجربه شما ممکن است متفاوت باشد. محل چین و چروک و میزان درمان هایی که دریافت می کنید میزان تأثیرگذاری شما را تعیین می کند. پیروی از یک روال مراقبت از پوست که شامل مرطوب کننده و تونر است ممکن است نتایج شما را بهبود بخشد.

لکه های پیری و رنگدانه های ناهموار را درمان کنید
برخی از افراد میکرودرم ابریژن را برای درمان هایپرپیگمنتیشن انجام می دهند. که به ملاسما یا هر نوع لکه های پیری یا لکه های تیره روی پوست شما اشاره دارد.

در مطالعه ای که در سال 2012 انجام شد ، زنان معتمد منبع که ترکیبی از میکرودرم ابریژن و لیزر درمانی به آنها داده شد ، بهبود قابل توجهی در رنگ پوست خود داشتند.

به احتمال زیاد شما به مواردی بیش از درمان های میکرودرم ابریژن برای دیدن نتایج مربوط به رنگ آمیزی بیش از حد نیاز خواهید داشت. ویتامین C موضعی و لیزر درمانی برخی از توصیه های درمانی مکمل با میکرودرم ابریژن است. خبر خوب این است که شما ممکن است به دو درمان نیاز داشته باشید تا تفاوت را متوجه شوید.

https://cimaru.ir/%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d8%a8%d8%b1%db%8c%da%98%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d8%b2%d8%ae%d9%85-%d8%a2%da%a9%d9%86%d9%87-%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d9%85%db%8c%da%a9/

منافذ بزرگ شده و جوش های سرسیاه را کوچک کنید
در صورت بروز آکنه یا تحریک پوستی ، که شامل جوش های سرسیاه است ، میکرودرم ابریژن توصیه نمی شود. اما اگر غالباً جوش های سرسیاه دارید ، درمان ممکن است راهی برای کوچک شدن منافذ پوست باشد.

مزایای میکرودرم ابریژن توسط برخی از متخصصان پوست به عنوان درمانی برای بهبود حالت پوست و کمتر دیده شدن منافذ پوست توصیه می شود.

متخصص زیبایی با استفاده از میکرودرم ابریژن یا متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا در مورد برنامه درمانی تصمیم بگیرید.

جوش و آکنه را درمان کنید
میکرودرم ابریژن در یک شکست فعال کارایی نخواهد داشت – در واقع ، این می تواند علائم شما را تشدید کرده و ماندگاری بیشتری داشته باشد. اما طبق یک مطالعه از 2001Trusted Source ، میکرودرم ابریژن ، بسته به اینکه چه چیزی باعث آکنه شما می شود ، ممکن است تأثیر مثبتی بر روی آکنه داشته باشد.

همچنین مزایای میکرودرم ابریژن در کاهش دید اسکارهای آکنه به اثبات رسیده است. به خاطر داشته باشید که میکرودرم ابریژن قادر به پاک کردن جای زخم های آکنه نیست.

از طرف دیگر ، میکرودرم ابریژن به بیهوشی یا زمان بهبودی نیاز ندارد. این روش را برای برخی از افراد مبتلا به زخم آکنه که ممکن است بخواهند از درمان های شدیدتر اجتناب کنند ، به یک درمان ایده آل است.

علائم کشش محو
میکرودرم ابریژن حداقل به اندازه سایر درمان های موضعی محبوب ، از جمله کرم ترتینوئین ، برای درمان علائم کشش مثر است.

میکرودرم ابریژن گردش سلول را تشویق می کند ، که می تواند سرعت بهبود پوست را افزایش دهد. به همین دلیل است که درمان در هنگام ظهور علائم کششی به ویژه موثر است.

میکرودرم ابریژن چگونه کار می کند؟
میکرودرم ابریژن یک عمل زیبایی است که سلول های پوست شما را لایه برداری می کند. این فرآیند توسط متخصص مراقبت از پوست با استفاده از دستگاه مخصوص میکرودرم ابریژن انجام می شود.

دو روش اصلی میکرودرم ابریژن وجود دارد:

میکرودرم ابریژن کریستال: این روش شامل ذرات ریزی است که از طریق یک چوب به سمت صورت شما هدایت می شوند.
میکرودرم ابریژن با نوک الماس: این شامل یک اپلیکاتور است که همزمان با لایه برداری با پوست شما تماس مستقیم می گیرد.
هر دو روش با شل شدن و از بین بردن سلول های مرده پوست کار می کند تا سلول های جوانتر به نظر برسد.

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا