بوتاکس برای مردان و هر چیزی که باید در مورد آن بدانید

بوتاکس برای مردان روش کم تهاجمی شامل تزریق سم بوتولینوم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum به صورت است. این تزریق باعث شل شدن ماهیچه های صورت شما و به حداقل رساندن چین و چروک می شود.

بوتاکس و سایر تزریقات سم بوتولینوم اکنون بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارند. در سال 2018 ، بیش از 7.4 میلیون مورد از این روش ها در ایالات متحده انجام شده است.

اگرچه زنان نسبت به مردان از این نوع روش ها بیشتر استفاده کی کنند ، بوتاکس برای مردان محوبیت زیادی دارد. مردان در ایالات متحده سالانه بیش از نیم میلیون سم بوتولینوم تزریق می کنند.

در این مقاله ، ما می خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که چرا مردان از بوتاکس استفاده می کنند. ما همچنین روش کار را شکسته و نحوه پیدا کردن یک پزشک واجد شرایط را توضیح خواهیم داد.

محبوبیت بوتاکس در مردان در حال افزایش است


معمولا در تمتم کشور ها زنان بیشتر به دنبال انجام روش های زیبایی هستند، اما تعداد مردانی هم که به دنبال روش های زیبایی هستند رو به افزایش است. بوتاکس و سایر تزریقات سم بوتولینوم مانند Dysport و Xeomin از محبوب ترین روش های ضد پیری مردان است.

برخی از عواملی که ممکن است در افزایش محبوبیت بوتاکس برای مردان موثر باشد عبارتند از:

رقابت در محل کار. بسیاری از مردان اعلام کردند که انگیزه خود را برای تهیه بوتاکس برای حفظ رقابت خود در برابر همکاران جوان خود اعلام کرده اند. بسیاری از افراد احساس می كنند كه حفظ ظاهر جوانی به آنها كمك می كند تا به مبارزه با سن بالا در محیط كار بپردازند.
شبکه های اجتماعی ظهور رسانه های اجتماعی و برنامه های دوست یابی آنلاین نیز ممکن است یک عامل انگیزشی برای برخی از مردانی باشد که می خواهند برای پروفایل آنلاین خود بهترین ظاهر را داشته باشند.
تشویق از دیگر قابل توجه است. ممکن است بعضی از مردان انگیزه داشته باشند که برای سایر افراد مهم خود اقدامات زیبایی انجام دهند.

محبوب ترین نواحی تزریق وتاکس برای مردان کدامند؟


مشهورترین دلیل تزریق بوتاکس برای مردان کاهش چین و چروک صورت است. بوتاکس همچنین برای درمان چندین بیماری مانند اسپاسم گردن ، تنبلی چشم و تعریق زیاد استفاده می شود.

رایج ترین مکان هایی که مردان بوتاکس می گیرند:

 • در گوشه چشم ها برای جلوگیری از چین و چروک ها
 • بین ابروها برای هدف قرار دادن خطوط اخم
 • در پیشانی برای کاهش چین و چروک
 • دور دهان برای هدف قرار دادن خطوط خنده

مکانیزم عمل کردن بوتاکس در عظلات


بوتاکس معمولاً در مطب پزشک انجام می شود. این روش شامل یک سری تزریق سم بوتولینوم به عضلات صورت شما است.

سم بوتولینوم همان نوروتوکسین است که می تواند باعث بوتولیسم شود ، یک نوع مسمومیت غذایی بالقوه است. با این حال ، اگر در دوزهای کم و کنترل شده توسط پزشک باتجربه استفاده شود ، معمولاً بی خطر است.

پس از تزریق ، نوروتوکسین مانع ترشح کننده عصبی استیل کولین می شود. اساساً ، این اثر توقف کار عضلات صورت می شود این تزریق در عضلات باعث کاهش چین و چروک می شود.

اثرات بوتاکس معمولاً 1 تا 4 روز قابل مشاهده است پس از تزریق بوتاکس برای مردان و زنان ممکن است بعد از عمل کمی کبودی داشته باشید و پزشک ممکن است حداقل به مدت یک روز از انجام فعالیت های بدنی و الکل پرهیز کند.

حدود 1 تا 2 هفته طول می کشد تا بوتاکس به حداکثر ااثر خود را برجای بگذارد. اثرات بوتاکس دائمی نیست. چروک ها معمولاً طی 3 تا 4 ماه برمی گردند. اگر می خواهید ظاهر مشابه خود را حفظ کنید ، باید به تزریق ادامه دهید.

ایا بوتاکس برای مردان عوارضی دارد؟


متخصصین کلینیک سیمارو اشاره می کنند که در صورتی که تزریق بوتاکس برای مردان و زنان توسط پزشک باتجربه انجام شود نسبتاً بی خطر است. عوارض احتمالی عبارتند از:

 • علائم شبیه آنفولانزا
 • تورم و کبودی در محل تزریق
 • سردرد
 • خشکی چشم
 • اشک بیش از حد


در شرایط نادر ، سم استفاده شده در طی مراحل می تواند به سایر قسمت های بدن شما سرایت کند. در صورت مشاهده هر یک از عوارض زیر ، باید سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

 • از دست دادن کنترل عضلات
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
 • مشکل تنفس
 • از دست دادن کنترل مثانه


افرادی باردار ، شیرده و یا کسانی که به شیر گاو حساسیت دارند نیز باید از تزریق بوتاکس خودداری کنند. پزشک احتمالاً توصیه می کند تا چند ساعت بعد از عمل از دراز کشیدن خودداری کنید.

https://cimaru.ir/how-long-does-botox-last-how-long-do-the-beauty-effects-of-botox-last/

انجام بوتاکس برای مردان توسظ یک متخصص


تزریق بوتاکس برای مردان یا زنان فقط باید توسط یک متخصص پزشکی مجاز انجام شود. اگر این روش به درستی انجام نشود ، می تواند عوارض جانبی جدی ایجاد کند ، مانند پخش شدن سم به سایر قسمت های بدن شما.

بوتاکس یک روش بسیار رایج در جوانسازی و زیبایی پوست است و بسیاری از کلینیک ها آن را ارائه می دهند. بهتر است قبلا از تزریق بوتاکس برای صورت خود تحقیقات خود را برای پیدا کردن پزشک متخص آغاز کنید و همچنین در مورد کلینیک مورد نظر و نظرات مشتریان ان کلینک را جویا شوید.

پس از انتخاب کلینیک بوتاکس برای مردان ، می توانید برای وقت مشاوره برنامه ریزی کنید. در طول مشاوره اولیه ، ممکن است سوالات زیر را از پزشک خود بپرسید:

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس چیست؟
ماندگاری اثرات یوتاکس چه مدت طول می کشد؟
آیا بوتاکس بهترین گزینه برای من است؟
چقدر هزینه دارد؟
پس از انجام مراحل لازم چه کاری باید انجام دهم؟
زمان بهبودی چقد است

نتیجه
امروزه مردان بیشتری نسبت به گذشته بوتاکس به دنیال استفاده از بوتاکس هستند ، زیرا بسیاری از مردان احساس می کنند که حفظ ظاهر جوانی به آنها کمک می کند تا در محیط کار برتری پیدا کنند.

بوتاکس به طور کلی از جمله مواد مفید و بدون ضرر در روش های جوانسازی پوست است. با این حال ، مهم است که این روش توسط یک متخصص پزشکی مجاز انجام شود تا احتمال عوارض جانبی جدی ، مانند انتشار سم به سایر قسمت های بدن شما ، به حداقل برسد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا