میکرونیدلینگ :مطالعات بالینی نشان می دهد که میکرونیدلینگ هر ۱-۳ هفته یک بار به رشد مجدد مو کمک می کند. باز هم ، فواصل ۱-۳ هفته تنها فرکانس های مورد بررسی برای ریزش مو است. با حضور مردان در انجمن های ریزش مو نتایج شگفت انگیز ناشی از میکرونیدلینگ ببه وجود آمده است.

چند بار باید برای رشد مجدد مو نیاز به میکرونیدلینگ است/ دو هفته یکبار؟ یکبار در هفته؟ روزی یک دفعه؟ بیشتر؟ انجمن های مربوط به ریزش مو هنوز در مورد این سال بحث می کنند.

هزینه میکرونیدلینگ

بله ، شواهد تأیید می کند که میکرونیدلینگ هر ۱-۳ هفته یک بار به رشد مجدد مو کمک می کند. در زمان یکسان ، این فواصل تنها فرکانس های میکرونیدلینگ آزمایش شده (تاکنون) در انسان های مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (AGA) است. علاوه بر این ، بسیاری از مردان نتایج باورنکردنی (همراه با عکس) را با استفاده از میکرونیدلینگ روزانه – حتی با سوزن های طولانی تر گزارش می کنند.

آیا جلسات میکرونیدلینگ بیشتر نتایج بهتری را به همراه دارد؟ و اگر اینگونه است ، چند بار باید میکرنیدل کنیم تا رشد مجدد موهای خود را به حداکثر برسانیم؟

پاسخ کوتاه: فرکانس میکرونیدلینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد: عمق سوزن ، فشار وارد شده و واریانس های فردی در فواصل ترمیم زخم. هیچ پاسخ مشخصی در مورد اینکه هر چند وقت یک بار باید میکرونلد کنیم وجود ندارد. و در انتهای فوقانی ، ما باید تعادل بین فرکانس های زخم را با احتمال افزایش خطرهای سرطان متعادل کنیم.

میکرونلدینگ چیست و چگونه کار می کند؟
میکرونیدلرها (که به آنها درمارولر نیز گفته می شود) دستگاه هایی با سوزن های ریزی هستند که روی پوست فشار داده می شوند یا می غلتند. این سوزن ها “میکرو آسیب ها” ایجاد می کنند. و ، هنگامی که اغلب تکرار می شود ، این آسیب های جزئی برخی موارد را به دست می آورد:

  • سازماندهی مجدد کلاژن. بافت همبند (فیبروز) رسوبات کلاژن نامنظم زیر پوست است. با ایجاد این میکرو آسیب ها ، دستگاه های میکرونیدلینگ به از بین بردن کلاژن بی نظم و ریختن کلاژن جدید و سازمان یافته کمک می کنند. ، میکرونیدلینگ در واقع به اندازه کافی نفوذ نمی کند تا بتواند بافت پیوندی جدید ایجاد کند (به شرطی که از طول سوزن درست استفاده کنید).
  • افزایش میزان تأمین پروتئین. میکرونیدلینگ تجمع پروتئین هایی مانند پروتئین مشتق از پلاکت و فاکتور رشد فیبروبلاست را تحریک می کند، که هر دو در تنظیم چرخه رشد مو نقش دارند.
  • جذب موضعی را بهبود می بخشد. با ایجاد میکرو پارگی در لایه اپیدرمی پوست ، مواد موضعی می توانند به راحتی به لایه های پوستی و زیر پوستی (جایی که برآمدگی فولیکول استراحت می کند) نفوذ کنند. از نظر تئوری ، این امر می تواند این موضوعات را بتواند جلوه بیشتری داشته باشد.
  • با تشویق ، این نظریه ها و سازوکارهای ادعا شده به رشد مجدد مو در افرادی که دارای ریزش موی الگوی یا آلوپسی آندروژنیک (AGA) هستند تبدیل می شود – حداقل در مطالعات بالینی منتشر شده تا به امروز.

در اینجا خلاصه ای از نتایج آمده است: طول سوزن مورد استفاده ، تعداد دفعات استفاده از دستگاه های میکرونیدلینگ ، افزایش تعداد مو و موارد دیگر.

https://cimaru.ir/%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%b1%db%8c%d8%b2%d8%b4-%d9%85%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%db%8c%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%d8%af%d9%84%db%8c%d9%86%da%af-%db%8c%da%a9%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86/

یافته های در مورد میکرونیدلینگ
نگاهی گذرا به این نتایج دو چیز را نشان می دهد:
میکرونیدلینگ اثر ماینوکسیدیل را افزایش می دهد. اکنون دو مطالعه نشان می دهد که میکرونیدلینگ می تواند اثر ماینوکسیدیل را دو یا سه برابر کند ، که با ترکیب این روش های درمانی نتایج بهتری نسبت به انجام میکرونیدلینگ به تنهایی یا ماینوکسیدیل به تنهایی حاصل می شود.
میکرونیدلینگ یک بار در هفته می تواند بهتر از دو هفته ای باشد. بائو و همکارانش نشان داد که میکرونیدلینگ هر دو هفته یک بار منجر به افزایش بیش از ۲۵ درصدی تعداد مو می شود. دورانت و همکارانش نشان داد که میکرونیدلینگ یک بار در هفته منجر به افزایش بیش از ۴۰ درصدی تعداد مو می شود. هر دو مطالعه از طول سوزن ۱٫۵ میلی متری استفاده کردند. هر دو مطالعه از ۵٪ ماینوکسیدیل دو بار در روز در کنار میکرونیدلینگ استفاده کردند.
البته ، ما نمی توانیم درصد تغییرات مو را به طور منصفانه در دو مطالعه مختلف مقایسه کنیم: فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد (جمعیت شناسی موضوعات مختلف ، مدت زمان مطالعه ، محققان و غیره) اما اگر این مقایسه پشت پاکت را از نظر ارزش شخصی انجام دهیم ، با یک تحریک تحریک انگیز روبرو خواهیم شد.

موارد میکرونیدلینگ: آنچه شما باید در نظر بگیرید
دو مسئله وجود دارد که از جلسات میکرونیدلینگ مکرر یا نفوذ عمیق سوزن ناشی می شود (که با توجه به طول سوزن و در نتیجه میزان فشار استفاده شده در هر جلسه مشخص می شود): اسکار و افزایش خطر ابتلا به سرطان.

زمان بهبودی
زمان ترمیم زخم کاملاً به میزان آسیب بستگی دارد. این می تواند حتی با استفاده از میکرونیدلینگ نیز صادق باشد – زیرا فشار وارد شده ، مقدار سوزن استفاده شده ، مدت زمان عمل و بنابراین نفوذ عمق سوزن بر زمان مورد نیاز برای بهبودی از یک جلسه تأثیر می گذارد.

بنابراین ، شواهد در مورد متوسط ​​زمان بهبودی زخم ها در این عمق چه می گوید؟ به طور خاص ، زخم هایی که توسط سوزن های درجه پزشکی در عمق ۰٫۲۵ میلی متر تا ۲٫۰ میلی متر ایجاد شده است (همان افرادی که برای ریزش مو آزمایش می کنند).

پاسخ کوتاه: ما هنوز نمی دانیم. این می تواند به این دلیل باشد که به دنبال میکرونیدلینگ در پوست انسان ، ما هنوز سه مرحله ترمیم زخم (جدا از لخته شدن) را به طور کامل بررسی نکرده ایم: التهاب ، تکثیر و بلوغ

مرحله ۱: التهاب در ناحیه پوست سر
هنگامی که برای جلوگیری از ایجاد زخم به طول سوزن نیاز دارد ، بریدگی پوست تا عمق ۰٫۵-۰٫۶ میلی متر ممکن است علائم التهاب را برای ۲۴-۴۸ ساعت پس از آسیب نشان دهد. با این حال ، این زخم ها بدون هیچ اثری از بافت همبند بسته می شوند.

محققان دیگر همچنین استدلال کرده اند که زخم شدن با طول سوزن بیشتر – ۱٫۵ میلی متر تا ۲٫۰۰ میلی متر – همچنین نباید باعث ایجاد زخم شود … فقط در صورت داشتن سوزن های دارای درجه پزشکی و کمتر استفاده شده (به عنوان مثال ، هر ۱-۲ هفته یک بار).

به همین دلیل است که بسیاری از ما با استفاده روزمره از یک دستگاه سوزن ۰٫۵ میلی متری احساس راحتی می کنیم و به همین دلیل بیشتر آزمایشات بالینی روی میکرونیدلینگ از غلتک های ۱٫۵ میلی متر تا ۲٫۰ میلی متری با فرکانس های کمتر (هر ۱-۲ هفته) استفاده کرده اند.
مرحله ۲: تکثیر و ترمیم زخم
پس از پاسخ التهابی اولیه ، مرحله بعدی ترمیم زخم تکثیر است. این می تواند زمانی باشد که زخم با بافت های جدید بازسازی شود.

مرحله تکثیر بلافاصله پس از میکرونیدلینگ شروع می شود و باید پس از ۲ ماه به اوج خود برسد. امروزه مشخص نیست که چگونه سلولهای بنیادی اپیدرمی و پوستی با میکرونیدلینگ کم می شوند.
مرحله ۳: بازسازی و بلوغ
رشته های کلاژن نوع III جدید در ماتریس پوست حاضر ادغام می شوند و هیچ اثری از بافت فیبروتیک ندارند. یک واقعیت محرک این است که تشکیل کلاژن جدید از عمق ۰٫۶ میلی متر به بالا و به سمت غشای پایه رسوب می کند ، در بیشتر موارد که از سوزن هایی به طول ۱٫۵ میلی متر استفاده می شود.

زخم ها طی ۴-۶ هفته بهبود می یابند. اما ، زخمی که توسط میکرونیدلینگ ایجاد شده ممکن است یک میکرو آسیب باشد (برای قسمت اصلی). به این ترتیب ، بهبود این زخم ها به طور قابل توجهی کمتر می شود.

با این گفته ، تعیین یک زمان بهبود عمومی برای یک جلسه میکرونیدلینگ داده شده دشوار است. این می تواند به این دلیل باشد که فاکتورهای زیادی در ایجاد درجه ریزپرداخت و در نتیجه پنجره اجباری برای بهبودی کامل نقش دارند.

این عوامل در اطراف عمق نفوذ سوزن و واریانس های فردی در زمان بهبود متمرکز شده اند. اساساً ، هرچه سوزن عمیق تر و در نتیجه فشار بیشتری در طی یک جلسه میکرونیدلینگ استفاده شود ، زمان بهبودی بیشتری نیز مورد نیاز است – که بیشتر تحت تأثیر مدت زمانی است که بدن شما به طور فانتزی ناحیه تحت درمان را تحت تأثیر قرار می دهد.
نتیجه
اما ، تا زمانی که شواهد بالینی بیشتری ثابت نکند که این فرکانس ها ایمن نیستند ، هنوز نمی توانیم بگوییم که آیا این روش ها برای مدت طولانی قابل اجرا هستند. به همین ترتیب ، بزرگترین شرط ما این است که به آنچه در مورد تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است باقی بمانیم: دستگاه های میکرونیدلینگ ۱٫۵ میلی متری که در فواصل هفتگی حداقل به مدت ۱۲ هفته انجام می شوند ، همراه با استفاده روزانه از ماینوکسیدیل برای بهترین نتیجه مناسب هستند.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .