ژل تزریق یا فیلر چگونه چین و چروک صورت را صاف می کند؟

ژل تزریق یا تزریق ژل و از بین بردن چین و چروک

بسیاری از افراد از چروک ها ناراضی هستند و سعی می کنند با روش هایی مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل یا تزریق فیلر ، چین و چروک صورت را از بین ببرند. تزریق بوتاکس (سم بوتولینوم) در اصل برای فلج شدن عضلات صورت و کاهش حجم عضلات صوررت است ،به این ترتیب موقتاً چین و چروک ها را صاف می کند. با این وجود تزریق  بوتاکس معمولاً اولین قدم برای جوان سازی صورت است و همچنین چین و چروک های عمیق تر نیز نیاز به پر تزریق ژل دارند. از روش تزریق ژل یا تزریق فیلر در لب ها ، بینی ، فک و سایر قسمت های صورت نیز استفاده می شود.

با افزایش سن ، حجم عضلات در صورت  افزایش می یابد، این افزایش حجم همراه با کاهش متابولیسم کلاژن منجر به ایجاد چین و چروک می شود. افزایش رشد چین و چروک با سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض آفتاب بدتر می شود.

تزریق بوتاکس و تزریق ژل یا فیلر نیاز به مهارت و تمرین زیادی دارد. تزریق ژل به صورت تخصصی در جراحی پلاستیک صورت ، جراحی پلاستیک و روشهای جوانسازی پوست انجام می شود. این روشها توسط پزشکان و متخصصان پزشک انجام می شود. تقریباً مانند فرمولاسیون مختلف سم بوتولینوم ، تزریق ژل نیز در تکرار چند مرحل انجام می شود. علاوه بر این  تزریق فیلر پوست می توانند عوارض جانبی داشته باشند. قبل از اینکه بخواهید از تزریق ژل برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید ، مواردی را که باید بدانید در اینجا آورده شده است.

تزریق ژل لب

انواع ژل های تزریق در ازبین بردن چین و چروک صورت

همه  ژل های تزریق  با هم برابر نیستند. ژل تزریق مختلف کاربردهای مختلفی دارند و با توجه به  انواع مختلف چین و چروک استفاده می شوند.

در زیر ژل های تزریق پوستی رایج آورده شده است:

مشتقات اسید هیالورونیک مانند Juvederm و Restalyne بیوپلیمرهای گلیکوزامینوگلیکان و بسیار شبیه به موادی هستند که در درم یا پایین ترین لایه پوست وجود دارد. مشتقات اسید هیالورونیک برای پر کردن چین و چروک های ظریف و یا تقویت لب استفاده می شود. تأثیر این پرکننده معمولاً بین چهار تا شش ماه طول می کشد. علاوه بر این که منجر به عوارض جانبی تزریق ژل این نوع بسیار کم است ، مشتقات اسید هیالورونیک خوب هستند زیرا تزریق بیش از حد با آنزیم هیالورونیداز قابل برگشت است.

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم (Radiesse) ماده تشکیل دهنده استخوان است که برای تقویت بافت نرم در صورت از جمله چین های بینی (لبخندهای AKA یا خطوط خنده) استفاده شود. اگر به صورت سطحی تزریق شود ، هیدروکسیلاپاتیت کلسیم می تواند باعث ایجاد توده یا گره شود. رادیس به درون درم عمیق و همچنین زیر پوستی تزریق می شود.

چربی اتولوگ چربی است که از بدن خود فرد گرفته شده و سپس به صورت وی تزریق می شود. از چربی اتولوگ برای ترمیم مجدد صورت و جوانسازی صورت و پوست استفاده می شود. اگرچه داده های محدودی در مورد دوام تزریق چربی اتولوگ وجود دارد ، اما برخی فکر می کنند که درمان با این ژل تزریق می تواند یک عمر طول بکشد.

عوارض جانبی تزریق ژل جهت از بین بردن چین و چروک صورت

معمولاً عوارض جانبی تزریق ژل یا تزریق  فیلر پوستی خفیف و کوتاه مدت است. اما برای محدود کردن بروز عوارض جانبی جدی تر ، ضروری است که پزشک آناتومی صورت ، محل تزریق ، خواص ژل های تزریق مختلف و درمان عوارض جانبی ژل های تزریق را بشناسد در دیدن نمونه کارهای ما در صفحه اینستا گرام ما می توانید خیال خود در تخصص پزشکان کلینیک سیمارو راحت کنید.

در اینجا برخی از عوارض جانبی تزریق ژل یا تزریق فیلر پوستی آورده شده است:

  • واکنشهای آلرژیک (حساسیت) ممکن است بعد از تزریق ژل ایجاد شوند زیرا ژل های تزریق حاوی مواد خارجی هستند. واکنش های آلرژیک به صورت قرمزی ، تورم (ورم) ، درد و حساسیت به چشم می خورد. بعضی اوقات واکنشهای آلرژیک زمان لازم را دارند و درنهایت به عنوان گره یا برآمدگی دردناک ظاهر می شوند. واکنش های آلرژیک ملایم با داروهای بدون نسخه ضد درد (فکر می کنید ایبوپروفن یا استامینوفن) ، آنتی هیستامین ها و کمپرس بر طرف می شوند.
  • هر تزریق در پوست میتواند راهی جهت ورود عوامل  بیماری زایی مانند باکتری ها به داخل بدن باشد و باعث عفونت شوند. عفونت منجر به قرمزی ، التهاب ، درد و موارد دیگر می شود. اغلب عفونت های ثانویه توسط تزریق ژل با آنتی بیوتیک قابل درمان هستند. عفونت های شدیدتر که منجر به آبسه می شوند ممکن است به زهکشی جراحی نیاز داشته باشند.
  • هنگامی که ژل تزریق به طور تصادفی در رگ خونی تزریق می شود ، انسداد عروق می تواند رخ دهد. انسداد عروق به علت تزریق ژل پوستی منجر به درد شدید و تغییر رنگ پوست می شود.

نتیجه

اگرچه تزریق ژل یا فیلر به صورت ممکن است ساده به نظر برسد ، اما اینگونه نیست. بدون آموزش مناسب ، پزشک می تواند با استفاده از سرنگ آسیب های جدی را وارد کند. از آنجا که جوانسازی پوست با تزریق ژل یا فیلر  پوستی دارای تفاوت های ظریفی است ، احتمالاً بهتر است که متخصص پوست یا جراح پلاستیک این روش را انجام دهند حتی اگر سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی (متخصص داخلی ، پزشکان طب خانواده ) این خدمات را با قیمت پایین تری ارائه دهند.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا