لیزر موهای زائد یکی از رایج ترین و بی خطرترین روشهای زیبایی پوست و مو است. این فرایند به عنوان روشی بسیار کارآمد برای از بین بردن سریع موهای ناخواسته از خط بیکینی ، پاها ، بازوها ، صورت و سایر نواحی بدن است ، اما چند امورد از عوارض لیزر موهای زائد وجود دارد که باید قبل از استفاده آنها را بدانید.

در طی فرایند لیزر موهای زائد چه انتظاری است ؟

تا شش هفته قبل از قرار تعیین در مورد لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در افتاب اجتناب کنید .برنزه شدن پوست احتمال بروز روشن شدن پوست به عنوان یکی از عوارض لیزر موهای زائد را افزایش می دهد.

اگر در حال حاضر پوستی برنزه دارید ، یا در معرض آفتاب قرار گرفته اید ، یا از برنزه کننده پوست بدون استفاده از آفتاب استفاده کرده اید ، قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید صبر کنید. علاوه بر این ، موهای خود را نخورید یا از قبل اپیلاسیون ، الکترولیز یا نخ برای از بین بردن موهای زائد وقت رفع مو با لیزر را بگیرید.

از بین بردن موها با این روش ها می تواند باعث ایجاد اختلال در فولیکول های زیرین مو شود خطرافرایش عوارض لیزر مو های زائد ایجاد کند.

تراشیدن مو خوب است ، زیرا ساقه مو و فولیکول را سالم نگه می دارد. برای به حداقل رساندن هرگونه خطر عوارض لیزر موهای زائد، مطمئن باشید که یک متخصص باتجربه مسئولیت لیزر موهای زائد شما را انجام می دهد. کلینک سیمارو با داشتن متخصصین با تجربه در اجرای این فرایند حس رضایت را در شما ایجاد میکند.

انجام روش انجام شده توسط شخصی که تجربه کافی نداشته باشد می تواند منجر به سوختگی ، جای زخم و تغییرات دائمی در رنگ پوست شود.

قبل از لیزر موهای زائد ، پوست اید تمیز می شود ، و در طول  این فرایند  ، دنده محافظ چشم استفاده شود. پس از اتمام عمل ، از ژل خنک کننده استفاده می شود تا هرگونه ناراحتی را به حداقل برساند.

لیزر موهای صورت

عوارض لیزر موهای زائد  چیست؟

لیزر موهای زائد روشی کاملاً بی خطر و معمولی است که به طور معمول پس از آن زمان بهبودی لازم نیست. اگرچه ممکن است چند ساعت دچار قرمزی و تورم جزئی شوید ، اما باید سریعاً به فعالیتهای عادی برگردید.

همراه با قرمزی خفیف پوستی ، تورم و سایر ناراحتی های موقتی. شایع ترین اثر عوراض لیزر موهای زائد ، روشن شدن موقتی یا تیره شدن نواحی تحت درمان است.

تغییر رنگ پوست در درجه اول در افرادی که پوست تیره دارند وجود دارد. در طی ماه بعد از لیزر موهای زائد ، موهای درمان شده از بین می روند. شما باید در این مدت از ضد آفتاب استفاده کنید تا مانع از تغییر موقت رنگ در پوست درمان شده شود. ازجمله عوارض لیزر موهای زائد  که بسیار نادر هستند، شامل موارد زیر است:

  • عفونت ها
  • پوسته پوسته شدن یا زخم شدن.
  • سایر تغییرات در بافت پوست.
  • شیوع درد سرما.
  • تاول زدگی
  • تغییرات دائمی در رنگ پوست.
  • خاکستری موهای درمان شده.
  • رشد بیش از حد مو در مناطق تحت درمان یا اطراف آن.

محدود کردن عوراض لیزر موهای زائد بعد از درمان

لیزر موهای چانه

برای به حداقل رساندن هرگونه عوارض جانبی که بعد از درمان خود تجربه کرده اید ، باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱-از قرار گرفتن در معرض  نور مستقیم خورشید که به پوست درمان شده می رسد خودداری کنید.

۲-از تجهیزات برنزه کردن داخلی ، از جمله تخت برنزه یا لامپ خورشید استفاده نکنید.

۳-برای رفع هرگونه قرمزی و ناراحتی باقیمانده ، ژل خنک را در صورت لزوم استفاده کنید.

۴-هنگامی که پوست شما بهبود یافت ، هر زمان که در معرض نور مستقیم خورشید قرار میگیرید از ضد آفتاب استفاده کنید.

۵-برای انجام اقدامات اضافی دستورالعمل پزشکان خود را دنبال کنید.

زمان بعدی برای لیزر موهای زائد چه موقع است؟

از بین بردن کامل موهای ناخواسته معمولاً نیاز به یک سری درمان دارد که می تواند تقریباً در هر چهار تا شش هفته انجام شود. برای تعیین مشاوره با  تماس با کلینک سیمارو می توانید وقت قبلی رزرو کنید.

Comments are closed.