لیزر مو و 12 نکته مهم که قبل از حذف مو با لیزر باید بدانید

اگر تصمیم دارید با استفاده از لیزر مو های زائد خود را از بین ببرید در ابتدا باید بدانید که این روش چه مزایا و عوارضی برای شما دارد.بسیار مهم است که ابتدا حقایق (و عوارض جانبی) را بدانید، تا مطمئن شوید که این درمان برای شما مناسب است. گزینه های بسیار مختلفی در مورد موزدایی و حذف موهای زائد وجود دارد ، از اپیلاسیون تا نخ و ریش زدن تا موچین ، اما لیزر موهای زائد یکی از معدود گزینه هایی است که یک روش دائمی تر برای از بین بردن موهای بدن ارائه می دهد.

در اینجا 12 نکته مهم که بهتر است قبل از لیزر موهای زائد بدانید ارائه شده است:

https://cimaru.ir/laser-hair-removal-frequently-asked-questions-about-laser-hair-removal/
 1. روند کار دردناک به نظر می رسد ، اما خیلی بد نیست
  لیزر مو
  های زائد با ارسال نور لیزر از طریق رنگدانه در مو کار می کند. “این (نور) به گرما تبدیل می شود ، که به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می رساند.که این یک درد سریع و تیز است که احساس میشود و درد آن روی پوست نازک تر ، نزدیک بینی ، چانه و شقیقه ام است. بر عکس نوعی دیگری از لیزر موهای زائد از سرما یا خنک کنندگی استفاده می شود (اساساً یک انفجار سرد دائماً درحال اجرا در محلی که لیزر به آن اشاره داشت) بود که واقعاً کمک کرد.

2.صبر کردن از لزوم استفاده از لیزر

بعد از اولین درمان ، دو یا سه هفته طول می کشد تا تفاوت را ببینید ، و 8 -12 جلسه درمان برای نتیجه کامل لازم است.

دیدن نتایج واقعی پس از 2 درمان یا 8 هفته رخ می دهد. در قرار ملاقات ها نیز باید کاملاً منظم باشید زیرا فولیکول های مو در مراحل مختلف رشد خود قرار دارند ، بنابراین باید مطمئن شوید که هرکدام از آنها در فرصت و زمان ضعف حود از بین می روند.

3.اصلاح ناحیه درمان با استفاده از مو قبل از درمان
تراشیدن ناحیه درمان قبل از لیزر موهای زائد موجب می شود که کیفیت انجام درمان بالا رود همچنین نتایج در مدت زمان کوتاه تری اتفاق بیفتند. در واقع اصلاح نایح درمان موجب می شود نیروی لیزر بیشتر به ریشه مو برسد و درمان بهتر انجام شود.

 1. زمان درمان هر جلسه کوتاه است
  قرارهای ملاقات حضوری تقریبا 20 دقیقه طول می کشد. که موجب می شود شما پس از درمان به دیگر کارهای روز مره خود برسید.
 1. فعالیت های بدنی شدید پس از لیزر ممنوع
  گرمای لیزر به مدت 24 ساعت در پوست شما باقی می ماند ، بنابراین شما نمی توانید تا 24 ساعت بعد از لیزر مو سالن بدن سازی ، سونا ، دوش آب گرم داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید ، خطر ایجاد یک محیط گرم و دوست داشتنی برای تکثیر باکتری ها و ایجاد لکه ها وجود دارد.
 1. دور ماندن از نور خورشید
  متخصص پوست چه چیزی که برای شما بهتر است به شما توصیه می کند ، اما ممکن است لازم باشد از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب تا حد امکان قبل و بعد از درمان خودداری کنید. همچنین اگر برنزه هستید قبل از شروع درمان باید صبر کنید تا کمرنگ شود. مجدداً ، متخصص پوست در مورد تعطیلات آینده با شما مشورت می کند تا مطمئن شوید که تعطیلاتی در پیش ندارید که ممکن است در زمان ملاقات بعدی شما تأثیر بگذارد.
 1. درمان لیزر مو می تواند در برخی موارد رشد بیشتری ایجاد کند
  درست است ، انواع خاصی از مو را می توان بلندتر و ضخیم تر کرد. اما نگران نباشید ، اگر مو مناسب نیست ، متخصص پوست به شما اطلاع می دهد.

8- ممکن است لازم باشد تغییری در استفاده بعضی از لوازم ارایشی خود دهید
از اسکراب ، کرم های گلیکولیک اسید و رتینول باید 2 روز قبل و بعد از درمان لیزر مو خودداری شود. توصیه می شود برای یک دوره 2 هفته ای قبل و بعد از لیزر ، از لایه برداری شیمیایی خودداری کنید و به همین ترتیب قبل از استفاده از برنزه تقلبی باید 1-2 هفته صبر کنید.

 1. از بین بردن مو با لیزر بیش از یک مزیت است
  لیزر مو می تواند در واقع باعث تحریک موهای داخلی شده توسط AF شود. “علاوه بر شفافیت ، صاف شدن پوست و کاهش دائمی مو ، لیزر موهای زائد همچنین دارای مزایایی از جمله کمک به کاهش موهای زائد و تحریک کمتر پوست است. این به این دلیل است که این درمان موها را به رشد مستقیم ترغیب می کند.
 1. شما نمی توانید مو را ببندید ، رنگ کنید یا مو را موم کنید
  کندن ، اپیلاسیون و سفید کاری مانع روند کار می شود. اگر می خواهید در تمام مراحل بدون مو باشید ، به جای آن مسیر اصلاح را طی کنید.
 1. استفاده برای همه نوع پوست ها
  فقط باید موها به اندازه کافی تیره باشند تا لیزر شود. پوست از لیزرهای طولانی و پالس ND YAG استفاده می کند – که برای درمان رنگ پوست یا تیره شدن پوست ایمن تر است.
 1. ممکن است لازم باشد برای درمان های برتر به عقب برگردید
  بیشتر افراد کاهش 90 درصدی دائمی رشد مو را گزارش می دهند اما نوسان هورمون ها باعث رشد مجدد مو می شود.

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا