ماندگاری ژل لب چه مدت طول می کشد؟

مدت ماندگاری ژل لب برای بیشتر کسانی که خواهان  لب های برجسته و جذاب هستند، مهم است.این کار  این می تواند به صورت جراحی یا با استفاده از تزریق ژل لب انجام شود.

تزریق ژل لب محبوب ترین روش برای افزایش حجم لب است و ماندگاری ژل لب یکی از عوامل محبوبیت این روش است. تزریق ژل لب بدون نیاز به جراحی و زمان ماندگاری طولاتی تر  دارد. این روش شامل تزریق یکی از چندین نوع ژل تزریق به لب است.

با افزایش سن ، به طور طبیعی کلاژن و چربی را از دست می دهیم. این منجر به نازک شدن و لک لک شدن صورت  ، از جمله لب ها می شود.  مکانیزم تزریق ژل لب جایگزین کردن کلاژن و چربی از دست است.

از تزریق ژل لب چه انتظاری است

اولین موردی که هنگام فکر کردن در مورد تزریق ژل لب باید در نظر بگیرید نوع ظاهری و مدت ماندگاری ژل لب که به دنبال آن هستید می باشد.

آیا می خواهید لب های خود  رافقط تقویت کنید ، یا می خواهید آنها را پر کنید تا بزرگتر به نظر برسند؟ دانستن پاسخ این سؤالات به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام نوع ژل برای شما مناسب است.

قبل از ملاقات با پزشک ، از خود بپرسید:

  • ·         در جستجوی چه چیزی در تزریق ژل در لب هستید؟
  • آیا می خواهید لب‌های خود را تقویت کنید؟
  • آیا می خواهید لب ها پر و بزرگتر به نظر برسد؟
  • آیا زمان ماندگاری ژل لب برای شما مهم است؟

.

ماندگاری ژل لب

انتخاب نوع تزریق

انواع ژل تزریق لب مدت ماندگاری ژل لب ها
Restylane 6 ماه
Juvaderm 6 ماه
Vollure 18 ماه
Volbella 12 ماه
collagen 3 ماه

هنگام انتخاب نوع ژل تزریق لب مورد نظر ، شناختن برند  های آن و مدت ماندگاری ژل لب مهم است. از نظر تاریخی ، کلاژن – یک بافت پیوندی است که در بدن حیوانات یافت می شود و رایج ترین نوع ژل تزریق لب است.

با این حال ، امروزه کلاژن بندرت مورد استفاده قرار می گیرد. به این دلیل که ماندگاری ژل لب کلاژن خیلی کم است.همچنین می تواند در بسیاری از افراد باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون بیشترین استفاده را  در تزریق تقویت لب و حجم دادن به لب ها دارد. اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند است که از باکتری ها ساخته شده است. با اتصال خود به مولکول های آب در پوست ، لب های نازک را پهن تر نشان می دهد.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک اکنون به آرامی جذب می شوند و بعد گذشت مدت کمی ظاهر مورد نظر را ایجاد میکنند. همچنین ماندگاری ژل لب اسد هیالورونیک تا 12 ماه می باشد.

به گفته دکتر Usha Rajagopal ، جراح پلاستیک Tori ، چهار نام تجاری متداول اسید هیالورونیک در بازار وجود دارد. او گفت ، محبوب ترین گزینه ها  ژل تزریق لب  Restylane و ژل تزریق لب Juvaderm هستند. ماندگاری این ژل لب ها  بین 6 تا 12 ماه به طول می کشد و ظاهری بسیار طبیعی را ارائه می دهند.

ژل تزریق لب Vollure جدیدترین محصول موجود در بازار است.  ماندگاری ژل لب Vollure  بسیار زیاداست و ظاهری طبیعی تر نیز ارائه می دهد.

ژل تزریق لب Volbella محصول چهارم است. بسیار ظریف  است و می تواند بدون اضافه شدن کامل ، به صاف کردن خطوط عمودی لب کمک کند. و ماندگاری ژل لب Volbella آن حدود 12 ماه طول می کشد.

می توانید هر شش ماه یکبار ت تزریق ژل لب را تکرار کنید. دانشمندان دریافتند که تزریق اسید هیالورونیک پوست را به سمت تولید کلاژن بیشتر ترغیب می کند و ظاهر طبیعی بیشتری را در لب ایجاد می کند.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک

عوارض تزریق ژل لب

واکنش های آلرژیک به اسید هیالورونیک – که به طور طبیعی در سطح پوست یافت می شود – نادر است. اما می تواند یک توده (به نام گرانولوما) ایجاد کند.

ژل تزریق لب اسید هیالورونیک همچنین می تواند در صورت تزریق در قسمت اشتباه از پوست توده هایی ایجاد کند ، مانند این که به اندازه کافی در عمق تزریق نشود. این توده ها را می توان با هیالورونیداز درمان کرد. آنزیمی که اسید هیالورونیک را تجزیه می کند.

یکی از عوارض تزریق ژل لب که کمتر شایع  است مسدود کردن رگ خونی است. این باعث می شود جریان خون به لب کاهش یابد. در نهایت می تواند به بافت لب شما آسیب برساند ، اما تشخیص آن توسط پزشکان بسیار آسان است و بلافاصله قابل درمان است.

نحوه انجام تزریق ژلب

اولین قدم برای تزریق ژل لب شامل برنامه ریزی قرار ملاقات با جراح پلاستیک دارای مجوز  است. می توانید قبل از اینترنت ، به صورت آنلاین جستجو کرده و نظرات بیماران را بخوانید.به گفته دکتر راجاگوپال ،ماندگاری ژل لب – بخصوص ژل تزریق لب اسید هیالورونیک – محصولات محبوبی هستند.

در روز انجام عمل ، به مطب جراح پلاستیک برید. پزشک بی حسی موضعی را روی لب شما اعمال می کند. اگر شما یک ژل تزریق کلاژن را انتخاب می کنید ، پزشک شما آزمایش پوستی را انجام می دهد تا مطمئن شوید که قبل از عمل حساسیت ندارید. اگر پوست شما علائم واکنشی را نشان می دهد ، پزشک شما از ژل لب کلاژن  استفاده نخواهد کرد. و ژل تزریق لب  دیگری را پیشنهاد می کند.

پزشک شما ممکن است از سوزن برای تزریق مقادیر کمی بی حسی در قسمت داخلی دهان استفاده کند تا لبهای بالا و پایین را بی حس کند. در این مرحله از عمل ، ممکن است هنگامی که سوزن دهان را لمس می کند ، یک لکه کوچک احساس کنید. هنگامی که لبهای شما به اندازه کافی بی حس می شود ، پزشک ژل را مستقیماً به لب های شما تزریق می کند.

بعضی ها می گویند این باعث می شود پوست و صورت شما خنک شود. هنگامی که ژل داخل لب شما باشد ، ممکن است  کمی  احساس خفگی داشته باشید.بعد از انجام عمل می توانید از تورم در لب  را انتضار داشته باشید. کبودی نتیجه دیگر از عوارض تزریق ژل لب است که پس از یک تا دو روز رفع می شود.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا