پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم (پاسخ به 6 سوال رایج فیلر چشم)

نکات قبل و بعد از تزریق فیلر زیر چشم:

از جمله مهم ترین نکات تزریق فیلر زیر چشم در قالب پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم که می بایست قبل و بعد فیلر زیر چشم در نظر داشت یافتن پاسخ سوالاتی نظیر:

 • تزریق فیلر زیر چشم چیست و چه نمونه هایی دارد؟
 • تزریق فیلر زیر چشم مناسب چه کسانی است؟
 • عوارض تزریق فیلر زیر چشم چیست؟
 • میزان ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟
 • چگونه یک پزشک متخصص و معتبر پیدا کنیم؟
 • قیمت فیلر زیر چشم چقدر است؟

می باشد. در این مقاله به پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم و بررسی 9 نکته مهم قبل و بعد فیلر زیر چشم می پردازیم. اما مهم ترین نکته که باید قبل از تزریق در نظر گرفت؛ مشورت با پزشک متخصص است.

انتخاب یک مطب مطمئن و پزشک با تجربه در بهبود نتایج فیلر زیر چشم بسیار موثر است. در تصویر زیر عکس فیلر زیر چشم، مراجعه کننده عزیز مطب vip سیمارو را مشاهده می کنید.

عکس فیلر زیر چشم

جهت ویزیت رایگان با شماره ی 22907696-021 تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

  برخی از مهم ترین عناوین مقاله:

  فیلر زیر چشم و انواع آن

  افراد مناسب تزریق فیلر زیر چشم

  نکات مربوط به عوارض تزریق فیلر زیر چشم

  اهمیت مراجعه به یک مطب و پزشک مطمئن

  نکات مربوط به میزان ماندگاری

  بررسی هزینه تزریق فیلر زیر چشم

   تعداد دفعات تزریق فیلر

  فیلر زیر چشم و انواع آن

  فیلر زیر چشم در واقع یک نوع عمل زیبایی است که با بوتاکس چشم متفاوت است. از این روش برای رفع مشکلاتی مانند حلقه های تیره، گودی و چین و چروک زیر چشم استفاده می شود.

  فیلر زیر چشم از ماده به نام اسیل هیالورونیک، هیدروکسی لاپاتیت کلسیم و یا سایر مواد سازگار با بدن انسان، ساخته شده است. رایج ترین انواع آن عبارتند از:

  • هیالورونیک اسید: با نام های تجاری Restylane، Juvederm و Belotero می باشد.
  • هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم: محصولاتی مانند Radiesse حاوی هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم است که می‌تواند نتایج طولانی‌تری را در مقایسه با پرکننده‌های اسید هیالورونیک ارائه دهد.
  • پلی-ال-لاکتیک اسید: Sculptra نمونه ای از پرکننده های پلی-ال-لاکتیک اسید است. از این نمونه فیلر زیر چشم، برای تحریک بافت عمیق استفاده می شود.

  9 نکته مهم قبل و بعد فیلر زیر چشم

  تزریق فیلر زیر چشم راه درمان برای هر شخص نیست. تشخیص و تزریق باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد.

  اما در هنگام پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم؛ 9 نکته مهم فیلر زیر چشم قبل و بعد آن وجود دارد که باید بدانیم و عبارتند از:

  1- افراد مناسب تزریق فیلر زیر چشم

  اولین نکته این است که بدانیم تزریق فیلر زیر چشم مناسب چه کسانی است؟ تزریق بیشتر مناسب افرادی است که از ظاهر اطراف چشم خود ناراضی هستند.

  علت این نارضایتی تحلیل حجم زیر چشم، سیاهی، کبودی و یا کیسه های پف دار است. تزریق فیلر می تواند علاوه بر درمان از بین رفتن حجم زیر چشم به درمان کسیه های پف دار هم کمک کند.

  این مورد به تخلیه چربی مداری نیز معروف است. ذکر این نکته ضروری است که تزریق فیلر زیر چشم در رنگدانه تاثیری ندارد.

  اگر تیرگی های زیر چشم به علت رنگ تیره پوست باشد، تزریق فیلر فقط رنگدانه ها را برجسته می کند. اما در مواردی که به علل دیگر مانند گذر زمان، کم خونی، مضرف سیگار و … باشد می تواند کمک کننده باشد.

  البته در صورتی که در کنار تزریق فیلر زیر چشم، راه درمان کم خونی و یا ترک دخانیات را در پیش گرفت.

  در تصویر زیر عکس قبل و بعد از تزریق ژل زیر چشم را مشاهده می کنید:

  پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم

  جهت ویزیت رایگان با شماره ی 22907696-021 تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را در فرم زیر تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

   2- عوارض تزریق فیلر زیر چشم

   عوارض تزریق فیلر زیر چشم تورم، کبودی و قرمزی در لحظات اولیه تزریق است. این عوارض معمولا کوتاه مدت هستند و تا چند روز بعد رفع می شوند.

   ما در مطب سیما رو برای کاهش عوارض قبل و بعد فیلر زیر چشم به مراجعه کننده کمپرس یخ را پیشنهاد می دهیم. با قرار دادن کمپرس یخ، برخی عوارض تزریق فیلر زیر چشم مانند تورم و کبودی کاهش می یابد.

   البته مواد تزریق پوستی به دلیل سازگار بودن با بدن انسان؛ تأییدیه FDA را دارند. بنابراین در صورت تزریق توسط پزشک متخصص و ماهر می توان ایمنی تزریق فیلر را تا حد زیادی بالا برد و با کم ترین عارضه مواجه شد.

   مقاله ای که بعد از خواندن این نوشتار پیشنهاد می کنیم:
   عوارض تزریق فیلر زیر چشم

   3- مراجعه به یک مطب و پزشک مطمئن برای تزریق فیلر زیر چشم

   متاسفانه امروزه بسیاری از مراکز غیرمعتبر اقدام به تزریق فیلر می کنند. بیماری به مطب سیمارو مراجعه کرده بود که به علت تزریق فیلر زیر چشم خود توسط یک مرکز آرایشگاهی و نامعتبر دچار عوارض بسیاری شده بود.

   پزشک متخصص ما در ابتدا داروهایی برای کاهش عارضه های ایجاد شده تجویز کرد. خوشبختانه بعد از چند هفته به دلیل مراجعه زودهنگام بیمار، عوارض رفع شد.

   بنابراین یکی از مهم ترین نکات برای تزریق فیلر مراجعه به کلینیک و پزشک معتبر است. با پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم بین بیمار و پزشک می توانند به نتیجه مطلوبی برای تزریق فیلر برسند.

   بسیاری از افراد علاقمند به تزریق فیلر زیر چشم هستند. اما با توجه به حساس بودن این ناحیه نیاز به مشاوره بیشتر دارند.

   با قرار دادن اطلاعات تماس خود در فرم های موجود در صفحه کارشناسان ما برای مشاوره اولیه با آن ها تماس می گیرند.

   به علاوه با قرار دادن کامنت در انتهای همین مقاله نیز می توانید سوالات خود را بپرسید. در اولین فرصت پاسخگوی شما عزیزان هستیم.

   4-اطمینان از تزریق ژل اسید هیالورونیک

   اگرچه بسیاری از پزشکان در اولین تزریق از اسید هیالورونیک استفاده می کنند. اما باز هم قبل از تزریق فیلر زیر چشم این مسئله را از پزشک خود جویا شوید.

   علت استفاده از ژل اسید هیالورونیک، با هیالورونیداز (آنزیمی که قبلاً در بدن ما یافت شده است) حل می شود. در نتیجه در صورت عدم رضایت از تزریق و یا موارد این چنینی، می توان راحت تر اقدام کرد.

   عکس فیلر زیر چشم

   5-میزان ماندگاری بعد از تزریق


   نکته مهم دیگر که حین پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم در مطب زیبایی سیمارو با آن مواجه می شویم میزان ماندگاری است.

   اگرچه هیچ پاسخ قطعی نمی توان برای ماندگاری مواد تزریقی عنوان کرد. به علاوه جذب فیلر زیر چشم در افراد مختلف، متفاوت است. اما در مواردی مشابه، مانند بوتاکس صورت، ماندگای سه ماهه برای پیشانی داشت.

   تزریق فیلر گونه نیز بین شش تا هفت ماه دوام داشت. اما از آنجا که گودی چشم محل جابجایی زیادی نیست (برخلاف لب ها یا پیشانی). بدن مدت بیشتری طول می کشد تا اسید هیالورونیک را حل کند.

   بنابراین انتظار می رود بین یک تا دو سال ماندگاری داشته باشد.

   6- اطلاع از میزان درد در تزریق فیلر

   بر خلاف تصور، فیلر زیر چشم درد زیادی ندارد. اما ممکن است حین تزریق عمیق تر کمی افت فشار داشته باشید. بنابراین توصیه می کنیم پیش از تزریق، یک چیز شیرین میل کنید.

   اگر چه فیلر زیر چشم، نسبت به گونه سطحی تر تزریق می شود و فشار زیادی را احساس نمی کنید. درد سوزن معمولا کم است و فقط چند ثانیه طول می کشد.

   بنابراین از دیگر نکات قبل و بعد فیلر زیر چشم این است که آرام باشید و خونسردی خود را حفظ کنید.

   7- مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم


   بعد از تزریق فیلر زیر چشم نیازی به استراحت طولانی مدت نیست. حتی می توانید همانند لحظه خروج از مطب دکتر به زندگی عادی خود ادامه دهید.

   بهتر است پزشک تزریق را با یک کانول نوک صاف (به جای سوزن) تزریق کند. زیرا برای رسیدن به تمام نواحی اطراف پوست فقط به یک نقطه ورود نیاز دارد.

   این کار خطر کبودی ، تورم و عوارض عروقی را کاهش می دهد. اما همیشه این احتمال وجود دارد که پس از 48 ساعت تورم یا کبودی جزئی داشته باشید.

   به علاوه بهتر است دو روز قبل از تزریق، از نوشیدن الکل و مواد کافئین دار خودداری کنید. به علاوه از دکتر خود بخواهید قبل و بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کند.

   8-اطلاع از هزینه تزریق فیلر زیر چشم


   دیگر نکته مهم قبل از تزریق فیلر زیر چشم اطلاع از هزینه های آن است. البته قیمت ها از پزشك به پزشك و موقعیت جغرافیایی متفاوت است.

   اما در یك شهر بزرگ، تصور می شود كه قیمت ها به نسبت سایر شهرها بیشتر باشد. اما قیمت و هزینه آن بر اساس هر سی سی فیلر تعیین می شود.

   قیمت فیلر در سال 1403 از قیمت ۲٫۵ میلیون تومان تا ۳٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

   9- تعداد دفعات تزریق فیلر


   این که تزریق مجدد نیاز است یا خیر، به تشخیص پزشک است. به همین علت بعد از اولین تزریق فیلر زیرچشم، از مراجعه کنند می خواهند که دو هفته دیگر نیز مراجعه کند.

   در مراجعه بعد، بررسی می شود که نیاز به تزریق مجدد دارد یا خیر.

   در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص فیلر زیر چشم قبل و بعد، برای ما کامنت بگذارید. حتما پاسخگوی شما خواهیم بود.

   2 دیدگاه دربارهٔ «پرسش و پاسخ فیلر زیر چشم (پاسخ به 6 سوال رایج فیلر چشم)»

   1. با سلام و وقت بخیر. ممنون از مطالب خوبتون. من یک سوال داشتم در رابطه با قبل و بعد فیلر زیر چشم. من قبلا یک بار تزریق فیلر زیر چشم انجام دادم اما از نتیجه راضی نبودم. حدود 4 ماه پیش بود. آیا می تونم مجدد برای تزریق فیلر مراجعه کنم؟

    1. رویا جمشیدی

     سلام دوست عزیز. ممنون از لطف تون. بله می تونید انجام بدید اما بهتر هست برای بررسی های بیشتر حتما به مطب سیمارو تشریف بیارید تا شرایط تون رو بیشتر بررسی کنیم.

   دیدگاه‌ خود را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   دسترسی سریع به عناوین

   پیمایش به بالا