مدت ماندگاری بوتاکس |اثرات زیبایی بوتاکس چه مدت طول می کشد؟


مدت ماندگاری بوتاکس :بوتاکس یک داروی تزریقی است که ممکن است به کاهش و رفع چین و چروک کمک کند. به طور کلی ، اثرات بوتاکس معمولاً چهار تا شش ماه پس از درمان طول می کشد. بوتاکس همچنین دارای کاربردهای پزشکی مانند درمان میگرن یا کاهش اسپم های گردن است. هنگامی که از بوتاکس برای اهداف پزشکی استفاده می شود ، مدت زمان کوتاه تری ، معمولاً دو تا سه ماه طول می کشد.

هنگام دریافت تزریق و بهداشتی بوتاکس ، محل تزریق و میزان بوتاکس تزریق شده ممکن است بر مدت ماندگاری بوتاکس تأثیر بگذارد. عوامل دیگر می توانند بر اثربخشی نیز تأثیر بگذارند ، از جمله:

  • سن شما
  • خاصیت ارتجاعی پوست شما
  • عمق چین و چروک


عوامل دیگر
به عنوان مثال ، اگر از بوتاکس برای کاهش چین و چروک های عمیق استفاده می کنید ، احتمالاً چین و چروک ها کاملاً از بین نمی روند و سریعتر اثرات از بین می روند.

آیا استفاده مکرر بر مدت ماندگاری بوتاکس تأثیر دارد؟


استفاده از بوتاكس به طور مرتب ممكن است باعث شود تأثیرگذاری و مدت ماندگاری بوتاکس طولانی تر با هر بار استفاده ادامه یابد. بوتاکس عضلات را فلج می کند تا نتوانید از آنها استفاده کنید. اگر از عضلات استفاده نشود ، کوتاهتر و کوچکتر می شوند. این بدان معناست که ممکن است در مدت زمان کمتری به درمان با بوتاکس احتیاج داشته باشید تا همین اثر را داشته باشید.

چند بار می توانید از بوتاکس استفاده کنید؟
با پزشک معالج خود صحبت کنید تا مشخص شود که چند بار با اطمینان می توانید تزریق بوتاکس دریافت کنید. فرکانس تزریق برای جلوگیری از ایجاد مقاومت در برابر بوتاکس نباید زودتر از سه ماه انجام شود. اگر بوتاکس را بطور منظم و احتمالاً تا شش ماه دریافت کنید ، ممکن است مدت ماندگاری بوتاکس طولانی تر شود.

تزریق بوتاکس

روش های جلوگیری از چین و چروک های جدید


می توانید برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید و سالم نگه داشتن پوست ، از موارد که در زیر ذکر شده استفاده کنید.

1-از ضد آفتاب استفاده کنید
هر روز مخصوصاً روی صورت خود یک ضد آفتاب SPF 30 با طیف گسترده ای بپوشید. پرتوهای UV خورشید می تواند به پوست آسیب برساند و پوست را پیر کنند.

همچنین ممکن است بخواهید در هنگام آفتاب از کلاه و عینک آفتابی بپوشید. محدود کردن نور خورشید می تواند به جلوگیری از شکل گیری چین و چروک های جدید نیز کمک کند.

2-از کشیدن سیگار خودداری کنید
استعمال سیگار باعث افزایش چین و چروک و افزایش سن پوست شما می شود. همچنین می تواند پوست شما را نازک تر کند.

3-هیدراته بمانید
هر روز به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما سالم بماند. آب به هضم ، گردش خون و عملکرد طبیعی سلول کمک می کند. سعی کنید روزانه حداقل هشت لیوان آب بنوشید.

4-از مرطوب کننده ها استفاده کنید
برای نوع پوست خود از یک مرطوب کننده آبرسان استفاده کنید. از پزشک یا متخصص پوست خود در مورد توصیه های خاص مرطوب کننده مشورت بگیرید.

5-یک رژیم غذایی سالم بگیرید
غذایی که می خورید می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. از پزشک یا متخصص تغذیه خود در مورد توصیه های رژیم غذایی سالم سوال کنید.

6-از پاک کننده های ملایم پوست استفاده کنید
پاک کننده های ملایم پوست می توانند خاک ، سلولهای مرده پوست و سایر مواردی را که می توانند روی پوست شما جمع شوند ، از بین ببرد. آنها می توانند به هیدراتاسیون کمک کرده و از پوست محافظت کنند.

نتیجه


مدت ماندگاری بوتاکس معمولاً سه تا شش ماه پس از درمان طول می کشد. درمان منظم بوتاکس می تواند در طولانی تر شدن مدت ماندگاری آن تأثیر بگذارد. به طور کلی ، برای به دست آوردن اثر مشابه ، به مرور زمان به درمان های بوتاکس نیاز خواهید داشت.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا