جوان سازی پوست با لیزر ونحوه انجام آن چگونه است؟

جوان سازی پوست با لیزر نوعی روش مراقبت از پوست است که توسط متخصص پوست یا پزشک انجام می شود. این روش شامل استفاده از لیزر برای کمک به بهبود بافت و ظاهر پوست است.

بسته به نیازهای فردی شما ، متخصص پوست ممکن است لیزر نوع ablative یا لیزر بدونablative را پیشنهاد کند. لیزرهای قابل استفاده شامل دی اکسید کربن (CO2) یا اربیوم هستند. برای از بین بردن جای زخم ها ، زگیل ها و چین و چروک های عمیق از روش های لیزر سطحCO2 استفاده می شود. اربیوم برای خطوط و چروک های ریز ، همراه با سایر نگرانی های سطحی پوست استفاده می شود. هر دو نوع لیزر ابلیشن لایه های خارجی پوست را از بین می برد.

از طرف دیگر ، لیزرهای بدون ablative هیچ لایه پوستی را از بین نمی برند. این موارد شامل نور پالسی ، لیزرهای رنگی پالسی و لیزرهای کسری است. لیزرهای غیرمخرب ممکن است برای روزاسه ، رگ های عنکبوتی و نگرانی های پوستی مربوط به آکنه استفاده شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوان سازی پوست با لیزر، چگونگی انجام آن ، عوارض جانبی احتمالی و موارد دیگر ، با ما همراه باشید.

چه کساانی از جوانسازی پوست با لیزر استفاده میکنند؟
اگر نگرانی های مربوط به مراقبت از پوست مرتبط با افزایش سن ، آفتاب یا آکنه دارید که با محصولات بدون نسخه (OTC) قابل درمان نیستند ، ممکن است این روش برای شما موثر باشد.

برای درمان یک یا چند مورد از نگرانی های پوستی زیر می توان ازجوان سازی پوست با لیزر استفاده کرد:

 • لکه های سنی
 • زخم ها
 • جای جوش
 • خطوط ریز و چین و چروک
 • چین وچروک دور چشم
 • ضخیم شدن پوست
 • پوست ناهموار
 • غدد روغن بزرگ شده
 • زگیل


رنگ طبیعی پوست شما همچنین می تواند تعیین کند که آیا این بهترین نوع روش آرایشی برای شما است یا خیر. افرادی که رنگ پوست کمتری دارند اغلب کاندیداهای خوبی هستند زیرا خطر کاهش رنگدانه را کاهش می دهد.

https://cimaru.ir/laser-scar-removal-eliminates-the-role-of-lasers-in-the-beauty-and-rejuvenation-of-the-skin/

با این حال ، هیئت جراحان زیبایی آمریکا (ABCS) می گوید که این تصور غلطی است که جوان سازی پوست با لیزر فقط برای پوست های روشن است. مهم این است که متخصص پوست یا پزشک بداند کدام یک از انواع لیزرها برای رنگ های تیره تر پوست بهتر جواب می دهند (به عنوان مثال ، لیزرهای اربیوم).

این روش ممکن است برای افرادی که جوش های فعال آکنه یا افتادگی بیش از حد پوست دارند مناسب نباشد.

ABCS همچنین توصیه می کند که این روش را در پاییز یا زمستان انجام دهید. این کار می تواند به کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب کمک کند ، که می تواند به پوست ظریف آسیب برساند.

انتظارات از جوان سازی با لیزر


جوان سازی پوست با لیزر لایه خارجی پوست شما را هدف قرار می دهد در حالی که لایه های تحتانی درم را به طور همزمان گرم می کند. این امر باعث تولید کلاژن می شود.

در حالت ایده آل ، الیاف کلاژن جدید به تولید پوستی جدید کمک می کنند که بافت پوست صاف تر و محکم تر است.

این روش شامل مراحل زیر است:

1)قبل از جوان سازی پوست با لیزر ، پوست شما باید آماده شود. این شامل یک سری درمان ها است که چندین هفته قبل از عمل انجام می شود. هدف این است که تحمل پوست خود را نسبت به درمان های حرفه ای افزایش دهید. همچنین می تواند خطر ابتلا به عوارض جانبی را کاهش دهد.
2)در روز عمل ، پزشک از بی حس کننده موضعی را در ناحیه تحت درماناستفاده میکند. از این روش برای کاهش درد و راحتی بیشتر شما در حین عمل استفاده می شود. اگر ناحیه وسیعی از پوست تحت درمان است ، ممکن است پزشک استفاده از داروی مسکن را پیشنهاد کند.
3)بعد ، پوست تمیز می شود تا روغن اضافی ، آلودگی و باکتری از بین برود.
4)پزشک شما با استفاده از لیزر انتخاب شده ، درمان را آغاز می کند. لیزر به آرامی در اطراف ناحیه مشخص شده پوست حرکت می کند.
5)سرانجام ، پزشک شما برای کمک به محافظت از پوست در پایان روش ، ناحیه درمان را پاسمان می کند.

عوارض جوان سازی پوست با لیزر


مانند سایر روش های آرایشی ، جوان سازی پوست با لیزر خطر عوارض جانبی را به همراه دارد.

این شامل:

 • سوزش
 • برجستگی
 • راش
 • تورم
 • عفونت
 • افزایش فشار خون
 • جای زخم
 • سرخی


با پیروی از دستورالعمل های مراقبت قبل و مراقبت های بعد پزشک ، ممکن است خطر ابتلا به این نوع عوارض را کاهش یابد. بسته به سابقه پزشکی شما ، ممکن است یک داروی پیشگیری از آنتی بیوتیک یا ضد ویروس برای شما تجویز شود.

مصرف داروهای رفع آکنه ، مانند ایزوترتینوئین ، ممکن است خطر ابتلا به اسکار را افزایش دهد. شما باید در مورد هر شرایط پزشکی که دارید ، و همچنین تمام داروهایی که مصرف می کنید – از جمله OTC ها ، با متخصص پوست صحبت کنید. به عنوان مثال ، آسپرین می تواند با افزایش خطر خونریزی ، روی بهبودی پس از لیزر درمانی تأثیر بگذارد.

ABCS توصیه می کند قبل از این روش حداقل برای دو هفته سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن بعد از جوان سازی پوست با لیزر نیز می تواند خطر عوارض جانبی شما را افزایش دهد.

https://cimaru.ir/laser-fat-burning-achieving-the-ideal-weight-and-reducing-laser-fat/

مراقبت های بعد از درمان
اگرچه برخی از جراحان پوست سطح لیزر را انجام می دهند ، اما این روش ها به عنوان جراحی طبقه بندی نمی شوند. می توانید بلافاصله مطب پزشک خود را ترک کنید.

با این وجود ، خرابی و بهبودی برای اطمینان از بهبود مناسب پوست لازم است. این کار خطر ابتلا به عوارض جانبی را کاهش می دهد و به شما کمک می کند تا به نتایج دلخواه برسید.

عوارض جانبی و مدت زمان آن
بهبودی معمولاً بین 3 تا 10 روز طول می کشد. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه ناحیه درمان بزرگتر و لیزر عمیقتر باشد ، زمان بهبودی بیشتر است. به عنوان مثال بهبودی از روش لیزر درمانی ablates ممکن است تا سه هفته طول بکشد.

در طول بهبودی ، پوست شما ممکن است بسیار قرمز و پوسته پوسته شود. لایه برداری کمی رخ خواهد داد. برای کاهش تورم می توانید از بسته‌های یخی استفاده کنید.

در حالی که در طول کل روند بهبودی نیازی به خانه ماندن نیست ، اما می خواهید از مناطق غیر بهداشتی – مانند سالن بدن سازی – که می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد ، اجتناب کنید.

پاک کردن
همچنین باید برنامه روزانه مراقبت از پوست خود را تنظیم کنید. طبق ASPS ، شما باید روزانه دو تا پنج بار ناحیه تحت درمان را تمیز کنید. به جای پاک کننده معمول خود ، از محلول نمکی یا سرکه استفاده می کنید که توسط پزشک توصیه شده است.

همچنین برای اطمینان از تمیز ماندن پوست خود باید از پانسمان های جدید استفاده کنید.

یک مرطوب کننده روزانه همچنین می تواند به روند بهبودی کمک کند ، اما حتما این کار را ابتدا توسط پزشک خود انجام دهید.

حفاظت
پوست شما ممکن است تا یک سال پس از هر روش لیزر روی سطح ، حساس به آفتاب باشد. استفاده از ضد آفتاب با حداقل SPF 30 می تواند به شما در کاهش خطر آفتاب سوختگی و آفتاب کمک کند.برای محافظت از پوست خود باید هر روز ضد آفتاب (حتی در صورت کدر بودن) استفاده کنید.

نتایج مورد انتظار از جوان سازی پوست با لیزر


درمان های لیزر غیر زاینده خطر عوارض جانبی را ایجاد نمی کنند ، اما برای رسیدن به نتایج دلخواه ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشید. از طرف دیگر لیزرهای قابل استفاده ممکن است نگرانی های شما را در یک روش درمانی اصلاح کند.

نتایج فردی بر اساس میزان نگرانی های اولیه تحت درمان متفاوت است. هنگامی که جلسات درمانی خود را انجام دادید ، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج شما چندین سال به طول انجامد. با این حال ، نتایج دائمی نیستند. ممکن است لازم باشد روال را در برخی موارد تکرار کنید.

انتخاب یک پزشک متخصص


با توجه به طبیعت ظریف این روش ،انجام کار تویط یک متخصص با تجربه مهم است. به همین خاطر بهتر است با چند متخصص پوست صحبت کنید و مشاوره و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

قبل از جوان سازی پوست با لیزر، پرسیدن سوالات زیر را از متخصص اهمیت دارد:

 • چه تجربیاتی در زمینه تجدید مجدد پوست با لیزر دارید؟
 • تجربه شما با مشابه پوست من و نگرانی های خاص پوست چیست؟
 • آیا نمونه کارهایی با تصاویر قبل و بعد از مشتریان خود دارید؟
 • سلامتی من چگونه می تواند بر نتایج تأثیر بگذارد؟ آیا کاری وجود دارد که باید قبل از موعد انجام دهم؟
 • چه چیزی می توانم در طول بهبودی انتظار داشته باشم؟
 • به نظر شما چند جلسه نیاز دارم؟

 

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا