مزوتراپی صورت فقط ممکن است موردی باشد که باید به آن نگاه کرد. این فراتر ازدرمان ظاهر پوست است و در واقع به شما کمک می کند تا با پر کردن سطح مواد مغذی ضروری که بدن قادر به تولید به همان میزان افزایش سن نیست ، خود را بازیابی کند.

مزوتراپی چگونه کار می کند؟


مزوتراپی برای صورت یک روش غیر جراحی است که بر جوان سازی از طریق تزریق میکرو فرمول های غنی از مواد مغذی به مزودرم (که حدود ۴-۶ میلی متر در زیر سطح پوست است) متمرکز است. از آبرسانی به رنگ چهره کسل کننده ، مخلوط موجود در تزریق غالباً مربوط به نگرانی پوست است. تحقیقات نشان می دهد که مزوتراپی صورت نتایج خوبی برای تقویت تولید کلاژن ، کاهش چین و چروک و سایر علائم پیری از طریق کوکتل مواد تشکیل دهنده: اسید هیالورونیک ، ویتامین ها ، اسیدهای آمینه ، مواد معدنی ، کوآنزیم ها و آنتی اکسیدان ها به منظور کمک به دوباره پر شدن پوست فراهم می کند.

دو مزیت اصلی ضد پیری در مزوتراپی برای صورت


اگرچه لیستی از مواد ضد پیری مورد استفاده در مزوتراپی صورت کاملاً جامع است ، اما در زیر برخی از موارد مهم ذکر شده است که باید مراقب آنها باشید. بسیاری از مواد تشکیل دهنده چند جانبه سودمند هستند ، به این معنی که در واقع به بیش از یک مسئله پیری کمک می کنند.

روشن کنندگی پوست
این مواد به طور کلی موارد رنگدانه ، لکه های پوستی ، ملاسما ، علائم آکنه و همچنین از بین رفتن درخشندگی و ناهمواری پوست را هدف قرار می دهند.

گلوتاتیون
این ماده روشن کننده قوی که از ۳ آمینو اسید (سیستئین ، گلیسین و اسید گلوتامیک) در معرض خطر است به طور طبیعی در بدن تولید می شود اگرچه با افزایش سن سطح آن کاهش می یابد. گلوتاتیون جدا از کمک به رنگ پوست ، یک آنتی اکسیدان است که از اثرات آسیب های محیطی ناشی از آفتاب و سایر عناصر محافظت می کند.

ویتامین سی
آنتی اکسیدان دیگر ، ویتامین C به مبارزه با رادیکال های آزاد ، تقویت سنتز کلاژن ، تنظیم تولید ملانین (که به آن لکه های قهوه ای و علائم آکنه کمک می کند) کمک می کند و همچنین باعث جوان سازی کلی پوست می شود. اسید اسکوربیک اسید یکی از رایج ترین اشکال ویتامین C است که در فرمول های مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر نتایج ضد پیری موثرترین آن در نظر گرفته می شود.

هیدراتاسیون
برخی از ترکیبات مورد استفاده در فرمول های مزوتراپی صورت دارای توانایی افزایش رطوبت بسیار موثر هستند ، که در نتیجه پوستی نه تنها سفت به نظر می رسد بلکه به طور کلی از انعطاف و سلامت بیشتری نیز برخوردار است.

اسید هیالورونیک
با افزایش سن توانایی بدن در حفظ رطوبت کاهش می یابد. خوشبختانه اسید هیالورونیک توانایی نگهداری ۱۰۰۰ برابر بیشتر از وزن خود آب را دارد و قطعاً به بازیابی شکل ظاهری پوست و نحوه کار آن کمک خواهد کرد.

ویتامین E
به عنوان یک آنتی اکسیدان با فواید ضد پیری قوی ، طبیعت نرم کننده ویتامین E پوست را تغذیه می کند و همچنین به جلوگیری از اتلاف آب کمک می کند. فرمول های مزوتراپی صورت که از ترکیبی از آلفا توکوفرول ، توکوفرول مخلوط و توکوترینول ها به طور طبیعی استفاده می کنند از جمله موثرترین آنها هستند.

زخم ، خطوط زیبا و چین و چروک
هنگامی که در فرمول های مزوتراپی صورت استفاده می شود ، این مواد ضد پیری توانایی پوست برای گردش سلول و همچنین بازسازی را تقویت می کنند ، و آنها را برای هدف قرار دادن نگرانی های پیشرفته تر پیر شدن کامل می کند.

اسید گلیکولیک
اسید گلیکولیک معمولاً در غلظتهای حدود ۱٪ در فرمولهای مزوتراپی صورت به منظور لایه برداری از سلولهای مرده پوست و همچنین کمک به افزایش تولید کلاژن استفاده می شود.

ویتامین A
اسید رتینوئیک قوی ترین مشتق ویتامین A است و در حوزه ضد پیری به خوبی شناخته شده است. نه تنها یکی از موثرترین موادی است که به ترمیم آسیب پوست کمک می کند ، بلکه اسید رتینوئیک به جوان سازی کلی پوست نیز کمک می کند. از آنجا که این ماده بسیار موثری است ، معمولاً در فرمول های مزوتراپی صورت با درصد بسیار کم و در حدود ۰٫۰۱٪ یافت می شود.

ویتامین B3
ویتامین B3 همچنین به عنوان نیاسینامید شناخته می شود ، یک ماده موثر در انتقال سلول است. این به سلول ها کمک می کند تا به خوبی کار کنند و در بهترین حالت کار کنند. از جمله مزایای ضد پیری متعدد این ماده ، این است که به تقویت ساختار پوست کمک می کند و همچنین ایمنی آن را در برابر آسیب های محیطی تقویت می کند.

https://cimaru.ir/mesotherapy-or-botox-which-is-more-effective-mesotherapy-or-botox/

در طی روش مزوتراپی صورت چه اتفاقی می افتد؟

پیش از انجام
قبل از انجام مزوتراپی برای صورت ، به یک مشاوره اولیه با پزشک مراقبت از پوست خود بپردازید تا در مورد نگرانی های پیر شدن و همچنین جواب سوالات خود صحبت کنید. بر اساس بحث اولیه شما ممکن است پزشک مراقبت از پوست شما بتواند یک برنامه سفارشی تهیه کند.

در حین انجام کار
بسته به تحمل درد شما ممکن است از بی حسی موضعی خفیف در نواحی تحت درمان استفاده شود. با استفاده از میکرو سوزن ، پزشک مراقبت از پوست شما چندین بار درمناطق مورد هدفمواد را تزریق می کند. از آنجا که سوزن ها فقط به ۴-۶ میلی متر در زیر سطح پوست می رسند ، ناراحتی باید کم باشد و اغلب به عنوان احساس گزش پشه توصیف می شود.

بعد از درمان
پوست شما ممکن است کمی لطیف شده و در اطراف نواحی مورد نظر برای مدت کوتاهی پس از درمان (معمولاً حداکثر برای ۲-۳ روز) قرمز به نظر برسد. از آنجا که در مزوتراپی صورت زمان بهبودی بسیار کم است ، نیاز به استراجت ندارید.

چه تعداد از روش های درمان مزوتراپی برای صورت مورد نیاز است؟


بسته به شدت نگرانی در مورد پیری ، ۳-۵ جلسه با فاصله ۱۰-۱۴ روز لازم است. به منظور افزایش طول عمر نتایج به طور کلی هر ۱-۲ ماه یک جلسه بعد از مجموعه اولیه درمان های مزوتراپی صورت توصیه می شود.

نتایج چه مدت طولانی است؟


با نگهداری منظم انتظار می رود که نتایج ۱-۲ سال یا بیشتر به نتیجه برسند.

عوارض مزوتراپی برای صورت


خارش و قرمزی جزئی ممکن است در نواحی تحت درمان تأثیر بگذارد ، اما این واکنش ها اغلب چند ساعت پس از درمان کاهش می یابد و به طور کلی طی چند روز برطرف می شود. برای جلوگیری از هایپرپیگمانتاسیون پس از درمان در محل های تزریق حتماً با استفاده از ضد آفتاب موثر کاملاً مراقب باشید.

نتیجه


مسلماً تصور تزریق چند سوزن ممکن است وحشتناک به نظر برسد ، اما این درمان بسیار لطیف تر از آن چیزی است که احساس می شود. اگرچه مزوتراپی برای صورت قطعاً کمک خواهد کرد ، اما به یاد داشته باشید که هر رژیم ضد پیری خوبی علاوه بر درمانها ، شامل هر دو نوع مراقبت از پوست موثر است.

 

Comments are closed.