هزینه لیفت پلک در سال 1400 ( جراحی پلک )

ارتباطات غیر کلامی خود و زمانی که می خواهند احساسات خود را بیان کنند از چشمان خود کمک می گیرند. به همین علت چشم در بروز احساسات و ارتباط غیر کلامی نقش بسیار مهمی را اجرا می کند.  به راحتی با حالات مختلف چشم می توان حالت های روحی و درونی مثل غم و غصه، شادی، تعجب، عصبانیت، عشق، مهربانی و امید را به افراد دیگر انتقال داد. همه این ها نشان بر این است که این عضو بسیار کوچک می تواند در ارتباطات روزانه افراد نقش مهمی را ایفا کند پس باید به زیبایی و سلامت آن اهمیت بسیار زیادی شود و در این مقاله به بررسی جراحی پلک و قیمت جراحی پلک می پردازیم.

افتادگی پلک چیست ؟

ممکن است همه افراد در طول زندگی خود بنا بر کهولت سن، تحلیل رفتن بافت صورت و عوامل ژنتیکی دچار افتادگی پلک بالا و یا افتادگی پلک پایین بشوند. در صورتی که چشم ها افتادگی پیدا کند طبیعی است که فرآیند پیری در بقیه اعضای صورت مشهود تر خواهد شد. بخش بالای چشم یا پلک بالا بیشتر می تواند بر تغییرات چهره تاثیر بگذارد. در گذشته این افتادگی پلک باعث افت بینایی و از دست رفتن زیبایی چشمان افراد زیادی می شد اما امروزه با توجه به هزینه جراحی پلک اغلب افراد در صورت مشاهده افتادگی اقدام به درمان آن می نمایند.

جراحی پلک
جراحی پلک

جراحی پلک چیست ؟

با توجه به پیشرفت علم و پیدایش دستگاه های بسیار پیشرفته و افزایش تعداد پزشکان متخصص زیبایی هزینه جراحی پلک بسیار معقول و مناسب شده است. هنگامی که بیماران اقدام به جراحی پلک می کنند برای از بین بردن خطوط افتاده پزشک با ساختاری طبیعی برشی ایجاد می کند تا هر گونه پوست اضافه که باعث افت بینایی و محدودیت دید شده است را حذف کنند. پس از آن نقاطی که برش خورده است را با دقت و ظرافت دوخته تا بسته شده و زیبایی و جوانی به حالت چشمان فرد بازگردد.

در واقع هدف اصلی از جراحی پلک فوقانی از بین بردن افتادگی، پف چشم، بهبود دید، بهبود افت بینایی و از بین بردن حالت خستگی و ناخوشایندی برای زیبایی افراد است. گاهی از این عمل زیبایی با نام بال چشم نام می برند. این روش روشی کم خطر است که امروزه بسیاری از افراد برای بهبود مشکلات خود انجام می دهند.

قیمت جراحی پلک

جراحی پلک یک درمان زیبایی است و به عواملی همچون میزان افتادگی پلک ، نوع درمان جراحی پلک ، تجهیزات و تخصص پزشک زیبایی دارد و به طور دقیق نمی توان تعیین کرد که هزینه های آن چه قدر می شود.

قیمت جراحی پلک
هزینه جراحی پلک

در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر جهت اطلاع از هزینه جراحی پلک هستید بهتر است با مشاوران ما تماس حاصل فرمائید. در این مقاله قصد داریم هر آنچه باید در رابطه با این عمل درمانی زیبایی باید بدانید را برای شما شرح دهیم با ما همراه باشید.

  هزینه لیفت پلک چگونه محاسبه می شود؟

  همان طور که بیان شد برای هر فردی میزان پیچیدگی و نوع جراحی متفاوت است پس هزینه جراحی پلک نیز برای هر فرد کاملا متفاوت است. این هزینه به عوامل مختلفی مانند نوع جراحی، کلینیک یا بیمارستانی که جراحی باید در آن صورت بگیرد، دستمزد پزشک و حتی موقعیت مکانی کلینیک و مطب بستگی دارد. اما سلامتی و بهبود زیبایی و دید شما ارزش هزینه کردن برای آن را دارد که از تجربه های یک متخصص زیبایی  خبره، با سابقه، با دقت و با مهارت بالا برای جراحی پلک خود استفاده نمائید.

  انواع جراحی پلک

  جراحی درمانی زیبایی پلک ها می تواند به صورت تک عمل  در اتاق عمل انجام شود یا به همراه یک جراحی زیبایی دیگر همزمان انجام شود. ممکن است برای شما این سوال پیش آید در کنار کدام جراحی های زیبایی انجام آن امکان پذیر است؟ جراحی زیبایی پلک می تواند در کنار لیفت صورت، بالا بردن ابرو با نخ و دیگر زیبایی های که مربوط به صورت است انجام پذیرد. جراحی پلک به صورت کلی دارای سه نوع مختلف است. که در ادامه می خواهیم هر سه نوع جراحی پلک را به صورت کامل برایتان شرح دهیم:

  انواع جراحی پلک چیست
  انواع جراحی پلک

  جراحی پلک فوقانی

  در این نوع از جراحی پلک باید پوست اضافه ای که بر روی پلک فوقانی قرار دارد و کیسه های چربی را برداشت. کیسه های چربی در ظاهر همان پف کردگی های بالای پلک هستند که باید در این جراحی به صورت کامل برداشته شوند. در صورتی که پلک بیمار دچار افتادگی شده باشد هم در این مرحله می توان افتادگی پلک را هم برداشت. هنگامی که پلک فوقانی را جراحی می کنید در شکل و موقعیت پلک بهبودی حاصل می کنید. علاوه بر جنبه زیبایی که این نوع جراحی دارد باید بدامید افتادگی یا پوست اضافه بر روی پلک بالا باعث افت بینایی و محدودیت دید می شود. پس از جراحی پلک فوقانی قطعا دید شما بهبود میابد، هشیارتر به نظر خواهید رسید و به زیبایی و جوانی چهره شما افزوده می شود. برخی بیماران عمل بالا کشیدن ابرو را نیز به همراه عمل پلک فوقانی انجام می دهند.

  جراحی زیبایی پلک پایین

  هدف از برداشتن و جراحی پلک پایین اغلب برای برداشتن و از بین بردن کیسه های چربی است که زیر پلک تحتانی قرار گرفته اند. این کیسه های چربی هنگامی که در پلک تحتانی ایجاد می شوند زیر چشم دچار پف کردگی می شود. برای این نوع جراحی باید بخشی از پوست پلک تحتانی برداشته شود که قطعا در زیبایی و جوان تر شدن ظاهر فرد تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

  جراحی از طریق ملتحمه

  استفاده از این نوع جراحی اغلب برای افرادی که جوان هستند کاربرد دارد. زیرا افرادی که سن کمتری دارند حالت ارتجاعی بودن پوست خود را از دست نداده اند و پوست آن ها دارای قوام خوبی است. در استفاده از این روش بدون این که پوست فرد دست کاری شود با ایجاد یک برش پشت پلک تحتانی کیسه هایی که زیر پلک قرار گرفته است برداشته می شود. از مهم ترین مزیت های این روش پزشکان به عدم نیاز به برش بر روی سطح پوست اشاره می کنند.

  مراقبت های جراحی پلک

  [su_list icon=”icon: chevron-left” icon_color=”#0fdedf”]

  • بیمار نباید حداقل دو هفته پیش از انجام جراحی پلک از داروهایی مانند آسپیرین، بروفن ،ایندومتاسین، پیروکسیکام و مفنامیکاستفاده کند. در صورتی که مجبور به استفاده از مسکن بودید بهتر است از استامینوفن ساده مصرف نمائید تا تداخل دارویی پیدا نکنید.
  • پیش از آنکه به اتاق عمل وارد شوید هرگز نباید آرایش داشته باشید مخصوصا آرایش شما نباید در ناحیه چشم و ابرو باشد.
  • پس از آن که عمل چشم خود را انجام دادید هیچ گونه پانسمانی بر روی چشمان شما گذاشته نمی شود و به راحتی می توانید اطراف خود را مشاهده کنید. بلافاصله پس از عمل باید چشمان خود را باز کنید.
  • برای آن که دوره بهبودی شما با موفقیت سپری شود پس از عمل جراحی پلک برای شما یک پماد آنتی بیوتیک تجویز می شود که باید روزانه آن را بر روی بخیه های پلک خود بمالید.
  • به مدت سه روز پس از انجام جراحی بهتر است از قطره اشک مصنوعی برای تر نگهداشتم داخل چشم خود استفاده نمائید.
  • توصیه می شود به مدت 48 ساعت یا دو روز پس از انجام جراحی هنگامی که می خواهید چشم خود را شست و شو دهید از سرم فیزیولوژیک استفاده نمائید. اما پس از گذشت 48 ساعت برای شست و شوی چشمان خود می توانید از آب جوشیده ای که سرد شده است هم استفاده نمائید.
  • آنتی بیوتیک هایی که برای شما تجویز می شود را طبق دستور پزشک تا حداقل یک هفته سر وقت و تا عدد آخر استفاده نمائید.
  • به مدت 48 ساعت پس از انجام جراحی باید از کمپرس یخ برای چشمان خود استفاده نمائید. برای تهیه کمپرس یخ می توانید چند قطعه یخ را درون یک کیسه قرار دهید و کیسه شامل یخ را بر روی صورت خود بگذارید. البته می توانید کمپرس یخ که دارای ژل هم می باشد را از داروخانه ها تهیه نمائید و آن را در فریزر بگذاریذ تا کاملا به حالت انجماد برسد سپس بر روی ناحیه جراحی شده و صورت خود قرار دهید.
  • پس از آن که جراحی پلک کردید بهتر است برای استراحت دراز بکشید به صورتی که سر شما کمی بالاتر از بدن باشد. این نوع خوابیدن باعث می شود تورم و کبودی زیر چشم شما به حداقل رسیده و زیبایی چهره خود را زودتر بدست آورید.
  • در صورتی که پس از جراحی و گذشت 48 الی 72 ساعت بعد از آن دچار افت بینایی شدید یا احساس درد در ناحیه چشم خود داشتید بهتر است هر چه سریع تر به پزشک خود مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام شود.
  • پیش از آن که برای جراحی به بیمارستان یا کلینیک مورد نظر مراجعه نمائید به صورت کامل استحمام کنید. در حین جراحی از استفاده از هرگونه زیورآلات بپرهیزید. اگر تا دو هفته پس از عمل همچنان کبودی و تورم داشتید اصلا نگران نشوید زیرا به مرور بهبود میابد.
  • طبیعی است اگر تا چند روز اول از نواحی بخیه جراحی پلک کمی خون خارج شود و اصلا جای نگرانی نیست. اما اگر این چند قطره خون به حد چشم گیری زیاد شد بتر است با پزشک خود مجدد مشورت نمائید.
  • به مدت 72 ساعت نباید از لنز های زیبایی برای چشمان خود استفاده نمائید.
  • مشاهده تلوزیون در 48 ساعت اولیه ممنوع است و سعی کنید کاملا استراحت نمائید.
  • به مدت 7 الی ده روز پس از انجام جراحی بهتر است هیچ گونه مواد ارایشی به محل جراحی خود نزنید.
  • حداقل 6 هفته قبل از عمل و بعد از عمل باید از استفاده از انواع دخانیات پرهیز کنید.
  • از انجام هر گونه فعالیت سنگین و ورزشی سنگین بپرهیزید زیرا ممکن است آسیب های جدی برای شما در پیش داشته باشد.

  [/su_list]

  جراحی پلک برای چه افرادی مناسب است ؟

  در صورتی که جزو یکی از دسته های زیر باشید گزینه مناسبی برای جراحی پلک هستید. این افراد عبارتند از:

  • افرادی که دارای پوست اضافه و چروک بر روی پلک های بالا و پلک پایین خود هستند.
  • افرادی که دارای پف و چربی زیر پوست در پلک بالای خود هستند.
  • افرادی که دارای پف و کیست های چربی زیر چشم هستند.
  • افرادی که دچار افتادگی پلک بالا هستند.
  • افرادی که در زیر چشم خود دارای پوست اضافه و چروک دار هستند.
  • در صورتی که جزو این دسته از افراد هستید و در واقع از داشتن این مشکلات رنج می برید می توانید برای جراحی پلک اقدام نمائید. اما باید بدانید مصرف دخانیات در روند اجرای این جراحی اختلال ایجاد می کند و شما باید پس از عمل انتظاراتی واقع بینانه از نتیجه آن  داشته باشید.

  پیش از آن که عمل جراحی انجام دهی باید یک سری آزمایشات لازم انجام دهید و آن ها نزد پزشک خود ببرید. بهتر است مصرف مکمل های گیاهی، آسپرین و داروهای ضد التهابی را برای مدتی قطع کنید و رژیم غذایی سالم و مقوی که پزشک برای شما تجویز می کند را استفاده نمائید.

  مراحل جراحی پلک

  ممکن است این جراحی حدود 2 الی 3 ساعت به طول انجامد و پس از آن می توان به منزل رفت و کارهای روزانه خود را از سر گرفت. دوره بهبودی این جراحی حدود 2 هفته است و باید در این دو هفته اقدامات مراقبتی لازم را به خوبی انجام داد تا نتیجه ای موفقیت امیز دریافت کرد. در این بخش قصد داریم مراحل انجام جراحی پلک را به صورت کامل مرحله به مرحله برایتان شرح دهیم.

  جراحی پلک چگونه انجام میشود ؟
  مراحل جراحی پلک

  عمل جراحی پلک چگونه انجام می شود؟

  • در مرحله اول پس از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان باید ازمایشات مورد نیاز را تحویل پزشک داده سپس تزریق بی حسی برای شما انجام شود. اغلب بی حسی به صورت موضعی انجام می شود اما اگر نیاز باشد بی هوشی هم صورت می گیرد.
  • پس از بی حسی یا بی هوشی باید بسیار ظریف بخشی که تعیین شده است توسط جراح برش داده شود.
  • در صورتی که جراحی پلک بالا باشد باید در شکاف طبیعی پلک به صورت کاملا ظریف شکافی در پلک بالا ایجاد شود.
  • در صورتی که جراحی برای پلک پایین انجام می ود باید یک برش زیر خظ مژه و یا داخل پلک پایین زده شود.
  • پس از برش تغییراتی که باید در پلک بالا ایجاد می شود تغییراتی مانند: برداشتن باقت چربی که به صورت اضافه در پلک بالا یا پلک پایین قرار دارد، برداشتن پوست های اضافه ای که در پلک بالا و پلک پایین وجود دارد، برداشتن هر گونه عضله اشافه که باعث ایجاد افتادگی شده باشد.
  • هنگامی که پلک پایین برش داده می شود فقط چربی اضافه ای که زیر پلک پایین قرار دارد برداشته می شود و در نهایت پس از انجام هر دوی روش ها باید برشی که ایجاد شده است با دقت و ظرافت بسیار بالا بخیه زده شود تا برش ایجاد شده بسته شود.

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دسترسی سریع به عناوین

  پیمایش به بالا