نحوه رفع خط اخم |5 روش رفع خط اخم

در این مقاله به مطالعه رفع خط اخم و موارد زیر می پردازیم

  • خطوط اخم چیست؟
  • گزینه های درمانی موثر خط اخم
  • رفع خط اخم

خطوط اخم چیست؟

خطوط اخم به چند طریق ظاهر می شوند آنها شکل شماره یازده را بین ابروها تشکیل می دهند ، خطوط افقی را در پیشانی ایجاد می کنند و حتی در گوشه های دهان به عنوان یک اثر افتادگی ظاهر می شوند.

آنها بطور کلی با گذشت زمان دچار انقباض عضلات می شوند که باعث ایجاد لوزه یا لکه دار شدن پوست می شوند و در کل موجب ایجاد چین و چروک می شوند. در طول زمان  با  نازک شدن پوست و از بین رفتن الاستین و کلاژن در سنین بالا متوجه می شوید که پوست  شروع به پوسته پوسته شدن می شود.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط اخم می شود؟

  • حرکات مکرر عضلات صورت در طول عمر هرفردی موجب ایجاد خطوط اخم می شوند
  • بافت :ژنتیک DNA تأثیری بر نازک یا ضخیم شدن پوست دارد ، و باعث ایجاد پوستی شکننده یا مقاوم می شود.
  • قرارگیری در معرض نور خورشید. این یکی دو برابر است. بارها و بارها  آفتاب می تواند از نظر جسمی منجر به خطوطی شود که از بین نمی روند — و خود پرتوهای اشعه ماوراء بنفش پوست را تجزیه می کنند و در حدود 80٪ علائم پیری زودرس پوست را به همراه دارد.
  • سیگار کشیدن. استنشاق تنباکو باعث پیری پوست می شود زیرا عروق خونی را محدود می کند ، در نتیجه خون اکسیژن کمی  به بافت های صورت تحویل داده می شود و موجب ایجاد خط اخم می شود.
  • فشار عصبی . نه تنها هنگام استرس ، که موجب ایجاد خط اخم میشود ، بلکه استرس باعث ترشح شیمیایی کورتیزول می شود که می تواند با گذشت زمان باعث پیری پوست شود.
خطوط اخم

گزینه های درمانی موثر رفع خط اخم

در اینجا چندین روش درمانی عالی برای رفع خط اخم ، ارائه شده است:

1. پاکسازی ، لایه برداری و مرطوب کننده

یکی از روش های سنتی جوانسازی پوست است که اصول اساسی برای پیشگیری روزانه و به حداقل رساندن چین و چروک و رفع خط اخم است.  این روش پاکسازی سموم را که از طریق پوست جذب میشوند، مانند آلودگی هوا یا دود ، که باعث علائم پیری می شود ، از بین می برد. سپس لایه برداری ، چه با یک اسکراب یا اسید مانند لاکتیک یا گلیکولیک ، لایه بالایی پوست را برطرف می کند و باعث تجدید سلول درپوست صورت می شود. و در آخر ، مرطوب کننده برای جلوگیری از خشکی و خارش پوست مستعد چین و چروک است. حتماً نقاط بین ابرو و اطراف دهان را در نظر بگیرید و البته همیشه در طول روز از ضد آفتاب (حداقل 30 SPF) بپوشید تا در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت شود.

3. رتینوئیدها ورفع چین و چروک

اصطلاح “رتینوئیدها” شامل خانواده بزرگی از محصولات مبتنی بر ویتامین A است ، از جمله ترتینوئین تجویز شده (Retin-A) ، تزاروتن (Avage ، Tazorac) ، و آداپالن (Differin) و همچنین رتینول بدون نسخه. جای تعجب نیست که آنها برخی از معروف ترین مواد ضد پیری موضعی موجود هستند. به عنوان یک گروه ، ده ها سال است که به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته و ثابت شده است که گردش خون سلول ها را تسریع می کند و باعث افزایش تولید کلاژن ، کاهش خطوط و چین و چروک می شود. تنها نکته منفی این است که آنها سه تا شش ماه طول می کشد تا اثرخود را بگذارند.

4- میکرونیدلینگ در رفع خط اخم

میکرونیدلینگ و رفع خط اخم

میکرونیدلینگ  در رفع خط اخم یک روش درمانی جدیدتر برای جوانسازی پوست و است،این روش شامل استفاده از سوزن های بسیار ریز برای سوزن زدن و ایجاد سوراخ ریز روی پوست است که باعث بهبود و ترمیم پوست می شوند و در نتیجه ساختار ضخیم تر و قوی تری ایجاد می شود. اگرچه ممکن است کمی دردناک باشد ، اما جوانب مثبت زیادی از جمله رفع چین و چروک دارد.

5- تزریق بوتاکس برای رفع خط اخم

مواد تزریقی مانند بوتاکس ، دیسپورت و زئومین فقط ممکن است محبوب ترین روش حرفه ای برای رفع خط اخم باشند – خصوصاً  برای چین و چروک روی صورت استفاده زیادی می شوند. فقط اندکی عضلات بیش از حد فعال در منطقه را شل می کند تا از ایجاد چین و چروک جلوگیری کند. آنها حدود یک هفته کار می کنند ، اما وقتی صحبت از خطوط خوب می شود ، نتایج کاملاً غیرقابل تحمل است. خطوط اخم عمیق تر و عمیق تر ، اغلب با استفاده از ترکیبی از تزریق  بوتاکس و هیالورونیک اسید مانند Juvederm یا Restylane ، که به طور همزمان استفاده می شوند، بهترین عملکرد را دارند.

رفع خط اخم با تزریق بوتاکس-

6. رفع خط اخم با ماساژ صورت

تکنیک های ماساژ صورت می تواند به قدرتمندی انواع عضلات صورت و  رفع خط اخم کمک کند. برای این مورد ، ما روی عضله فرونتالیس تمرکز خواهیم کرد ، همان چیزی است که باعث ایجاد یا شکستن آن چین و چروک های افقی می شود. برای پیشانی صاف ابریشمی ، کف دست چپ خود را در سمت چپ پیشانی و کف دست راست خود را در سمت راست پیشانی خود قرار دهید. با حرکت دادن کف دست در جهت حرکت عقریه های ساعت به صورت دایره ای به مدت حدود دو دقیقه ، پوست را به طور محکم در محل خود نگه دارید. این حرکت را به مدت 10 دقه سه بار تکرار کنید و پس  در جهت حرکت خلاف جهت عقربه ساعت همین حرکت را انجام دهید.

ماساژ صورت در رفع خط اخم

نتیجه

با افزایش سن پوست ، خاصیت انعطاف پذیری جوانی خود را از دست می دهد. برای افرادی که به دنبال رفع سریع خط اخم هستند ، استفاده از تزریق بوتاکس  در رفع خط اخم و تزریق ژل راه حل های بسیار موثری هستند ، اما انواع مختلفی از داروهای موضعی و تمرینات خانگی نیز وجود دارد که می توانند بصورت غیر تهاجمی خطوط اخم را در مرور زمان رفع کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا