رفع چین و چروک پیشانی|با روش های زیر صورت زیبا و بدون چروک داشته باشید

رفع چین و چروک پیشانی که دلایل متعددی از جمله اخم های مکرر، افزایش سن و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست ، قرار گرفتن در معرض آفتاب و عوامل ژنتیک نیز درایجاد چین و چروک های پیشانی نقش دارند،روش های مختلفی دارد.

در حال حاضر روش هایی برای رفع چین و چروک پیشانی با تغییر شیوه زندگی و استفاده محصولات زیبایی و جوانسازی پوست وجود دارد.

الف) 5 سبک مفید زندگی برای رفع چین و چروک پیشانی

 سبک زندگی شما تأثیر زیادی روی سلامت پوست و ایجاد چین و چروک دارد. اقدامات زیر را برای صاف نگه داشتن پوست و جلوگیری از پیری زودرس انجام دهید:

1. از قرار گرفتن در معرض افتاب خوداری کنید

چین و چروک ناشی از افتاب

قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید به پیری زود رس و ایجاد چین و  چروک های پیشانی کمک می کند. طبق تحقیقات انجام شده ، برای رفع چین و چروک پیشانی استفاده روزانه از ضد آفتاب SPF 15 یا بالاتر باعث رفع چین و چروک می شود و خطر لکه های تیره و چین و چروک را کاهش می دهد.

2. رابطه استرس و چین و چروک های پیشانی

نگرانی منجر به چروک شدن ابرو شما می شود که منجر به چین و چروک پیشانی می شود. خلاص شدن از همه استرس دشوار است ، اما کنترل آن مهم است. برای کمک به مدیریت استرس ، سعی کنید موارد زیر را مکرر  انجام دهید:

 • مراقبه
 • تمرین یوگا
 • تنفس دیافراگمی
 • آروماتراپی
 • خوردن یک رژیم غذایی سالم
 • خواب کافی
 • صحبت با یک درمانگر
 • ورزش روزانه

3. استفاده از مایعات و رفع چین و چروک پیشانی

خشکی پوست باعث می شود چین و چروک برجسته تر به نظر برسد. پوست های آبرسان به خوبی به رفع چین و چروک پیشانی و چشم  کمک می کنند. هیدراته کردن از داخل بسیار مهم است. برای سالم ماندن ، روزانه حداقل هشت لیوان 8 لیتری مایعات بنوشید. وقتی ورزش می کنید یا در آفتاب هستید  ، باید استفاده از مایعات بیشتر شود.

4- رابطه رژیم غذایی و رفع چین و چروک پیشانی

طبق تحقیقات سال 2007 رژیم غذایی نقش بسزایی در پیری پوست دارد. محققان دریافتند که مصرف بیشتر ویتامین C و اسید لینولنیک (یک اسید چرب امگا 3) باعث کاهش خطر خشکی پوست در زنان میانسال آمریکایی می شود. ویتامین C همچنین با خطر کمتری به دنبال چروک شدن همراه بود. رژیم غذایی پر چربی و کربوهیدرات باعث افزایش خطر بروز چین و چروک و آتروفی پوست می شود.

5- استفاده از دخانیات در ایجاد چین و چروک های پیشانی

اگر خطر ابتلا به سرطان ریه ، آمفیزم و بیماری های قلبی به اندازه کافی نیست مصرف دخانیات کم شود  ، ولی مصرف دخانیات  موجب ایجاد چین و چروک می شود.

استعمال سیگار عامل اصلی پیری زودرس و ایجاد چین و چروک است. براساس تحقیقات سال 2008 ، مواد شیمیایی موجود در دود دخانیات باعث کاهش تولید کلاژن شده و به خاصیت ارتجاعی پوست آسیب می رسانند که منجر به پیری زودرس و ایجاد چین و چروک می شود.

ب) استفاده از محصولات آرایشی و شیوه های نوین در رفع چین و چروک پیشانی

لوازم آرایشی که خطوط پیشانی را به حداقل می رسانند.بسیاری از مارک های آرایشی ادعا می کنند که برای خلاص شدن از چین و چروک ، جادویی عمل می کنند- و بسیاری از آنها بی فایده هستند. با این حال ، برخی از محصولات زیبایی ممکن است در واقع در رفع چین و چروک پیشانی مفید باشند شامل:

1. محصولات با رتینول

رتینول نوعی خفیف تر از فرآورده های جانبی ویتامین A است که به عنوان ترتینوئین معروف است. ترتینوئین برای درمان آکنه و چین و چروک توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید شده است. رتینول گردش خون سلول را بهبود می بخشد و از تولید کلاژن پشتیبانی می کند. با این حال ، رتینول در نور آفتاب عملکرد خوبی ندارد. برای کسب بهترین نتیجه ، از محصولات حاوی رتینول در شب استفاده کنید.

2. لایه برداری با اسید گلیکولیک

گلیکولیک اسید یک اسید آلفا هیدروکسی است که برای لایه برداری از پوست برای نشان دادن پوستی سالم تر و جوان تر به کار می رود. گلیکولیک اسید ماده اصلی بسیاری از پوستهای شیمیایی است. اسید گلیکولیک ممکن است باعث ایجاد حساسیت در برابر آفتاب شود ، بنابراین حتماً بعد از استفاده از محصولات اسید گلیکولیک اسید ضد آفتاب استفاده شود.

3- تزریق بوتاکس و رفع چین و چروک پیشانی

بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس را برای کاهش چین و چروک پیشانی یکی از بهترین روش های مقابله با چین و چروک است. بوتاکس یک داروی ساخته شده از سم بوتولینوم است. هنگامی که به عضلات خاص تزریق می شود ، آنها به طور موقت فلج می شوند تا نتوانند منقبض شوند. به عبارت دیگر ، هنگام اخم کردن ، پیشانی شما به طور طبیعی چین و چروک نخواهد شد. تزریق بوتاکس برای همه نیست. آنها برچسب قیمت دارند و بوتاکس ممکن است باعث عوارض جانبی غیر معمولی مانند:

 • درد ، تورم یا کبودی در محل تزریق
 • سردرد
 • علائم آنفلوانزا
 • خشکی چشم

شاید خلاص شدن از شر چین و چروک های پیشانی کار سختی باشد ، اما مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید که ممکن است باعث کمتر توجه آنها شود. بهترین راه برای کند شدن پیری و جلوگیری از ایجاد چین و چروک زندگی سالم است. رژیم غذایی سالم ، جلوگیری از قرار گرفتن پ طولانی مدت در معرض آفتاب ، ورزش منظم و مدیریت استرس مؤثرترین راه برای سالم نگه داشتن پوست و سایر نقاط بدن است.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا