رفع موهای بالای لب | بهترین روش ها برای از بین بردن موهای لب بالا

رفع موهای بالای لب:طبیعی است که زنان و مردان نیز موهای لب فوقانی داشته باشند ، اما ممکن است برخی افراد بخواهند آن را از بین ببرند. کرم ها ، تیغ ها ، ابزارهای الکترونیکی و روش های طبیعی می توانند موها را به طور موقت از بین ببرند و افراد برای از بین بردن دائمی می توانند به متخصص پوست مراجعه کنند.

برخی از روشها مانند اصلاح و اپیلاسیون موها را بلافاصله از بین می برد در حالی که برخی دیگر از جمله کرم ها و الکترولیز در مدت زمان طولانی تری کار می کنند.

در زیر 7 روش از بین بردن مو از لب فوقانی ، ارائه شده است:

1-از تیغ استفاده کنید

تراشیدن روشی آسان و مقرون به صرفه برای رفع موهای بالای لب است و می تواند از سایر گزینه های مناطق حساس پوست کمتر دردناک باشد. تیغ های کوچکتر برای از بین بردن مو از لب فوقانی بهتر است.

تراشیدن یک روش موقت برای از بین بردن مو است ، به این معنی که افراد ممکن است در طی 1-2 روز دوباره متوجه رشد مو شوند.

برای تراشیدن لب فوقانی ، کرم تراشیدن را بمالید و از ریش تراش پاک برای اصلاح موهای خود استفاده کنید. هنگام صاف کردن لب فوقانی را به سمت پایین بکشید تا پوست محکم شود و یک ریش پاک کننده ایجاد کند. مراقب باشید هنگام تراشیدن جایی بریده نشود.

تیغ هایی که تولید کنندگان به طور خاص برای لب فوقانی طراحی کرده اند ، در داروخانه ها موجود هستند ، و یا مردم می توانند بین طیف وسیعی از محصولات بصورت آنلاین انتخاب کنند.

https://cimaru.ir/laser-hair-removal-frequently-asked-questions-about-laser-hair-removal/

2-کرم های رفع مو
بعضی از کرم های مو برای رفع موهای بالای لب در پوست حساس صورت از جمله لب فوقانی بی خطر است.

کرمهای دفع کننده محلولهای بسیار قلیایی هستند که پیوندهای پروتئینی را در موها تجزیه می کنند و باعث حل شدن آن می شوند. در این مرحله افراد به راحتی می توانند موها را از بین ببرند.

برای استفاده از این کرم ، آن را تا زمانی که دستورالعمل توصیه می شود آن را بر روی لب فوقانی بمالید و سپس آن را به همراه موها بشویید.

کرم های دفع کننده یک روش آسان ، مقرون به صرفه و سریع برای از بین بردن موهای لب است. با این حال ، این کرم ها موها را به سمت ریشه حل نمی کنند ، بنابراین فقط یک اثر کوتاه مدت دارند.

برخی از کرم ها اثری قوی دارند که ممکن است به پوست افرادصدمه بزنند. کرمهای ضد عفونی کننده حاوی مواد شیمیایی قوی هستند که بعضی اوقات می توانند پوست را تحریک کنند. قبل از اعمال یکی از این کرم ها بر روی صورت ، انجام آزمایش پچ روی ناحیه دیگری از پوست بسیار مهم است.اگر افراد متوجه هرگونه حساسیت به این کرم ها شدند ، باید از مصرف آنها خودداری کنند. کرم های ضد عفونی کننده مناسب برای استفاده روی هر پوست شکسته ، ضد آفتاب و تحریک نیست.

3-موم گرم
افراد می توانند نوار اپیلاسیون را روی لب فوقانی خود بمالند تا موها از بین بروند. اپیلاسیون روی نواحی حساس پوست مانند لب فوقانی می تواند دردناک باشد ، اما باعث از بین رفتن کل رشته مو می شود.

با استفاده از واکس موهای لب فوقانی ، فرد می تواند موم داغ را روی این قسمت از پوست بمالد و هنگام خنک شدن آن را با یک نوار پارچه محکم فشار دهید. سپس آنها باید نوار را به سرعت بکشند ، که باعث کنده شدن موها می شود و برای چند هفته مو نخواهیم دید.

4-استفاده از موچین

افراد می توانند از موچین برای رفع موهای بالای لب استفاده کنند. موچین با یک بار کشیدن آن از ریشه ، یک مو را جدا می کند ، بنابراین این روش برای مناطق کوچک مانند لب فوقانی مناسب است.

بعد از تمیز کردن پوست ، فرد می تواند از موچین استفاده کند تا هر مو از لب فوقانی را به صورت زیر بکشد:

  • با کشیدن روی لب فوقانی ، پوست را محکم نگه دارید
  • موها را با موچین بچسبانید و به شدت در جهت رشد مو بکشید
  • لب فوقانی را با آب سرد بشویید.
https://cimaru.ir/%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%d9%88-%d8%b1%d9%81%d8%b9-%d9%85%d9%88%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%a6%d8%af-%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%86%d8%a8%d8%a7%db%8c/

5- از اپیلاتور استفاده کنید
اپیلاتور وسیله ای برقی است که موها را به روش مشابه موچین با برداشتن آنها از ریشه جدا می کند. اپیلاتورها بیش از یک مو را در هر زمان از بین می برند ، بنابراین اپیلاسیون روشی کارآمدتر از اصلاح کردن است.

افراد ممکن است دریابند که لایه برداری از لب فوقانی با اسکراب صورت قبل از استفاده از اپیلاتور برای رفع موهای بالای لب نتیجه بهتری می بخشد. سپس افراد می توانند اپیلاتور را روی لب فوقانی بکشند تا موهای ناخواسته برداشته شود.

استفاده از اپیلاتور ممکن است باعث ایجاد قرمزی پوست شود ، که در کمترین زمان حل می شود. با این حال ، هر کسی که از استفاده از اپیلاتور ، هرگونه تحریک پوستی را متوجه می شود ، باید استفاده از آن را متوقف کند.

افراد می توانند اپیلاتورها را از داروخانه یا به صورت آنلاین خریداری کنند. اپیلاتورهای کوچک یا آنهایی که برچسب برای استفاده در صورت توصیف می کند ممکن است برای استفاده راحت تر باشند.

6-استفاده از نخ
نخ زدن روش دیگری برای رفع موهای بالای لب است. مانند موچین و لکه گیری ، با از بین بردن مو از ریشه کار می کند ، بنابراین اثرات موقتی هستند اما طولانی تر از اصلاح هستند.

در طی این درمان ، یک متخصص پوست یا آرایشگر طول نخ را در اطراف موهای روی لب فوقانی حرکت می دهد و سپس به شدت می کشد تا از ریشه بیرون بیایند.

7-شکر را امتحان کنید

استفاده از قند طبیعی و شکر گزینه مناسبی برای رفع موهای بالای لب است. اگرچه هیچ مطالعه علمی برای تأیید کارآیی آن وجود ندارد ، اما برخی از افراد آن را مؤثر می دانند ، و انجام آن هیچ خطری به همراه ندارد.

مردم قرن ها از این روش که مشابه با موم داغ کار می کند ، استفاده کرده اند. قند موجود در محلول همچنین به عنوان یک لایه بردار عمل می کند ، که می تواند به نرم شدن پوست کمک کند.

برای استفاده از این روش ، شکر را با مواد طبیعی دیگر غلیظ کرده و آن را گرم کنید. پس از خنک شدن مخلوط ، آن را روی لب فوقانی بمالید و قبل از کشیدن پارچه به سرعت در جهت رشد مو ، یک نوار تمیز پارچه را محکم فشار دهید.

برخی از افراد برای ایجاد خمیر قند از مواد زیر استفاده می کنند:

  • عسل
  • قند
  • آب لیمو
  • اب


اطمینان حاصل کنید که خمیر قبل از اعمال آن روی پوست ، در دمای اتاق سرد شده است.

قبل از امتحان کردن هرگونه داروی خانگی برای رفع موهای بالای لب ، مقدار کمی را در ناحیه دیگری از پوست بمالید تا حساسیت یا واکنش آلرژیک یا سوزش پوستی را آزمایش کنید. در صورت بروز هر دو ، استفاده از خمیر را متوقف کرده و در صورت از بین رفتن علائم با پزشک مشورت کنید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا