مقایسه بوتاکس،دیسپورت، زئومین کدام روش درمانی برای شما مناسب است؟

مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین که سه محصول متداول سم بوتولینوم در بازار است اما این سه برند به یک اندازه بی خطر در نظر گرفته می شوند ، اگرچه قدرت آنها ممکن است متفاوت باشد.

احتمالاً در مورد بوتاکس شنیده اید ، اما شاید ندانید که این تنها یکی از چندین محصول قابل تزریق بوتولینوم موجود در بازار است.

سه فرمولاسیون تزریق رایج از سم بوتولینوم عبارتند از بوتاکس ، دیسپورت و زئومین است. اگرچه این محصولات به طور مستقیم قابل تعویض نیستند ، اما از نظر کاربردها ، عوارض جانبی و هزینه آنها تشابه هاتی دارند.

 در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین ابتدا موارد استفاده آنها را بدانید

سم بوتولینوم یک نوروتوکسین است که از Clostridium botulinum حاصل می شود ، یک باکتری گرم مثبت است که بیش از 100 سال پیش کشف شده است. این سیگنال های عصبی را هنگام تزریق به عضله مسدود می کند ، بنابراین مانع از انقباض عضلات می شود.

در بسیاری از موارد درمانی استفاده از سم بوتولینوم وجود دارد ، از جمله:

 • بلفارواسپاسم (انقباضات غیر ارادی پلک)
 • استرابیسموس (چشم های متقاطع)
 • دیستونی دهانه رحم (انقباض غیر ارادی عضلات)
 • هایپرهیدروز (تعریق بیش از حد)
 • بی اختیاری ادرار
 • سردردهای میگرنی

تزریق سم بوتولین نیز معمولاً برای رفع نگرانی های زیبایی زیر انجام می شود:

 • خطوط پنچه کلاغی
 • خطوط پیشانی
 • خطوط اخم
میزان تزریق دیسپورت

در حالی که بوتاکس برای همه این نشانه ها تأیید شده است ، دیسپورت و زئومین فقط برای خطوط اخم تأیید می شوند. با این حال ، گاهی اوقات برای موراد دیگر نیز استفاده می شود.

موارد استفاده از سم بوتولینوم که توسط FDA تأیید نشده است شامل موارد زیر است:

 • عضلات گردن
 • رفع چین و چروک چانه
 • چین و چروک های اطراف گوشه دهان
 • زوایه سازی فک
 • خط لبخند

در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین کدام یک سریعتر عمل می کند؟

 مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین از لحاظ سرعت تاثیر هر کدام تفاوت دارند.در حالی که ممکن است اثرات به سرعت از یک محصول به محصول دیگر قابل مشاهده نباشد ، اما تمایل به ماندن در همان زمان دارند.

تزریق با بوتاکس معمولاً کمتر از 15 دقیقه طول می کشد. به گفته سازنده آن ، اثرات بوتاکس در طی 48 ساعت قابل مشاهده است ، اما در برخی موارد ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

سازنده دیسپورت از شروع متوسط اثرات تقریباً دو تا سه روز گزارش می کند. سازنده شرکت زئومین گزارش می دهد که به طور متوسط سه تا چهار روز طول می کشد تا اثرات اولیه آشکار شود و تا یک ماه برای اثر گذاری کامل آن طول می کشد.

شروع  اثرات زئومین کمی آهسته تر از بوتاکس یا دیسپورت است. اکثر مطالعات تأیید کرده اند که شروع  اثرات دیسپورت سریعترین است ، پس از آن بوتاکس و سپس زئومین است.

در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین کدام  برند ارزان تر است؟

مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین از لحاظ هزینه می تواند بسیار متفاوت باشد ، میانگین هزینه یک جلسه درمانی هر یک از این محصولات تقریباً 385 دلار در ایالات متحده است.

هزینه درمان این محصولات تقریباً یکسان است.با این حال هر واحد ، دیسپورت هزینه کمتری دارد زیرا دو یا سه واحد از دیسپورت  برابر با یک واحد بوتاکس یا زئومین است.

به نظر می رسد که دیسپورت ارزان تر است ، حتی اگر تعداد واحد بیشتری نیز برای همان درمان لازم باشد. اما در واقع  را به طور مساوی یا بر اساس مناطق درمانی قیمت در نظر گرفته می شود. زئومین  اغلب بهترین قیمت را دارد ، همین دلیلی بر محبوبیت آن می شود. بوتاکس اغلب گرانترین است.

عوارض سم بوتولینوم چیست؟

عوارض سم بوتولینوم بسیار نادر است ، عوارض جانبی در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین سه مارک اصلی محصولات آرایشی سم بوتولینوم شامل موارد زیر است:

 • سردرد
 • واکنش های محل تزریق از جمله قرمزی ، کبودی و درد
 • علائم آنفلوانزا
 • حالت تهوع
 • ضعف یا افتادگی موقت صورت

در صورت بعید نیست که سم از محل مورد نظر بیرون بیاید ، که ممکن است ساعت ها یا حتی چند هفته پس از تزریق اتفاق بیفتد ، ممکن است بیماران علائم بوتولیسم مانند دشواری در تنفس یا بلع ، ضعف عضلات و تکلم گفتار را تجربه کنند.

میزان تزریق بوتاکس

در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین کدام مارک بهترین است؟

 برخی از متخصصان اظهار داشته اند که شخصاً از همه این محصولات با نتایج عالی استفاده کرده اند. بعضی از بیماران یک روش درمانی را نسبت به دیگری ترجیح می دهند ، اما این متخصصان معتقداند همه این محصولات که به همان اندازه خوب کار می کنند.

برای کسی که سالها از بوتاکس استفاده کرده است و می بیند که به اندازه کافی موثر نیست و دوام نخواهد داشت ،  به استفاده از زئومین یا دیسپورت روی می آورد. البته ، انتخاب نوروتوكسین اغلب با تجربه ، ترجیح بیمار و علاقه به این برندها  بستگی دارد.

دکتر کلاین یک بررسی کلی درباره تفاوت شیمیایی در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین ارائه داده است و گفته که تفاوت اصلی در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین در این است که زئومین یک تزریق خالص است ، به این معنی که حاوی هیچ ماده افزودنی نیست.

همچنین اعتقاد بر این است که مقاومت بیماران درتزریق  بوتاکس و دیسپورت نسبت به زئومین کمتر است.اگر بیماران از تاثیر بوتاکس یا دیسپورت دلسرد شوند ،اغلب به استفاده از زئومین روی میاورند.

مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین از لحاظ قدرت

دیسپورت کمی بیشتر از بوتاکس و زئومین پخش می شود. بسیاری از متخصصان زیبایی میگویند  استفاده از دیسپورت در پیشانی بیشتر است  اما نه در گلوبلا (قسمت صاف پیشانی بین ابرو) ، جایی بیشتر دچار افتادگی می شود.

مطالعه ای که توسط محققان شرکت مادر زئومین انجام شده است ، نتیجه گرفت در مقایسه بوتاکس ، دیسپورت و زئومین از نظر قدرت زئومین قدرتمندترین است.

مطالعه حاضر نشان داده است که از بین سه محصول مورد بررسی ، زئومین دارای بالاترین فعالیت نوروتوکسین خاص ، و پس از آن دیسپورت است ، بوتاکس دارای کمترین فعالیت بیولوژیکی است. این نتیجه نشان می دهد که زئومین حاوی تنها نوروتوکسین فعال است ، در حالی که بوتاکس احتمالاً حاوی نوروتوکسین دناتوره شده و غیرفعال است.

تماس-با-ما

بین برند های بوتاکس ، دیسپورت و زئومین کدام  برندانتخاب شود؟

اگر در حال بررسی درمان های سم بوتولینوم هستید ، اولین قدم شما این است که با یک متخصص پوست یا جراح زیبایی که تجربه اجرای این محصولات را دارد ، مشورت کنید.

او به شما در انتخاب نام تجاری مواد تزریقی که به بهترین نحو نیازهای شما ، چه از نظر زیبایی شناختی و چه از نظر اقتصادی ، به شما کمک می کند ، کمک خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بوتاکس و سایر روشهای تزریقی ، یک مشاوره آنلاین را با کلینیک سیمارو داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا