کاهش چربی با لیپوساکشن و روش های غیرتهاجمی کاهش چربی

کاهش چربی با لیپوساکشن :چربی ناخواسته در بدن و مقاومت آنها در برابر رژیم غذایی و ورزش ، نگرانی مشترک بسیاری از بیماران جراحی زیبایی است. چه بعد از بارداری به صورت “پوک” مداوم بدن باشد ، چه نواحی چربی در اطراف ران که منجمد نمی شوند ، یا برآمدگی در امتداد پهلوها و پشت ، از بین بردن دائمی چربی موضعی دشوار است.

کاهش چربی با لیپوساکشن یکی از پرطرفدارترین و بهترین عمل های زیبایی برای سالهای زیادی بوده است که دلیل خوبی برای استفاده از ان وجود دارد. این روش جراحی با خیال راحت ، موثر و دائمی باعث کاهش چربی و کانتور بدن می شود.

در سال های اخیر ، گزینه های غیر جراحی یا کم تهاجمی برای لیپوساکشن محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. این روش های درمانی کانتور بدن معمولاً نیازی به برش یا بیهوشی ندارند و اغلب با زمان خرابی کمتری همراه هستند.

در ادامه با تفاوت بین دو روش کاهش چربی آشنا و متوجه می شویمکه کدام روش مناسب است.

کاهش چربی با لیپوساکشن چیست؟


کاهش چربی با لیپوساکشن یک روش جراحی برداشتن چربی است که برای اولین بار در دهه 1980 محبوب شد. در طی این روش ، یک جراح زیبایی با دقت و دقیق چربی اضافی را از طریق یک لوله توخالی کوچک به نام کانول از بین می برد. هنگامی که جراح کانول در داخل چربی حرکت می دهد ، سلولهای چربی اضافی را از بین می برد و یک کانتور بدن لاغر ترسیم می کند ، ساکشن اعمال می شود.

لیپوساکشن به خصوص در حذف چربی در بازوها، پاها ،صورت و گردن، کمر و شکم موثر است. نتایج لیپوساکشن چشمگیرتر از سایر روش های کاهش چربی غیر تهاجمی است ، با این حال ، دوره بهبودی طولانی تر (تا شش هفته) دارد و هزینه آن معمولاً بیشتر از نمونه های غیر جراحی است.

https://cimaru.ir/%d9%84%db%8c%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%a7%da%a9%d8%b4%d9%86-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d9%87%d8%b1-%da%86%db%8c%d8%b2%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%b1/

 

روش های غیرتهاجمی کاهش چربی


روش های غیرتهاجمی کاهش چربی از روش های مختلفی برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول های چربی ناخواسته از طریق یک روش موضعی و نه جراحی استفاده می کنند. درمان های معروف کانتورینگ بدن بدون جراحی شامل:

کول اسکالپینگ
کول اسکالپینگ یک مسابقه مناسب برای افرادی است که نزدیک به وزن مورد نظر خود هستند ، اما می خواهند نقاط کوچک و موضعی را در لگن ، شکم یا ران کاهش دهند. در این روش درمانی از دستگاه Cryolipolysis تخصصی برای خنک سازی سلولهای چربی ناخواسته تا سرحد مرگ بدون تأثیر بر بافتهای اطراف استفاده می شود. سلولهای چربی پس از مرگ ، طی روزها و هفته های بعد از عمل از بدن دفع می شوند. نتیجه نهایی پس از سه ماه دیده می شود.

ترواسکالپ
ترواسکالپ یک روش درمانی مشابه است که با استفاده از فناوری رادیو فرکانس کنترل شده سلولهای چربی را در باسن ، ران ، باسن و شکم از بین می برد. درمان به طور معمول حدود یک ساعت طول می کشد و بیشتر بیماران برای دیدن نتایج قابل توجه به یک تا دو روش درمانی نیاز دارند.

زرونا
زرونا با روشهای غیرتهاجمی فوق تفاوت دارد زیرا نتایج معمولاً در طی چند هفته یا کمتر مشاهده می شود. در زرونا لیزر سرد سلولهای چربی سطحی را هدف قرار می دهد و باعث می شود که شکل ذخیره چربی به داخل سلول نشت کند. سپس این از سیستم بیمار خارج می شود ، که منجر به کوچک شدن سلول چربی می شود.

هر دو روش درمانی برای افرادی که از وزن فعلی خود راضی هستند ، اما می خواهند چربی را در مناطقی که با رژیم و ورزش دشوار است کاهش دهند ، توصیه می شود. بیماران نباید بیش از حدود 25٪ کاهش چربی در مناطق تحت درمان از درمان های غیر جراحی داشته باشند. بعلاوه ، این روشهای درمانی منجر به انقباض اضافی پوست نمی شود که با روشهای سنتی لیپوسکلستر اتفاق می افتد.

کاهش چربی با لیپوساکشن در مقابل روش های غیر تهاجمی کاهش چربی


لیپوساکشن و کانتورینگ بدن بدون جراحی مزایا و معایبی دارد.

تهاجم
کاهش چربی با لیپوساکشن روشی تهاجمی برای کاهش چربی است و باعث ایجاد تورم در ناحیه درمان می شود. بیماران تا 10 روز پس از عمل احساس درد ، کبودی و تورم می کنند. درمان های کول اسکالپینگ و ترواسکالپ معمولاً ملایم و با کمترین ناراحتی چه در حین درمان و چه بعد از آن درمان می شوند.

نتایج
نتایج لیپوساکشن پس از کاهش تورم و بهبودی ناحیه تحت درمان قابل مشاهده است ، اگرچه نتیجه نهایی به مدت 6 ماه دیده نمی شود. دیدن نتایج حاصل از کول اسکالپینگ و سایر درمان های غیر تهاجمی کاهش چربی که در هفته ها و ماه های بعد از عمل به طور فزاینده ای مشاهده می شود ، زمان بیشتری می برد. در حالی که هیچ یک از لیپوساکشن یا روش های کانتورینگ بدن بدون جراحی جایگزینی برای کاهش وزن نیستند ، لیپوساکشن علاوه بر کوچک شدن پوست ، نتایج چشمگیرتر و با دوام بیشتری را به همراه دارد.

زمان بهبودی
روند بهبودی پس از کاهش چربی با لیپوساکشن نیاز است که فعالیتهای روزمره را برای چندین روز پس از عمل محدود کنند و هنگام شروع مجدد ورزش احتیاط کنند. کول اسکالپینگ و ترواسکالپ نیازی به یک دوره بهبودی طولانی ندارند و بیماران می توانند بلافاصله به فعالیت های طبیعی خود برگردند ، اگرچه انتظار می رود درد و تورم جزئی باشد. اگرچه نتایج روش های غیرتهاجمی کاهش چربی کمتر قابل توجه خواهد بود ، ولی افراد خیلی زودتر می توانند به کار خود و به زندگی خود برگردند.

https://cimaru.ir/laser-fat-burning-achieving-the-ideal-weight-and-reducing-laser-fat/

کدام روش مناسب تر است؟
لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای کاهش رسوبات بیشتر چربی اضافی باشد. این می تواند به طور قابل توجهی شکل شما را در چندین زمینه همزمان بهبود بخشد. برخی از موارد منفی شامل هزینه بالاتر و خطر بیشتر برای عوارض سلامتی نسبت به روشهای غیرتهاجمی است.

اگه تقریبا داری وزن ایده آل هستید ،و از قابلیت ارتجاعی پوست خوبی برخوردار هستید و می خواهید نقاط مشکل دار کوچک و را هدف قرار دهید ، روش های غیرتهاجمی کاهش چربی می تواند مناسب تر باشد. با این حال ، نتایج به همان اندازه چشمگیر نخواهند بود و ممکن است درمان های متعدد لازم باشد.

نتیجه


بهترین راه برای انتخاب بین کاهش چربی با لیپوساکشن، کول اسکالپینگ، زرونا ، ترواسکالپ و سایرروش های غیر تهاجمی کاهش چربی ، زیر نظر یک جراح زیبایی دارای مجوز است. آنها می توانند در طی یک مشاوره شخصی سازی شده برای جراحی زیبایی ، گزینه های شما را مورد بررسی قرار دهند و به شما کمک می کنند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا