پیوند ابرو | انتظارات از کاشت ابرو چیست و چه عوارضی دارد؟

درمان ابروهای نازک یا کم پشت به طور سنتی ، با استفاده از محصولات آرایش برای “پر کردن” موهای ابرو بود. با این حال ، راه حل دائمی تر وجود دارد: پیوند ابرو.

کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شما انجام می شود.

کاشت ابرو چیست؟


کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن پیوند مو (شاخه) به ناحیه ابرو شما منتقل می شود. این هدف این است که از این گرافت ها موهای جدید رشد کرده و نمای کامل تری ایجاد می کنند.


روش مشابه کاشت موی سنتی است.پیوند موی ابرو از روی موهای بالای گوش شما گرفته می شود. یک جراح نه فقط مو را ، بلکه فولیکول های مو را نیز منتقل می کند. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پس از ریزش موهای اولیه منتقل شده ، موهای جدید می توانند در ابروهای شما رشد کنند.

بعد از انجام بیهوشی عمومی ، جراح برش های کوچکی را در محل های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل های پیوند در ابروهای شما ایجاد می کند. کل مراحل کار حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

مزایا و معایب پیوند ابرو


طرفداران کاشت موی ابرو توجه دارند که موهای جدید طبیعی به نظر می رسند زیرا متعلق به خود شما هستند. این روش همچنین ممکن است نیاز به آرایش ابرو را محدود کند.

با این حال ، موارد منفی نیز برای این روش گزارش شده است. اولین اینکه ، این روش هزینه زیادی دارد. همچنین ممکن است چندین ماه طول بکشد تا فولیکول های جدید رشد پیدا کنند تا نتایج کامل را مشاهده کنید. وهمچنین ، این احتمال وجود دارد که این فولیکول های جدید موهای جدید تولید نکنند.

بهبودی برای کاشت ابرو چگونه است؟

https://cimaru.ir/what-is-eyebrow-microbleeding-can-it-be-suitable-for-eyebrows/


دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتاً سریع است. ممکن است لازم باشد تا 3 هفته پس از جراحی از ورزش شدید پرهیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی ، تورم یا چرک در محل ، با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از چند هفته می بینید که موهای پیوند خورده از بین می روند. این کاملا طبیعی است. موهای ابروی جدید شما باید طی چند ماه آینده رشد کنند. در این میان ، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را کوتاه کنید تا طول ابرو بریده شود.

هشدارها و عوارض پیوند ابرو


یک خطر احتمالی برای پیوند ابرو این است که فولیکول های جدید مو استفاده نمی کنند. در چنین مواردی ، ممکن است در آینده مجبور شوید دوباره این روش را انجام دهید.

همچنین خطرات مرتبط با خود جراحی وجود دارد. در مورد عوارض بالقوه زیر با جراح خود صحبت کنید:

  • خون ریزی بیش از حد
  • آسیب عصبی
  • تورم
  • کبودی
  • عفونت
  • جای زخم


قبل از پیوند ابرو ، جراح سابقه بیماری خاصی را در شما بررسی می کند. مطمئن باشید که هر بیماری زمینه ای سلامتی ، و همچنین هر گونه دارو یا مکمل که در حال حاضر مصرف می کنید را به پزشک اطلاع دهید.

پیوند ابرو در صورت انجام موارد زیر ممکن است مناسب نباشد.

  • آلوپسی آره آتا
  • تریکوتیلومانیا
  • اختلالات خونریزی
  • عوارض مربوط به جراحی زیبایی


کاشت ابرو توسط جراحان پوست ، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. یک پزشک ممکن است جراحی را در یک مرکز سرپایی پزشکی انجام دهد.

بهتر است قبل از اقدام به این روش ، از سوالات خود را از پزشک مورد نظر خود بپرسید. از جراح در مورد مدارک و تجربه کاری آنها سوال کنید. در حالت ایده آل ، آنها همچنین باید نمونه ای از کارها را به شما نشان دهند تا بتوانید احساس اطمینان به انها داشته باشید.

مشاوره فرصتی است که شما می توانید نمونه کارهای جراح را بررسی کرده و در عین حال به خودتان وقت دهید تا از آنها سوال کنید. بسیاری از جراحان مشاوره “رایگان” ارائه می دهند. تا زمانی که جراح مناسبی وممتازی پیدا نکرده اید،اقدام به کاشت ابرو نکیند.

شما هرگز نباید این روش را تحت نظر جراح یا پزشک بی تجربه هزینه کنید. این نه تنها می تواند منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود ، بلکه احتمالاً از کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید این کار را دوباره انجام دهید.

https://cimaru.ir/%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-7-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%85%d9%88%d8%ab%d8%b1-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%81/

نتیجه


اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و می خواهید یک راه حل دائمی برای زیبا کردن ابروهای خود استفاده کنید ، کاشت ابرو ممکن است نتایج طولانی مدت داشته باشد. با این حال ، نتایج ممکن است متفاوت باشد و همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این واقعیت حتی با روشی به ظاهر ساده مانند کاشت ابرو نیز صادق است.

تمام گزینه های خود را با دقت بسنجید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید. اگر تصمیم داریدپیوند ابرو انجام دهید ، وقت خود را صرف تحقیق کنید و یک ارائه دهنده معتبر را پیدا کنید که بهترین کار ممکن را انجام دهد.

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا