کرایولیپولیز در چربی سوزی و عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

کرایولیپولیز در چربی سوزی ، یک روش پزشکی است که به کاهش سلول های اضافی چربی در زیر پوست شما کمک می کند. اگرچه مزایای مختلفی برای کول اسکالپتینگ وجود دارد ، اگر در نظر دارید از  کرایولیپولیز در چربی سوزی سوزی استفاده کنید ، باید از عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز آگاه باشید.

در طی کرایولیپولیز در چربی سوزی ، جراح پلاستیک یا پزشک مجرب از یک ابزار ویژه برای خنک کردن قسمت های خاصی از بدن شما تا دمای انجماد استفاده می کند. این روش سلولهای چربی را در بخشی از بدن شما که تحت درمان قرار گرفته منجمد و از بین می برد. با گذشت چند هفته از درمان ، این سلولهای مرده چربی به طور طبیعی تجزیه می شوند و از طریق کبد در بدن شما دفع می شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده کول اسکالپتینگ را به عنوان یک درمان بی خطر پزشکی تأیید کرده است. کول اسکالپتینگ مزایای بسیاری نسبت به لیپوساکشن سنتی دارد. کرایولیپولیز در چربی سوزی بدون جراحی و غیر تهاجمی است و نیازی به زمان بهبودی ندارد. و در کاهش سلولهای چربی در یک منطقه معین از درمان  20 تا 25 درصد مؤثر است.

با این حال ، عوارض کرایولیپولیز در چربی سوزی می تواند  متفاوت باشند ، و برای همه توصیه نمی شود. برای آشنایی بیشتر با عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز  با ما باشید.

کرایولیپولیز در چربی سوزی

عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز

برخی از عوارض جانبی رایج کول اسکالپتینگ عبارتند از:

1. احساس درد در محل درمان

در طی روش کرایولیپولیز در چربی سوزی ، پزشک شما بخشی از بدن را که تحت درمان قرار می گیرد بین دو صفحه خنک کننده قرار می دهد. این می تواند حسی از کشش یا کشیدن را که باید برای مدت زمان یک یا دو ساعت به وجود بیاورید، یعنی این مدت زمانی است که معمولاً طول می کشد.

2. گرفتگی یا درد در محل درمان

محققان دریافته اند که یک عارضه مشترک رایج از  عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز درد ، لک در محل درمان است. این احساسات معمولاً بلافاصله پس از درمان شروع می شوند تا حدود دو هفته پس از درمان ادامه دارند. درجه حرارت شدید سرما که پوست و بافت در حین کرایولیپولیز در چربی سوزی در معرض آن قرار دارد ، می تواند علت آن باشد.

یک مطالعه از سال 2015 ، نتایج افرادی را بررسی کرد که طی یک سال 554 عمل کرایولیپولیز در چربی سوزی انجام داده بودند. این بررسی نشان داد که هر درد پس از درمان معمولاً 3-11 روز طول می کشد و از بین می رود.

3. قرمزی موقت ، تورم ، کبودی و حساسیت پوستی در محل درمان

از  عوارض کول اسکالپتینگ یا کرایولیپولیز موارد زیر را شامل می شود: و همه در ناحیه که درمان انجام شده است:

  • قرمزی موقتی
  • ورم
  • کبودی
  • حساسیت به پوست

این عوارض در اثر قرار گرفتن در معرض دمای سرما ایجاد می شوند. آنها معمولاً بعد از چند هفته از بین می روند. این عوارض جانبی به وجود می آید زیرا کول اسکالپتینگ بر روی پوست به روشی مشابه سرما زدگی است ، در این حالت بافت چربی را دقیقاً زیر پوست هدف قرار می دهد. با این حال ، کول اسکالپتینگ بی خطر است و به شما احساس سرمازدگی نمی دهد.

4- هایپرپلازی چربی پارادوکسیک در محل درمان

یک عارضه جانبی بسیار نادر اما جدی از کرایولیپولیز در چربی سوزی ، هیپرپلازی چربی پارادوکسیکال است. این بیشتر در مردان مشاهده می شود. این بدان معنی است که سلولهای چربی در محل درمان به جای کوچکتر شدن بزرگتر می شوند.هنوز مشخص نشده که چرا این اتفاق می افتد. اگرچه این یک عارضه آرایشی و بهداشتی است و از نظر جسمی خطرناک نیست ، هیپرپلازی  ایجاد چربی اضافی است و به خودی خود از بین نمی رود.

چه کسی باید از کرایولیپولیز در چربی سوزی اجتناب کند؟

کول اسکالپتینگ یک روش درمانی ایمن و مؤثر برای کاهش چربی بدن در بیشتر افراد است. با این وجود عده ای هستند که نباید این معالجه را استفاده کنند. افرادی که شرایط زیر دارند نباید کول اسکالپتینگ انجام دهند:

  • کرایوگلوبولینمی
  • بیماری آگلوتینین سرما
  • هموگلوبولینوریای سرما پاروکسیسمال

کول اسکالپتینگ می تواند برای افراد مبتلا به این اختلالات عوارض جدی ایجاد کند.

چه این بیماری ها را داشته باشید چه نه ولی مهم است که  ، مهم است که قبل از انجام اسن عمل برای انجام این روش با پزشک خود صحبت کنید.

توجه داشته باشید که کول اسکالپتینگ درمانی برای چاقی نیست. در عوض ، می تواند به از بین بردن مقادیر کمی از چربی اضافی که به راحتی با رژیم و ورزش از بین نمی رود کمک کند.

 

نتیجه

اگر کاندیدای خوبی هستید ، کرایولیپولیز در چربی سوزی مزایایی نسبت به سایر روش های از بین بردن چربی دارد. سلولهای چربی منجمد شده توسط کرایولیپولیز در چربی سوزی هرگز بر نمی گردند زیرا بدن آنها را از بین می برد. هیچ جراحی وجود ندارد زیرا این یک روش غیر تهاجمی است و هیچ زخمی بعد از درمان وجود ندارد. همچنین زمان استراحت یا ریکاوری لازم وجود ندارد. نتایج ممکن است در کمتر از چند هفته شروع شود ، با این که بیشتر افراد نتیجه کامل را سه ماه بعد از درمان نهایی خود تجربه می کنند.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا