لیزر موهای بیکینی | لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی شما بی خطر است؟

لیزر موهای بیکینی

موارد زیادی وجود دارد که شما ممکن است در مورد تمیز کردن موهای عرفی خود دوست نداشته باشید: برجستگی های تیغ ، مرحله رشد مجدد خارش ، حساس بودن نایه بیکینی و…. اگر شما به دنبال استفاده از ریش تراش و موم به نفع الکترولیز یا لیزر موهای زائد هستید ، شما را سرزنش نمی کنیم – جذابیت بدن بدون مو برای خیلی از زنان مورد مهمی است. پس بهتر قبل از انتخاب سایر گزینه ذر مورد لیزر موهای بیکینی بیشتر بدانید

الکترولیز یا لیزر موهای زائد؟
یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی می تواند به شما در مورد انتخاب بهترین گزینه برای لیزر موهای بیکینی مشاوره دهد ، اما در اینجا تجزیه و تحلیل اساسی وجود دارد: در طول الکترولیز ، پزشک شما یک پروب خوب را به هر فولیکول مو وارد می کند ، سپس توسط انرژی شیمیایی یا گرما از بین می رود. در عین حال ، لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن یک پرتوی نور متمرکز در مو ، آسیب رساندن به فولیکول را در جریان کار پیاده می کند – و در واقع به کاهش موی دائمی محسوب می شود ، نه حذف (فقط الکترولیز توسط FDA برای حذف موهای دائمی تأیید شده است). این به معنای بهتر بودن یکی یا دیگری نیست – لیزر یک باره منطقه بزرگتری از بدن را هدف قرار می دهد ، اما برای کسانی با پوست تیره یا موهای روشن گزینه خوبی نیست. در صورت وجود هر دو گزینه الکترولیز گزینه بهتری است ، اما زمان بر است. برخی از افراد با لیزر موهای زائد شروع می کنند و بعداً با الکترولیز به دنبال حذف دائمی مو می باشند.

عامل درد
بله ، لیزر گاهی بیشتر از کمی درد ایجاد می کند – بسیاری از بیماران با لیزر موهای زائد به خصوص هنگام لیزر موهای بیکینی این احساس را به عنوان یک نوار لاستیکی می دانند که بر روی پوست می بندد – اما مطالعات نشان می دهد که کمتر از 1 درصد بیماران به کرم بی حس کننده نیاز دارند. با این وجود مراقب باشید: FDA نسبت به استفاده بیش از حد آنها هشدار داده است ، به ویژه هنگامی که تحت نظارت پزشک متخصص نباشید ، زیرا آنها می توانند به جریان خون وارد شوند و باعث نامنظم شدن ضربان قلب ، تنفس کند و عوارض جدی دیگر شوند.

خطرات احتمالی
خبر بد اول: مانند هر عمل زیبایی یا پزشکی ، هنوز هم خطرات وجود دارد. الکترولیز می تواند باعث ایجاد زخم ، زخم کلوئید و تغییر رنگ پوست در ناحیه تحت درمان شود ، در حالی که لیزر موهای زائد می تواند باعث تغییر رنگ پوست ، سوختگی ، زخم و ایجاد آکنه شود.

لیزر ناحیه بیکینی

خبر خوب: مناطقی از بدن که در برابر آفتاب محافظت نمی شوند ، پس از لیزر موهای زائد عوارض کمتری دارند مانند لیزر موهای بیکینی – بنابراین تا زمانی که در موقع آفتاب گرفتن برهنه نیستید ، خطر کمتر است. هنوز هم ، متخصصان می گویند خطر کلی شما برای ایجاد هرگونه عارضه جانبی یا عارضه طولانی مدت بسیار نادر است. بله ، شایعه لیزر موهای بیکینی در مورد از بین بردن موهای زائد با لیزر می تواند باعث ناباروری شود فقط یک شایعه است – لیزر کمتر از یک میلی متر به داخل پوست نفوذ می کند و به جایی نزدیک تخمدان شما نمی رسد.

اگرچه لیزر موهای زائد و الکترولیز به طور کلی ایمن هستند ، اما این امر می تواند به افرادی که شما را معالجه می کنند بستگی داشته باشد. اگرچه لیزر موهای زائد در برخی از کشور ها یک روش درمانی پزشکی است ، اما در برخی دیگر (مانند نیویورک ، ویرجینیا و جورجیا) این روش درمانی نیست ، بنابراین ممکن است درمان شما توسط یک تکنسین لیزر انجام شود نه یک پزشک. برخی از کشور ها مستلزم آن هستند که هنگام کار توسظ پرسنل غیر پزشکی نظارت پزشکی بر روی کار آنها وجود داشته باشد ، اما این کشوره همیشه شرایط سختگیری برای آموزش و صدور مجوز ندارند. و فقط 33 کشور برای انجام الکترولیز به مجوز نیاز دارند. بهتر است برای از بین بردن موهای خود از نظرات یک متخصص با تجریهروزانه استفاده کنید ، تحقیق کنید – ببینید چه نوع مجوز به پزشک شما داده شده است ، چقدر با تجربه هستند و چه نوع بررسی هایی برای درمان دارند.

خطر خود را به حداقل برسانید
علاوه بر یافتن یک پزشک واجد شرایط برای درمان خود – و بررسی اینکه آیا شما کاندید مناسبی هستید (از طرق مشاوره ) ، اطمینان حاصل کنید که روال پس از درمان لیزر موهای بیکینی خطر ابتلا به عوارض را به حداقل می رساند.

پس از انجام الکترولیز ، اطمینان حاصل کنید که منطقه را به مدت 48 ساعت تمیز و خشک نگه دارید. در برابر تمایل به خاراندن پوست و یا برداشتن دلمه های کوچک مقاومت کنید – و نگران نباشید ، هر دو با شروع بهبودی پوست طبیعی هستند! در طی دو روز اول از قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین مواردی که باعث تحریک پوست می شود ، مانند لوسیون بدن یا صابون معطر خودداری کنید. از پوشیدن لباس تنگ باید 48 ساعت پس از قرار ملاقات خودداری شود.

قبلاً هم اشاره شد که از قرار گیری در معرض افتاب پس از لیزر موهای زائد خود داری شود ، اما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که از موبرهای دیگر استفاده نمی کنید – این بدان معناست که موهای زائد با سایر روش های از بین بردن درمان نمی کنید. بلافاصله بعد از قرار ملاقات با پوست طوری رفتار کنید که گویی آفتاب سوختگی دارید: از استفاده از آب خیلی گرم در دوش بعد از لیزر موهای بیکینی خودداری کنید و بهتر است اب ملایم باشد. اسکراب بدن مورد علاقه خود را به مدت سه روز پس از درمان دور از مناطق تحت فشار قرار دهید.

نتیجه: الکترولیز و لیزر موهای زائد به طور کلی برای ناحیه بیکینی بی خطر است ، اما شما می توانید با انجام تحقیقات خود و به حداقل رساندن خطر ابتلا به عوارض بعد از درمان ، آن را حتی ایمن تر کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا