مزوتراپی صورت :تلاش برای داشتن پوست با طراوت و روشن برای هر انسانی پایان ناپذیر است. با پیشرفت صنعت زیبایی که مملو از درمان های زیبایی است که نوید نتایج معجزه آسایی را می دهد ، احساس راحتی در شما بسیار آسان است. اما چند روش وجود دارد که در واقع می تواند به شما کمک کند تا پوست مورد نظر خود را بدست آورید. مزوتراپی یکی از این روش ها است که نوید می دهد پوست شما را سفت و جوان می کند. هرگز از آن چیزی نشنیده اید؟ جای نگرانی نیست در ادامه همه چیز را در مورد این روش جوانسازی صورت و پوست خواهید فهمید.

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی صورت روشی است که در آن پزشک با تزریق موادی از طریق سوزن های بسیار ظریف آنزیم ها ، هورمون ها و ویتامین ها را به پوست شما می رساند تا آن را سفت و جوان کند. این روش برای اولین بار در فرانسه توسط دکتر میشل پیستور اختراع شد تا به تسكین درد ناشی از شرایط پزشکی كمك كند. با این حال ، بعدا ، آن را در پوست آرایشی برای حذف چربی (اغلب به عنوان جایگزینی برای لیپوساکشن) استفاده کردند.

اصطلاح “meso” به معنی وسط است. به این روش درمانی مزوتراپی گفته می شود زیرا از سوزن های ظریف برای تزریق به لایه میانی پوست استفاده می شود. ایده کامل این روش درمانی ، درمان موارد اساسی مانند التهاب و گردش خون ضعیف بود که باعث آسیب به پوست می شود.

جوانسازی صورت

از مزوتراپی صورت غالباً برای رفع طیف وسیعی از مسائل پوستی استفاده می شود:

 • رنگدانه
 • سفت شدن پوست
 • کاهش سلولیت خطوط و چین و چروک
 • برداشتن چربی از صورت ، بازوها ، ران ها ، معده ، باسن و پاها
 • آلوپسی

مزوتراپی چه مزایایی دارد؟

 1. پوست شما دارای غلظت بالایی از ویتامین ها و سایر مواد تشکیل دهنده است
  غلظت بالای سرم ها ، ویتامین ها و سایر ترکیبات مغذی مواد قوی باعث احساس طراوت و جوان شدن پوست می شود. اگر مزوتراپی به درستی انجام شود ، اطمینان حاصل می کند که محصولات به درستی به پوست شما منتقل می شوند.
 2. مزوتراپی صورت می تواند جایگزین جراحی های گران قیمت باشد
  این روش جوانسازی صورت می تواند بخشی از برنامه های ضد پیری برای پوست شما باشد و نسبت به سایر روش ها و جراحی های پلاستیک کمتر تهاجمی است. برای جوانسازی صورت خود نیازی به رفتن زیر تیغ جراحی ندارید. سرم های غلیظ با استفاده از سوزن به پوست شما منتقل می شوند و شما پوستی سالم و طبیعی دارید. همچنین ، هیچ خرابی روی پوست وجود ندارد.
 3. رفع نیازهای پوستی متعدد
  چه به دنبال محلول ضد پیری باشید و چه بخواهید درخشندگی پوست خود را تقویت کنید ، مواد سفارشی برای پوست خود دریافت خواهید کرد. تقویت پوست انرژی ایجاد می کند و شما می توانید نتایج قابل مشاهده را بلافاصله پس از جلسه اول مزوتراپی صورت مشاهده کنید.

۴- باعث روشن شدن پوست شما می شود
بسته به مواد تشکیل دهنده ، مزوتراپی می تواند به مشکلات پوستی از جمله لکه های پیری ، رنگدانه ها و ملاسما پاسخ دهد. که می تواند صورت شما را روشن کرده و رنگ پوست شما را یکدست کند.

مزایای مزوتراپی

۵- پوست شما را مرطوب نگه می دارد
مزوتراپی همچنین می تواند به افزایش رطوبت پوست کمک کند و پوست آن را چاق ، سفت و سالم نشان دهد.

مزوتراپی روند پیچیده ای نیست. با این حال ، شما باید برای مشاوره اولیه با متخصص پوست خود صحبت کنید و در مورد نگرانی های خود صحبت کنید. او بهترین فرد برای درک نیازهای پوست شما و نوع مواد مورد نیاز آن است.

بسته به شدت درمان و مواد تشکیل دهنده مورد استفاده ، تعداد جلسات ممکن است متفاوت باشد. درمان ها معمولاً به صورت سفارشی انجام می شوند. در اینجا یک بررسی اجمالی از آنچه دقیقاً در طول عمل اتفاق می افتد ، آورده شده است.

انتظار در طی مراحل مزوتراپی صورت

شما باید یک هفته قبل از عمل صورت ، از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) و آسپیرین (در صورت استفاده از هر یک از آنها) دست بکشید زیرا ممکن است خطر کبودی و خونریزی را افزایش دهد.

در طول درمان
پزشک ممکن است از بی حسی موضعی در مناطقی که قرار است درمان شود استفاده کند. اما این به میزان تحمل درد شما بستگی دارد.
پزشک از میکرو سوزن برای تزریق مواد تشکیل دهنده در ناحیه هدف استفاده می کند. شما یک سری تزریق را تجربه خواهید کرد.
این تزریق ها در عمق های مختلف حدود ۱ تا ۴ میلی متر به پوست شما منتقل می شوند. این ، دوباره ، به نوع پوست شما بستگی دارد.
بسته به نوع پوست ، شدت آن و اثرات آن ، ممکن است به چندین جلسه مزوتراپی صورت نیاز داشته باشید. پزشک می تواند به شما بگوید دقیقاً چند جلسه در هفته برای رسیدن به نتایج دلخواه نیاز دارید.

هنوز مطالعات کافی در مورد مزوتراپی و اثرات آن انجام نشده است ، اما هر درمان زیبایی همراه با سهم خود از اثرات نامطلوب است. و مزوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

عوارض مزوتراپی

عوارض مزوتراپی

برخی از عوارض مزوتراپی صورت شایع عبارتند از:

 • تورم ناشی از آسیب یا التهاب
 • اریتم (قرمزی پوست)
 • خارش
 • درد خفیف (در ناحیه تحت درمان)
 • هیپرستزی پوست (افزایش حساسیت به پوست)
 • حالت تهوع
 • اسهال
 • استفراغ
 • گره های زیرپوستی حساس در ناحیه تحت درمان
 • مسائل رنگدانه
 • واکنشهای پوستی بیش از حد حساس (بثورات و غیره)


حتی ممکن است به برخی داروها و موادی که در مزوتراپی استفاده می شود واکنش های آلرژیک نشان دهید. از این رو ، بسیار مهم است که بفهمید به مواد تشکیل دهنده حساسیت دارید یا خیر.

عوارض جانبی این مزوتراپی ثورت نیز به دلیل موارد زیر گزارش شده است:

تکنیک های معیوب که باعث ایجاد زخم و عفونت می شوند
یک روش ضعیف کننده آسپتیک که ممکن است باعث انتقال پوست و سایر عفونت ها نیز شود.
این روش FDA تأیید نشده است و حتی دستورالعمل های انجمن جراحان پلاستیک آمریکا مزوتراپی را برای برداشتن چربی توصیه نمی کند. به گفته آنها ، تحقیقات علمی محدودی در مورد استفاده از مزوتراپی برای حذف چربی در دسترس است.

نتیجه


اگرچه مزوتراپی صورت نتایج امیدوار کننده ای را در درمان تعدادی از مسائل پوستی و جوانسازی صورت نشان می دهد ، اما برای تأیید اثر بخشی آن در کمک به حذف چربی ، به تحقیقات عمیق نیاز است. ایمنی و عوارض جانبی این روش نیز تأیید نمی شود زیرا مزوتراپی فقط به عنوان یک درمان کاهش درد مورد مطالعه قرار می گیرد و نه به عنوان یک روش زیبایی. همیشه بهتر است قبل از انجام مزوتراپی یا هر روش زیبایی دیگر ، با یک پزشک باتجربه مشورت کنید.

 

Comments are closed.