عوراض لیزر موهای زائد به طور کلی بسیار کم است .اگر از روش های سنتی ریزش مو مانند اصلاح کردن خسته شده اید ، ممکن است به لیزر موهای زائد فکر کنید. بسیاری از متخصص پوست یا سایر متخصصان مجرب و متخصص ، درمان های لیزر مو زائد را با جلوگیری از رشد فولیکول ها موهای جدید کار انجام می دهند. برای اکثر افراد ، عوراض لیزر موهای زائد صفر است. این روش همچنین به هیچگونه عوارض جانبی طولانی مدت ندارد.

هنوز بحث در مورد عوارض لیزر موهای زائد بسیار زیاد است. اگرچه عوارض جانبی موقتی و جزئی ممکن است بعد از عمل ایجاد شود ، عوارض جدی نادر است.

در اینجا آنچه در مورد لیزر عوارض موهای زائد باید بدانید ارائه شده است.

عوراض لیزر موهای زائد جزئی شایع است

لیزر موهای زائد با استفاده از لیزرهای کوچک و پر حرارت انجام می شود. لیزر ممکن است بلافاصله پس از عمل عوارض موقت ایجاد کند. تحریکات پوستی و تغییر رنگدانه ها رایج ترین عوراض لیزر موهای زائد است.

  • قرمزی و سوزش

برداشتن مو از طریق لیزر می تواند باعث تحریک موقتی پوست شود. همچنین ممکن است در ناحیه تحت درمان ، قرمزی کمی تورم مشاهده شود. هنوز هم این تأثیرات اندک است. آنها غالباً همان تأثیراتی هستند که شما ممکن است بعد از سایر انواع  روش های موهای زائد مانند اپیلاسیون ، متوجه شوید.

متخصص پوست ممکن است قبل از عمل از بی حسی موضعی استفاده کند تا این اثرات به حداقل برسد.

تحریک کلی باید طی چند ساعت پس از عمل از بین برود. برای کمک به کاهش تورم و هرگونه درد ، از  یخ استفاده کنید. اگر علائمی را بیش از تحریک جزئی یا عوارض جانبی مشاهده شد ، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

  • تغییر رنگدانه ها پوست

بعد از درمان با لیزر ، ممکن است پوستی کمی تیره یا به نظر برسد. اگر پوستی روشن دارید ، احتمالاً لک های تیره تر بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد. برعکس در مورد افرادی که پوست تیره دارند ، که ممکن است لکه های روشن روی پوست داشته باشند. با این حال ، سوزش پوست تغییر رنگدانه ها پوست، تغییرات موقتی هستند و معمولاً دلیلی برای نگرانی ندارند.

عوراض لیزر موهای زائد شدید، نادر است

به ندرت ، لیزر موهای زائد می تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود. اگر از کیت های لیزر در منزل استفاده می کنید یا اگر از طرف توسط شخص بی تجربه  تحت درمان قرار بگیرید ، خطر عوارض شدید افزایش می یابد.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

  • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: بعضی اوقات این اثر در ریختن مو پس از انجام عمل اشتباه است
  • تغییر در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه شدید ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشید.
  • جای زخم: این بیشتر در افرادی که تمایل به رفع اسکار با لیزر آسان دارند وجود دارد.
  • تاول ها و پوسته پوسته شدن پوست: این اثرات ممکن است خیلی زود بعد از عمل و با در معرض آفتاب بودن ایجاد شود.

در مورد این عوارض جانبی با پزشک خود صحبت کنید. اگرچه آنها بسیار نادر هستند ،. در صورت بروز هر یک از عوراض لیزر موهای زائد ، با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا می توان از لیزر مو در بارداری استفاده کرد؟

این روش در دوران بارداری توصیه نمی شود. لیزر مو در بارداری در درجه اول به این دلیل است که هیچ مطالعه ایمنی درمان های لیزر مو در بارداری را اثبات نکرده است.

ممکن است موهایی زائدی در دوران بارداری رشد کرده اند و بخواهید با لیزر از بین ببرید. مناطق مشترک رشد مو شامل سینه و زیرشکم  است. با این وجود ، در بیشتر موارد ، این موها به خودی خود می ریزند .

اگر باردار هستید و به دنبال لیزر مودر بارداری هستید ، منتظر بمانید تا بعد از زایمان. احتمالاً پزشک توصیه می کند چندین هفته صبر کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود؟

از عوراض لیزر موهای زائد که اصلا وجو ندارد، بیماری سرطلان با لیزر موهای زائد است. در حقیقت ، براساس مطالعات مراقبت از پوست ، بعضی اوقات از این روش برای درمان برخی از ضایعات سرطانی استفاده می شود.

از لیزر همچنین  برای درمان آفتاب سوختگی  و رفع چین و چروک استفاده می شود. لیزرهای مورد استفاده در برداشتن مو یا سایر روشهای پوستی دارای حداقل تشعشع هستند. به علاوه ، حداقل مقدار فقط در سطح پوست بررسی می شود. بنابراین ، آنها خطر ابتلا به سرطان را ندارند.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

این یک شایع است که لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود. فقط سطح پوست توسط لیزرها تحت تأثیر قرار می گیرد ، بنابراین حداقل اشعه حاصل از این روش نمی تواند به هیچ یک از اعضای بدن شما نفوذ کند.

لیزر مو زائد پا

نتیجه

به طور کلی ، عوراض لیزر موهای زائد برای بیشتر افراد بی خطر و نادر است. به عنوان احتیاط ، نباید این عمل را در نزدیکی چشم یا در دوران بارداری انجام دهید. در صورت بروز علائم نادر بعد از درمان با لیزر مو ، به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین ، بدانید که این روند تضمین حذف دائمی را تضمین نمی کند. ممکن است شما به جلسات درمان های بیشتری نیاز داشته باشید.

Comments are closed.