میکروبلیدینگ ابرو | فرآیند ترمیم درمان ریزش ابرو

میکروبلیدینگ ابرو نوعی خال کوبی آرایشی است که ابروهای شما را پر می کند. هدف این است که ابروهای شما پر و ضخیم تر به نظر برسد.


در طی یک جلسه میکروبلیدینگ ابرو ، یک تکنسین از ابزاری ویژه برای ایجاد بریدگی های ریز در پوست استفاده می کند. این ابزار از چندین سوزن متصل به یک دسته تشکیل شده است. این تکنسین با ایجاد رنگدانه در محل برش ، ظاهر موهای ابرو را ایجاد می کند. رنگ رنگدانه مورد استفاده به ترجیح شما بستگی دارد.

اگر می خواهید ابروهای شما پر به نظر برسد ، میکروبلیدینگ یک گزینه عالی است. این یک گزینه نیمه دائمی برای استفاده از آرایش ، مانند ژل ابرو ، روی ابروهای شما است. اگر موهای ابرو خود را از دست داده اید ، ممکن است بخواهید میکروبلیدینگ را امتحان کنید ، ریزش مو ابرو می تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد ، از جمله:

 • چاشنی بیش از حد
 • آلوپسی آره آتا
 • ویتیلیگو
 • شیمی درمانی
 • کم کاری تیروئید
 • پرکاری تیروئید
 • پسوریازیس
 • عفونت های پوستی
 • ضربه یا آسیب دیدگی
 • تریکوتیلومانیا


از آنجا که میکروبلیداسیون شامل بریدگی های ریز در پوست است ، درک نحوه عملکرد بهبودی مهم است. برای یادگیری آنچه معمولاً پس از انجام این روش انتظار دارید ، ادامه مطلب را بخوانید.

بهبود میکروبلیدینگ ابرو


روند بهبود میکروبلیداسیون به طور کلی 25 تا 30 روز طول می کشد. درست بعد از عمل شما شروع می شود.

با این حال ، سرعت بهبود پوست شما برای هر فرد کمی متفاوت خواهد بود. این به عوامل زیادی بستگی دارد ، از جمله:

 • سن
 • سلامت کلی
 • نوع پوست


به طور کلی ، طی 10 تا 14 روز اول ، ابروهای شما از نظر ظاهری متفاوت است. رنگ ، تعریف و بافت تقریباً هر روز تغییر خواهد کرد.

همچنین احساسات مختلفی در پوست خود تجربه خواهید کرد. در ابتدا صورت شما احساس لطافت ، سفتی و درد می کند. این حالت به خارش و پوسته پوسته شدن تبدیل می شود که در نهایت فروکش می کند.

نتایج میکروبلیدینگ ابرو معمولاً 18 تا 30 ماه طول می کشد. بسته به نوع ظاهری که دارید ، هر 12 تا 18 ماه نیاز به جلسه مجدد خواهید داشت.

میکروبلیدینگ روز به روز بهبود می یابد


اگر اولین بار است که ابروهای خود را میکروبلید می کنید ، در مورد هر گونه سوال یا نگرانی ممکن با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند توضیح دهند که با بهبود پوست شما چه اتفاقی می افتد ، همچنین نکاتی برای مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو را به شما ارائه می دهند.

به طور معمول ، درفرایند میکروبلیدینگ ابرو مواردی است که شما می توانید پس از عمل انتظار داشته باشید:

روزهای 1 تا 3: ابروها پرتر به نظر می رسند ، اگرچه ممکن است صورت شما بریده و لطیف باشد
در روز اول ، ابروهای شما بسیار پررنگ و پر به نظر می رسند. این رنگ ممکن است بسیار تیره به نظر برسد ، اما به خاطر داشته باشید که در نهایت کم رنگ می شود.

میکروبلیدینگ ابرو

احتمالاً موارد زیر راتجربه خواهید کرد:

 • سرخی
 • لطافت
 • تورم خفیف
 • خونریزی خفیف
 • احساس احساس بریدگی یا کوفتگی


در روزهای 2 و 3 ، این عوارض باید به آرامی فروکش کنند.

روزهای 3 تا 5: ابروها بسیار تیره به نظر می رسند ، سپس شروع به پوسته شدن می کنند
با از بین رفتن درد و حساسیت ، ابروهای شما تیره و ضخیم می شوند.

تا روز 5 ، ابروهای شما شروع به پوسته شدن می کنند. آنها پوسته پوسته و بسیار خارش دار خواهند بود. این طبیعی است و به معنای بهبودی پوست شما است.

روزهای 5 تا 8: پوسته پوسته شدن ادامه می یابد و رنگ آن کمرنگ می شود
می توانید انتظار پوسته پوسته شدن ، پوسته پوسته شدن و لایه برداری بیشتر را داشته باشید.

در فرایند میکروبلیدینگ ابرو در مقابل وسوسه برداشتن دلمه ها مقاومت کنید ، که می تواند زخم ها را دوباره باز کند و روند بهبودی را مختل کند. همچنین ممکن است برخی از رنگدانه ها را از بین ببرد و منجر به ایجاد ابروهای تکه ای شود. در عوض بگذارید پوسته ها به طور طبیعی پوسته پوسته شوند.

با ادامه پوسته پوسته شدن ابروها ، رنگ تیره نرم می شود. اما مطمئن باشید که رنگ دوباره برمی گردد.

روزهای 8 تا 12: پوسته پوسته شدن به پایان می رسد و رنگ برمی گردد
بعد از هفته اول ، پوسته پوسته شدن به تدریج متوقف می شود. رنگ نیز باز خواهد گشت.

روزهای 12 تا 21: رنگ و بافت طبیعی تر به نظر می رسند
رنگ ابروهای شما باید یکدست و طبیعی به نظر برسد. همچنین تک تک موهای ابرو با ایجاد شکل ظاهری ابروهای پر ، مشخص تر به نظر می رسند.

روزهای 21 تا 30: پوست بهبود می یابد
بعد از 1 ماه ، پوست شما کاملاً بهبود می یابد. نباید درد و ناراحتی داشته باشید. ابروهای شما نیز باید نرم و پر به نظر برسند.

یکی دو ماه دیگر ، احتمالاً قرار ملاقات بعدی با پزشک خود خواهید داشت. این به آنها اجازه می دهد تا چگونگی بهبود پوست شما را بررسی کنند و همچنین لکه ها را برطرف کنند.

بهبود میکروبلیدینگ از قرار ملاقات


طبیعی است که آرایش دائمی با گذشت زمان کمرنگ شود. بنابراین ، پس از جلسه میکروبلیدینگ ابرو اولیه خود ، به لمس منظم نیاز خواهید داشت. با این کار شکل ، رنگ و تعریف ابروهای شما حفظ می شود.

به طور کلی ، توصیه می شود هر 12 تا 18 ماه یکبار تماس بگیرید. اما بهترین فرکانس به ظاهر دلخواه شما بستگی دارد.

همچنین به چگونگی چسبیدن پوست به رنگدانه بستگی دارد. برای برخی از افراد ، رنگدانه ممکن است به سرعت محو شود و به لمس مکرر بیشتری نیاز دارد.

نتیجه


بعد از جلسه اول میکروبلیدینگ ابرو ، پوست شما باید طی 25 تا 30 روز بهبود یابد. در ابتدا احتمالاً لطیف و دردناک خواهد بود ، اما با گذشت زمان از بین می رود. همچنین ابروهای شما قبل از اینکه رنگ نهایی آنها مشخص شود ، تیره و روشن می شوند.

پوسته پوسته شدن و پوست گرفتن شما به دلیل بهبودی طبیعی است. از برداشتن پوست خودداری کنید ، که می تواند بریدگی های کوچک را دوباره باز کند و روند بهبودی را طولانی کند. اگر هر گونه نگرانی دارید ، با ارائه دهنده خود تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا