خط لب خطوط سیگاری یا هر چیزی که اسمش را می گذارید، خطوط ریز در اطراف دهان نشانه های حکایت از سن واقعی شما و برخی از عادت های نه چندان سالم است. خوشبختانه ، درمان های بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد که به معنای واقعی کلمه می توانند خطوط لب را از چهره شما پاک کنند.

از بین بردن خط لب

چگونه چین چروک در اطراف دهان ایجاد می شود؟

حتی اگر هرگز در زندگی خود سیگاری نکشیده اید ،  خطوط ریز در اطراف دهان  ناشی از بالا رفتن سن ، داشتن یک لحن خاص ، خوردن لب های خود ،و… ایجاد شوند. جراح پلاستیک در نیویورک ، دکتر نورمن رو توضیح می دهد: “خطوط لب کوچک در اثر پیری و آسیب آفتاب ایجاد می شود. خطوط لب بزرگتر ناشی از بیش فعال بودن این عضلات هستند.” صرف نظر از علت آن، پزشكان برتر آرایشی ابزارهای بیشتری نسبت به گذشته دارند تا بتوانند خط لب را از بین ببرند و از بازگشت آنها جلوگیری كنند.

تزریق بوتاکس در رفع خط لب

برای خطوط لب ، متوسط (نه خیلی عمیق) لب ، تزریقات عصبی مانند بوتاکس ، دیسپورت یا زئومین آنها را از بین می برد. این کمک می کند تا تنش عضلات در اطراف دهان آرام شود و یک تفاوت کوچک اما به طور کلی قابل توجه ایجاد کند. از بوتاکس ، دیسپورت یا زئومین در دوزهای کم برای نرم شدن عضلات استفاده میشود ، و معمولا برای رفع خط لب  کم عمیق تر در پوست استفاده می کنند.

رفع خط لب با تزریق بوتاکس

تزریق فیلر در رفع خطوط لب

برای خطوط استاتیک عمیق تر ، فیلر های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک راه حل مناسبی هستند. اسید هیالورونیک تقریباً در هر سلول بدن (بخصوص پوست) به طور طبیعی یافت می شود ، اما با افزایش سن ،مقدارآن ما کاهش می یابد. بعضی از فیلر های اسید هیالورونیکJuvederm و Restylane می توانند حجم لازم را برای ریزش لب فراهم کنند ، در حالی که برخی دیگر – Volbella ، Restylane Silk و Beloteroare – بسیار نازک تر هستند و بدون اضافه کردن حجم زیادی بهاز بین بردن خط لب کمک می کنند.  برای افرادی که دارای خطوط خفیفی در قسمت فوقانی لب هستند ،فیلر  کاملاً سطحی به بدن آنها تزریق می می شود ، بنابراین آنها را ناپدید می کند. بهتر است  یک هفته یا دو هفته زودتر با کمی تزریق بوتاکس ، دیسپورت یا زئومین  منطقه را برای نرم شدن آن عضله آماده شود . هزینه بر اساس نوع فیلر یا تزریق ژل، مقدار مورد نیاز و اغلب محل تزریق متفاوت است.  مدت ماندگاری  نیز بسته به محصول متفاوت است.

تزریق فیلردر خط لب

لیزر ، و لایه برداری و از بین بردن خط لب

لایه بیرونی پوست را می توان با درمان های سطحی مانند لیزر شدن  ، انرژی پرتودرمانی ، لایه برداری شیمیایی ، میکرو سوزن ، درم ابریژن و سایر  روش ها درمان کرد. این معالجه ها  همه ، بالاترین لایه پوست را از بین می برد و  از شر سلول های مرده پوست خلاص می شود و فضای جدید و سالم تری ایجاد می کند. درمان لایه سطحی به بهبود بافت و رنگ پوست کمک می کند و خطوط استاتیک بسیار ریز را نرم می کند. این درمانها سریع و نسبتاً بدون درد با کرم بی حس کننده هستند و بسته به نوع درمان و میزان تهاجمی آن ، حداقل بهبودی وجود دارد.  لایه برداری و لیزر چند روز یا بیشتر باعث قرمزی می شود که می توانید با آرایش آن را پنهان کنید.  یک سری از اقدامات درمانی معمولاً برای رسیدن به نتایج بهینه مورد نیاز است. دکتر کوهن می گوید: “برای خطوط لب عمیق تر ،  از لیزرهایی با مقاومت در برابر اربیم به صورت کامل استفاده می شود، که این کار تا حد بسیار عمیقی انجام می شود.اغلب از یک یا دو هفته قبل از درمان  در بیماران با بوتاکس یا دیسپورت فقط به منظور کاهش عملکرد مکانیکی انقباض عضلات زیرین برای نتیجه هم افزایی ، استفاده می شود.

لایه برداری با لیزر

PRP و رفع خط لب

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) ، ماده ای در خون  ما که سرشار از فاکتورهای رشد است ، برای درمان ریزش مو ، آسیب های ارتوپدی و موارد دیگر از جمله  رفع خطوط لب استفاده می شود. تزریق PRP باعث تشکیل کلاژن جدید مانند خارش می شود. کلاژن اصلی ترین ساختمان پوست جوان  است و با افزایش سن ، ازتولید طبیعی کلاژن  کاسته می شود. PRP به خوبی برای خطوط لب ناشی از سیگار موثر است زیرا خطوط را از داخل به داخل پر می کند. به طور معمول سه روش درمانی را توصیه میشود که بین چهار تا هشت هفته از هم فاصله دارند و اغلب در ماه اول بهبود قابل توجهی را مشاهده حاصل می شود.

روش PRP در رفع خط لب

برچسب ها :

Comments are closed.