تزریق چربی زیر چشم – (مراحل، کاربردها، هزینه، مزایا)

فهرست مهم ترین عناوین مقاله:

تزریق چربی زیر چشم چیست؟

کاربردهای تزریق چربی زیر چشم

هزینه تزریق چربی زیر چشم

مراحل تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم چقدر طول می کشد؟

تزریق چربی چه مزایایی دارد؟

مراقبت های بعد از تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم چیست؟

تزریق چربی زیر چشم؛ فرآیند انتقال چربی به ناحیه زیر چشم برای رفع گودی، حلقه های تیره و زیبا سازی زیر چشم است. برداشت چربی جهت تزریق زیر چشم؛ معمولا از قسمت های مختلف بدن بیمار مانند؛ چربی شکم، پهلو یا ران انجام می شود.

با تزریق چربی زیر چشم می توان چربی های از دست رفته این ناحیه را جبران کرد و منجر به جوانسازی و زیباتر کردن چشم شد.

ناحیه انتخابی برای برداشت چربی، به تشخیص پزشک انجام می شود. سپس بعد از تصفیه و آماده سازی چربی زیر چشم، تزریق صورت می پذیرد.

بنابراین تزریق چربی زیر چشم با رفع علائم پیری و کاهش حجم سیاهی ها و گودی های زیر چشم، باعث شادابی و زیبایی ظاهری شود.

همانطور که در زیر عکس چربی زیر چشم را مشاهده می کنید؛ با تزریق صحیح چقدر ظاهر چشم ها زیباتر و شاداب تر به نظر می رسد.

تزریق چربی زیر چشم

برای رزرو ویزیت رایگان می توانید با شماره 22907696-021  تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  کاربردهای تزریق چربی زیر چشم

  تزریق چربی زیر چشم برای افرادی که دارای مشخصات زیر هستند کاربرد دارد:

  کاربرد تزریق چربی زیر چشمتوضیحات
  رفع و اصلاح گودی های زیر چشمرفع نواحی گود شده زیر چشم به علت افزایش سن و بازگرداندن طراوت و شادابی
  کاهش سیاهی دور چشماز بین بردن و یا کاهش حلقه های سیاه زیر چشم ناشی از کاهش حجم و نازک شدن پوست
  به حداقل رساندن کیسه های زیر چشماصلاح و از بین بردن کیسه های زیر چشم به دلیل تجمع چربی یا مایع در این ناحیه
  کاهش چین و چروکبهبود خطوط، چین و چروک و نواحی پنجه کلاغی با تزریق چربی زیر چشم و اضافه شدن حجم زیر پوست برای رفع چین و چروک
  کاربردهای تزریق چربی زیر چشم
  کاربرد تزریق چربی زیر چشم

  هزینه تزریق چربی زیر چشم

  تزریق چربی زیر چشم اگرچه می تواند باعث جوانسازی و زیبایی چشم شود. اما نتایج برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. به علاوه هزینه تزریق چربی زیر چشم نیز متناسب با میزان و شرایط هر فرد متغیر است.

  هزینه تزریق چربی زیر چشم به عوامل مختلفی مانند میزان چربی تزریق شده، هزینه های جانی و دستمزد پزشک بستگی دارد.

  به طور میانگین می توان شروع قیمت تزریق چربی زیر چشم را از 1.000.000 تومان به بالا در نظر گرفت.

  مراحل تزریق چربی زیر چشم چگونه است؟

  تزریق چربی زیر چشم، که به عنوان پیوند چربی یا انتقال چربی به ناحیه زیر چشم نیز شناخته می شود، یک عمل زیبایی تخصصی است. به همین علت باید توسط پزشک متخصص که معمولاً یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست انجام شود.

  مراحل تزریق چربی زیر چشم برای دریافت بهترین نتایج با کم ترین عوارض به صورت زیر است:

  1. مشاوره: اولین مرحله مشاوره با پزشک متخصص است. در مشاوره؛ سوابق پزشکی، مناسب بودن تزریق برای بیمار و پیامدهای تزریق و عمل بررسی می شود.
  2. آماده سازی برای جراحی: در روز عمل جراح نواحی تحت درمان را علامت گذاری می کند و برای مستندسازی عکس های «قبل از» می گیرد.
  3. بی حسی موضعی: بی حسی موضعی و در برخی مواقع همراه با آرام بخش، برای جلوگیری از بروز درد در طول عمل تجویز می شود. معمولا برای چنین عمل هایی بیهوشی انجام نمی شود.
  4. برداشت چربی: جراح محل  برداشت چربی را در بدن شما شناسایی می کند. سپس با لیپوساکشن برای برداشت چربی از شکم، ران یا باسن و … از طریق برش های کوچک استفاده می شود.
   پس از آن یک کانول (لوله نازک) برای مکش چربی وارد و در یک ظرف استریل جمع آوری می شود.
  5. تصفیه چربی: چربی برداشت شده برای حذف ناخالصی ها، روغن ها و سایر اجزای ناخواسته تصفیه می شود. پس از این مرحله چربی برای تزریق آماده می شود.
  6. تزریق چربی: چربی فرآوری شده با دقت با استفاده از یک سوزن یا کانول به ناحیه زیر چشم تزریق می شود. میزان تزریق به تشخیص پزشک برای حفظ ظاهر طبیعی و متعادل انجام می شود.
  7. بخیه برش ها: اگر برشی در محل اهدا کننده برای لیپوساکشن ایجاد شود، با بخیه بسته می شود. در بیشتر موارد، هیچ برشی در ناحیه زیر چشم ایجاد نمی‌شود. زیرا چربی از طریق یک سوزن یا کانول کوچک تزریق می‌شود.
  8. ریکاوری: پس از انجام عمل، برای اطمینان از اینکه هیچ عارضه فوری وجود ندارد، برای بهبودی تحت نظر خواهید بود. مقداری تورم، کبودی و ناراحتی خفیف در ناحیه زیر چشم شایع است و معمولاً با مسکن و کمپرس سرد کنترل می‌شود.

  تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر

  برخی از مراجعه کنندگان مطب سیمارو می پرسند که تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر؟ در پاسخ به این سوال نمی توان یک پاسخ قطعی به همه افراد داد. در واقع پاسخ این سوال به تشخیص پزشک بر اساس شرایط هر فرد بستگی دارد.

  اینکه تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر؟ به معیارهای شما نیز بستگی دارد. تزریق چربی اگر چه ماندگاری بیشتری نسبت به فیلر دارد؛ اما هزینه آن نیز بیشتر است.

  بنابراین پیشنهاد می کنیم برای رسیدن به یک پاسخ صحیح در رابطه با اینکه تزریق چربی زیر چشم بهتر است یا فیلر؟ با پزشکان ما در مطب سیمارو از طریق شماره تماس شماره 22907696-021   یا قرار دادن کامنت در پایان همین مقاله مشورت نمایید.

  در زیر نتایج تزریق زیر چشم در حالت های مختلف را مشاهده می کنید:

  عکس تزریق چربی زیر چشم

  برای رزرو ویزیت رایگان می توانید با شماره 22907696-021  تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   ماندگاری تزریق چربی زیر چشم همانطور که گفتیم از فیلر بیشتر است و معمولا تا چندین سال دوام دارد. البته به دلیل اینکه این چربی ها از بدن خود فرد استخراج و تزریق مجدد شده است؛ به مرور جذب می شوند.

   بنابراین میزان متابولیسم بدن هر فرد در جذب چربی ها و رعایت مراقبت های پس از تزریق چربی در بالا بردن میزان ماندگاری تزریق چربی زیر چشم بسیار موثر است.

   با توجه به مشاهده نتایج مراجعه کنندگان به مطب vip سیمارو ماندگاری تزریق چربی زیر چشم تا ده سال نیز گزارش شده است.

   بیشتر بخوانید: ماندگاری فیلر زیر چشم

   مدت زمان تزریق چربی زیر چشم چقدر است؟

   مدت زمان تزریق چربی زیر چشم، می‌تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله؛ پیچیدگی عمل، تجربه جراح و انجام همزمان اقدامات اضافی متفاوت باشد.

   به طور کلی، این روش معمولاً حدود 1 تا 2 ساعت طول می کشد. در جدول زیر مدت زمان تزریق چربی زیر چشم را برای مراحل مختلف مشاهده می نمایید:

    مراحل مدت زمان هر مرحله
   مشاوره با پزشکقبل از انجام عمل، با پزشک مشورت خواهید کرد که می تواند 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.  
   آماده سازی اتاق عملآماده سازی اتاق عمل شامل؛ استریل کردن ابزار و اطمینان از در دسترس بودن تمام مواد لازم است که معمولا  15-30 دقیقه طول می کشد.
   بی حسی موضعیحدود 30-15 دقیقه
   برداشت چربیزمان مورد نیاز برای لیپوساکشن به میزان چربی جمع آوری شده و محل برداشت بستگی دارد. اما معمولا از 30 دقیقه تا 1 ساعت یا بیشتر طول زمان می برد.  
   تصفیه چربیحدود 15 تا 30 دقیقه
   تزریق چربیتزریق چربی زیر چشم، بسته به وسعت درمان و سطح جزئیات مورد نیاز معمولاً حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.  
   ریکاری و سایر مراحلپس از تزریق چربی، هر برشی که برای لیپوساکشن ایجاد شد، بسته می شود. همچنین برای مدت کوتاهی در ناحیه ریکاوری تحت نظر خواهید بود. کل زمان این مرحله معمولاً حدود 15 تا 30 دقیقه می باشد.
   مدت زمان تزریق چربی زیر چشم

   مزایای تزریق چربی زیر چشم     

   تزریق چربی زیر چشم مزایای متعددی برای افرادی که به دنبال بهبود و زیبایی ظاهری چشم خود هستند، دارد. از جمله مهم ترین مزایای تزریق چربی زیر چشم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

   • داشتن ظاهری طبیعی پس از تزریق: از آنجایی که چربی استفاده شده از بدن خود بیمار می آید، به خوبی با بافت های موجود ادغام می شود و در نتیجه ظاهری هماهنگ و طبیعی دارد.
   • نتایج طولانی مدت: بیشتر چربی های تزریق شده ممکن است در طول زمان از بین روند. با این حال افرادی که تزریق چربی زیر چشم را برای درمان انتخاب کرده اند، ممکن است تا چند سال آثار درمانی تزریق را مشاهده نمایند.
   • امکان تنظیم مقدار چربی تزریقی: سفارشی سازی: در روش تزریق چربی زیر چشم، پزشک می تواند مقدار و محل قرار گیری چربی را کنترل کند.
    به همین علت ظاهر بیمار پس از تزریق کاملا طبیعی و متناسب با صورت وی خواهد بود.
   • کاهش زیاد عوارض آلرژیک: از آنجایی که چربی مورد استفاده در این روش از بدن خود بیمار به دست می آید، در مقایسه با عوارص فیلر زیر چشم و استفاده از پرکننده های مصنوعی پوست، خطر کمتری برای واکنش های آلرژیک یا واکنش های نامطلوب دارد.
   • عدم نیاز به بیهوشی: تزریق چربی زیر چشم معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد و خطرات مرتبط با بیهوشی عمومی را کاهش می دهد.
   • رفع و اصلاح متعدد مشکلات زیر چشم: این روش می تواند چندین ایراد زیر چشم را به طور همزمان برطرف کند. مانند؛ گودی ها، حلقه های تیره، کیسه های زیر چشم و خطوط ریز.
   • حداقل جای زخم: از آنجایی که این روش شامل برش‌های کوچک برای لیپوساکشن (در صورت نیاز) و محل‌های تزریق کوچک است، جای زخم حداقل و معمولاً نامشخص است.
   مزایای تزریق چربی زیر چشم

   معایب و عوارض تزریق چربی زیر چشم

   تزریق چربی زیر چشم در کنار مزایای بسیار می تواند معایب و عوارضی نیز داشته باشد. عوارض تزریق چربی زیر چشم اغلب کوتاه مدت هستند و برخی از آن ها پس از چند روز رفع می شوند.

   شایع ترین عوارض تزریق چربی زیر:

   • تورم
   • کبودی
   • قرمزی
   • جای زخم
   • عفونت در صورت عدم مراقبت صحیح
   • نتایج نامطلوب
   • آسیب به بافت ها هنگام تزریق

   مقاله ای که به شما پیشنهاد می دهیم: عوارض تزریق فیلر زیر چشم

   مراقبت های بعد از تزریق چربی زیر چشم

   مراقبت های بعد از تزریق چربی زیر چشم تاثیر زیادی در کاهش عوارض دارد. توصیه های زیر به روند بهبودی و دریافت نتایج بهتر کمک می کنند:

   بعد از تزریق چربی زیر چشم چه کارهایی انجام دهیم:
   تمیز نگه داشتن محل تزریق و جای زخم
   مصرف آنتی بیوتیک و داروهای تجویز شده توسط پزشک
   عدم ماساژ محل تزریق
   عدم انجام فعالیت های سنگین و ورزش های شدید
   آرایش نکردن در روزهای اول تزریق چربی و تمیز نگه داشتن پوست
   قرار نگرفتن در معرض نور شدید خورشید
   عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکی
   استفاده نکردن از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین
   بالا نگه داشتن سر هنگام خواب در هفته اول تزریق
   استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش تورم و کبودی
   مراقبت های بعد از تزریق چربی زیر چشم

   برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهتر شدن ظاهر چشم با کمک تزریق چربی زیر چشم و مشاوره، با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید نمونه کارهای ما را در مطب vip سیمارو، در شبکه اجتماعی اینستاگرام (dr.vip.aesthetic@) ببینید.

   2 دیدگاه دربارهٔ «تزریق چربی زیر چشم – (مراحل، کاربردها، هزینه، مزایا)»

   1. مریم محمدی

    سلام ممنون از مقاله خوبتون. یه سوال داشتم. من مدتی مشکل قلب داشتم و آسپرین مصرف می کردم. الان قطعش کردم. تا قدر بعد می تونم برای تزریق چربی، زیر چشم اقدام کنم؟

    1. رویا جمشیدی

     سلام روزتون بخیر دوست عزیز
     دو هفته قبل و بعد از تزریق نباید استفاده کنید اما پیشنهاد می کنیم برای بررسی های بیشتر به کلینیک مراجعه کنید و تا به طور کامل شرایط شما رو بررسی کنیم

   دیدگاه‌ خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   دسترسی سریع به عناوین

   پیمایش به بالا