زیبا سازی گونه: بسیاری از افراد گونه های توخالی را دوست دارند زیرا از نظر آنها جذاب به نظر می رسند. گونه های توخالی به ظاهر فرو رفته از داشتن چربی کم در ناحیه بین استخوان گونه و استخوان فک اشاره دارد.

شکل گونه های شما تا حد زیادی توسط ساختار استخوان و میزان چربی گونه های شما تعیین می شود.

ساختار استخوان شما از نظر ژنتیکی مشخص است ، اما ممکن است بتوانید میزان چربی گونه های خود را کاهش دهید. بهترین راه برای انجام این کار کاهش درصد کلی چربی بدن از طریق رژیم و ورزش است.

برخی از افراد به طور طبیعی گونه های توخالی و صورت لاغرتری نسبت به دیگران دارند.

اگر استخوان های گونه مشخص نداشته باشید ، برای زیبا سازی گونه ممکن است بدون جراحی نتوانید به ظاهری که می خواهید برسید. یک روش ارزان تر برای متفاوت نشان دادن صورت ، استفاده از آرایش برای کانتور کردن صورت است.

به خاطر داشته باشید که داشتن گونه های توخالی هیچ مزیتی برای سلامتی ندارد و بسیاری از افراد فکر می کنند گونه های چاق و چله زیبا هستند.

چگونه گونه های توخالی بدست آوریم
افرادی که گونه های توخالی دارند معمولاً مقدار کمی چربی در صورت و در کل چربی کمی در بدن دارند. همچنین آنها اغلب فک و گونه های مشخصی دارند.

بدون جراحی نمی توانید شکل استخوان های خود را تغییر دهید ، اما ممکن است بتوانید میزان چربی صورت خود را کاهش دهید.

به دلیل اینکه ژنتیک در توزیع چربی نقش دارد ، برخی از افراد به طور طبیعی چربی صورت کمتری نسبت به دیگران دارند. با این حال ، افرادی که درصد چربی کمتری در بدن دارند نیز چربی کمتری در صورت دارند.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ تفاوت های صورت را در زنان اروپای مرکزی با شاخص توده بدنی (BMI) بین ۱۷ تا ۳۵ بررسی کرد. محققان دریافتند زنان با BMI بالاتر تمایل به بازتر و گردتر شدن خطوط صورت دارند.

یک مطالعه دیگر منبع معتبر نشان داده است که می توان به طور قابل اعتماد وزن بدن را از تصاویر چهره بزرگسالان حدس زد.

هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بدون جراحی چربی صورت خود را به طور خاص هدف قرار دهید. بهترین راه برای کاهش چربی صورت و زیبا سازی گونه ، داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

به شرطی که کالری کمتری از میزان سوزاندن داشته باشید ، بسیاری از انواع رژیم ها می توانند به شما در کاهش وزن کمک کنند.

https://cimaru.ir/facial-contouring-with-filler-complications-of-face-contouring-with-filler/

سایر عادات سالم که ممکن است به شما در کاهش چربی کمک کنند عبارتند از:

  • خواب کافی
  • اجتناب از نوشیدن الکل
  • هیدراته ماندن
  • به حداقل رساندن استرس


شایان ذکر است که حتی اگر چربی بدن خود را پایین بیاورید ، ممکن است متوجه حفره قابل توجهی در صورت خود نشوید ، به خصوص اگر درصد چربی بدن نسبتاً کمی داشته باشید.

آیا با جراحی گونه های توخالی پیدا می کنید؟
پدهای چربی داخل گونه های شما به عنوان پدهای چربی باکال شناخته می شوند. در روشی که به عنوان حذف چربی باکال شناخته می شود ، می توان چربی را از طریق این جوش ها خارج کرد.

این جراحی معمولاً در افرادی که صورت نازک یا باریکی دارند انجام نمی شود. بسیاری از افراد با افزایش سن چربی صورت خود را از دست می دهند ، بنابراین از بین بردن چربی می تواند در اواخر زندگی به ظاهر ظریف یا بیش از حد لاغری منجر شود.

طبق انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، بهترین نامزدها برای حذف چربی باکال افرادی هستند که:

  • از نظر جسمی سالم هستند و وزن ثابتی دارند
  • انتظارات واقع بینانه دارند
  • سیگار نکشید
  • از چربی بیش از حد گونه هایشان آزار می یابد


قیمت ها ی زیبا سازی گونه ممکن است بین کلینیک ها بسیار متفاوت باشد ، اما هزینه این جراحی معمولاً بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در ایالات متحده است. از آنجا که این یک جراحی زیبایی است ، بعید است بیمه شما آن را پوشش دهد.

سایر روش ها
همچنین می توان ایمپلنت هایی در گونه ها یا فک خود ایجاد کرد تا بزرگ تر شوند.

این جراحی ها نیز می توانند بسیار گران تمام شوند. متوسط ​​قیمت کاشت گونه در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۵۰۰ دلار بود. ایمپلنت ها نیز بعید است تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

کانتورینگ صورت
یک گزینه بسیار ارزان تر برای جراحی و زیبا سازی گونه ، استفاده از آرایش برای شکل دادن به گونه های شما است. بسیاری از آموزشهای ویدئویی بصورت آنلاین موجود است.

آیا ورزشی برای بدست آوردن گونه های توخالی وجود دارد؟


بسیاری از وب سایت ها ادعا می کنند که ورزش گونه ها به شما کمک می کند گونه های خود را خالی کنید. با این حال ، هیچ مدرکی در مورد موثر بودن این تمرینات وجود ندارد.

قرار است غالباً ، این تمرینات صورت با کمک به شما در چربی سوزی صورت خود کمک کند. اما “کاهش لک” یا این ایده که می توانید با تمرین عضلات آن ناحیه چربی از دست دهید . وقتی با ورزش کالری می سوزانید ، چربی های تمام قسمت های بدن می سوزد.

آیا گرفتن گونه های توخالی سالم است؟
اگر در حال حاضر اضافه وزن یا چاقی دارید ، استفاده از ورزش های سالم و رژیم های غذایی برای کاهش درصد چربی بدن ممکن است به شما در بهبود سلامت کلی کمک کند.

رژیم لاغری بیش از حد یا ورزش به منظور تلاش برای دستیابی به گونه های توخالی می تواند در صورت کاهش وزن بیش از حد خطرناک باشد ، به خصوص اگر از قبل وزن خوبی دارید و یا دارای وزن کم هستید.

نتیجه
شکل گونه های شما تا حد کافی توسط مقدار چربی گونه و همچنین شکل فک و استخوان تعیین می شود.

بدون جراحی نمی تواند فرم مورد نظر زیبا سازی گونه را تغییر دهد ، اما با ورزش و رژیم غذایی چربی از دست شما اجازه می دهد.

جراحی کاهش چربی باکال یا کاشت گونه ممکن است به شما در دستیابی به انواع توخالی کمک کند ، اما این جراحی بسیار گران است. یک گزینه ارزان استفاده از آرایش برای شکل دادن به انواع شما است.

Comments are closed.