فرایند بهبودی جراحی جراحی لیفت صورت چه مدت طول می کشد ؟

مراقب های  پس از جراحی لیفت صورت

هنگام ایجاد چین و چروک ، پوست تیره و کدر، پوست شل و سایر مشکلات زیبایی در صورت ، جراحی لیفت صورت  می توانددر جوانسازی صورت بسیار موثر باشد. همچنین به عنوان ریتیدکتومی شناخته می شود ، این روش جراحی می تواند کانتور صورت شما را ترمیم کند ، پوست اضافی را برداشته و مناطقی را که چربی بیش از حد یا کافی وجود ندارد ، برطرف کنید.

از آنجا که عمل جراحی صورت یا جراحی لیفت صورت  آسان است یک عمل جراحی  مهم است ، و اگر قصد انجام یک عمل را دارید ، روند بهبود جراحی لیفت صورت را درک کنید. نتایج نهایی جراحی لیفت صورت  چند ماه طول می کشد تا جوانسازی صورت آشکار شود ، اما خوشبختانه روند بهبودی جراحی لیفت صورت   بسیار کوتاه تر از ایجاد نتایج است.

زمان بهبودی به دلیل نوع عمل انجام شده ، سن بیمار و وضعیت سلامت عمومی بیمار در بین بیماران متفاوت است. جهت اطمینان از بهبودی بیمار رعایت دستورالعملهای جراح برای مراقبت های بعد از عمل ، در جوانسازی صورت بسیار مهم است. انجام این کار همچنین اطمینان حاصل می کند که بهترین نتیجه ممکن را از لیف صورت خود بدست میآید

جراحی لیفت صورت

در زیر توضیحی در مورد آنچه می توانید در طول ماه اول پس از جراحی لیفت صورت  خود انتظار داشته باشید آمده است.

هفته اول بعد از جراحی لیفت صورت

در طول  هفته اول ، مراقبت های بعد از عمل با توجه به دستور العمل های متخصص زیبایی برای محافظت در برابر عفونت ضروری است.

اولین روز

از اعضای خانواده خود بخواهید در اولین روز بعد از عمل جراحی لیفت صورت  به کمک شما بیایند. به احتمال زیاد در اولین روز پس از جراحی لیفت صورت  احساس خواب آلودگی و بی ثباتی خواهید کرد. حتما از داروهای ضد درد تجویز شده خود استفاده کنید تا بتوانید ناراحتی و درد خود را کاهش دهید.

روز دوم

پس از گذشت حدود دو روز از جراحی لیفت صورت ، باید با متخصص زیبایی خود تماس بگیرید و اگر نیازمند ملاقات حضوری بود از او وقت بگیرید. متخصص زیبایی محل جراحی  و میزان تورم و کبودی شما را بررسی می کنند. و در صورت نیاز دستور العمل های جدیدی جهت فرایند جوانسازی صورت به شما می دهد.

جراحی صورت

روز سوم

تا روز سوم ، باید احساس بهتری داشته باشید. اما  استراحت هنوز توصیه می شود ، اما ممکن است بخواهید کمی بلند شوید و حرکت کنید. در روز سوم و روزهای چند روز بعد از آن ،  احتمالا کبودی و تورم به اوج خود برسد. اگر هنوز هم احساس درد دارید ، دارو درمانی خود را ادامه دهید.

روز چهارم تا ششم بعد از جراحی لیفت صورت

در این مرحله تورم و کبودی صورت شما  شما شروع به کاهش خواهد کرد. بسیاری از افراد دیگر نیازی به داروهای مسکن  در نسخه های خود ندارند. اگر به اندازه کافی احساس خوبی دارید ، بیشتر حرکت کنید. در این مرحله می توانید کارهای سبک خانه را انجام دهید.

هفته دوم بعد از جراحی لیفت صورت

با پایان هفته اول ، بسیاری از بیماران کمی فعال تر می شوند. ممکن است شما احساس کنید می توانید به کارهای قبلی خود بازگردید ، یا ممکن است انجام کارهای خانه و ورزش سبکی مانند پیاده روی را امتحان کنید. کبودی و تورم در مناطق آسیب دیده احتمالاً هنوز وجود دارد. اگر احساس سفتی ، سوزش یا بی حسی دارید نیز نگران نباشید. این موارد رایج است و دلیلی برای نگرانی نیست.

جوانسازی صورت

هفته های سوم و چهارم بعد از جراحی لیفت صورت

تا پایان هفته سوم ، بخیه های شما باید برداشته شود. بسته به چگونگی روند بهبودی شما ، برداشتن بخیه ممکن است زودتر اتفاق بیفتد. در این زمان  احساس خیلی بهتر خواهید کرد ، اگرچه ممکن است کمی تورم و کبودی هنوز وجود داشته باشد. ممکن است احساس زیبایی و پیشرفت در خطوط صورت خود ببینید. با پایان این دوره ، بسیاری از علائم بیرونی این روند به سختی قابل توجه خواهند بود.

جراحی لیفت صورت  بعد از گذشت یک ماه

در این زمان ، شما باید به فعالیتهای عادی خود بازگردید. ظاهر جدید شما آشکارتر خواهد شدو جوانسازی صورت شما رو به تکمیل است. اگرچه هنوز هم ممکن است کبودی ، تنگی ، بی حسی یا تورم تا حدودی در صورت شما وجود داشته باشد ، اما بسیار  جزئی خواهد بود که دیگران به احتمال زیاد متوجه آن نشوند. این علائم ممکن است در بعضی از بیماران تا یک سال دوام داشته باشد ، اما نباید مشکلی ایجاد کند.

روند بهبود هر بیمار  متفاوت است و تجربیات بهبودی متفاوتی وجود خواهد داشت. اطلاعات فوق به سادگی یک راهنما کامل  است. اگر مطمئن هستید که دستورالعملهای مراقبت بعد از عمل متخصص زیبایی خود  را دنبال می کنید ، بهترین نتیجه را در پایان خواهید داشت. در طول مراحل بهبودی ، با متخصص زیبایی خود ارتباط برقرار کنید و مشاوره های  را از او دریافت کنید. اگر این کار را انجام دهید ، به یک نتیجه رضایت بخش خواهید رسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی لیفت صورت و جوانسازی صورت و روند کار ، مشاوره خود را با کلینیک زیبایی سیمارو امروز برنامه ریزی کنید.

لیفت صورت و جوانسازی

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا