افزایش حجم لب :امروزه ، زنان و مردان آرزو دارند لب هایی با ظاهری کامل تر داشته باشند. روش های دستیابی به لب های پرتر چیست؟ آیا باید تزریق ژل لب یا کاشت لب را انتخاب کنیم؟ درابتدا بهتر است تصمیم بگیریم که آیا شما می خواهید یک راه حل موقت یا دائمی برای افزایش لب داشته باشید؟

تزریق ژل لب ، مانند Juvederm ، یک سری تزریق هایی هستند که لب شما را شکل می دهند و افزایش حجم لب می شوند. ژل های تزریق لب فقط یک راه حل نیمه دائمی هستند. کاشت لب ، مانند کاشت پرمالپ ، یک کاشت سیلیکونی نرم و جامد است که به شکل لب طبیعی است. کاشت های پرمالپ در اندازه های مختلف وجود دارد. از آنجا که ایمپلنت های پرمالپ (Permalip) یک ماده جامد هستند و مایع نیستند ، این نوع کاشت سیلیکون نشت و پارگی نخواهد داشت. کاشت پرمالپ یک راه حل دائمی برای افزایش لب است.

فیلر لب
مواد تزریق به لب به لبهای بالا و پایین تزریق می شوند. چندین نوع مختلف پرکننده لب وجود دارد ، از جمله

  • Juvederm
  • Restylane
  • Voluma
  • Perlane

افزایش حجم لب توسظ تزریق ژل لب یک روش در مطب است. در طی مشاوره ، پزشک لب ها و تعادل کلی صورت شما را ارزیابی می کند. پزشک شما از لب های شما عکس می گیرد تا تقارن و شکل لب های شما را تعیین کند. سپس پزشک تعیین می کند که کدام قسمت از لب های شما باید پر شود.

برای افزایش حجم لب به طور موقت ، توصیه می شود از Juvederm استفاده کنید زیرا این ماده دارای لیدوکائین است. لیدوکائین دارویی بی حس کننده است. بعد از اینکه پزشک تعیین کرد که چه مقدار ژل تزریق لب را به کجا تزریق کند ، آماده ادامه برای کار هستید.

روش افزایش حجم لب توسط تزریق ژل لب حدود پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. افزایش حجم لب با تزریق ژل یک روش سریع است که حتی می توانید در استراحت ناهار خود را هم بخورید. هزینه این روش در کشور های خارجی از ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار برای هر سرنگ است. از آنجا که پرکننده های لب فقط شش تا هشت ماه دوام دارند ، افزایش پرکننده لب فقط یک راه حل نیمه دائمی است.

کاشت لب
یکی از گزینه های جایگزین برای افزایش حجم لب به طور موقت ، استفاده ایمپلنت یا کاشت لب است که گزینه دائمی تری است. در طی مشاوره ، پزشک تعیین می کند که کاشت لب در چه سایزی بهترین اندازه برای شما است. کاشت لب روشی است که نیاز دارد که در مطب پزشک باشید. ابتدا پوست در اطراف ناحیه جراحی از لحاظ عصبی عقیم می شود. بعد ، لب ها بی حس می شوند. به محض بی حس شدن لب ها ، در هر گوشه دهان برشی ایجاد می شود.

با استفاده دستگاهی یک منحنی در اطراف لب به شکل یک تونل ایجاد می شود سپس ایمپلنت گرفته می شود و به داخل تونل لب کشیده می شود. کاشت در زیر چربی لب و بالای عضلات لب قرار دارد. هنگامی که ایمپلنت ها در جای خود قرار گرفتند ، برش ها با یک یا دو بخیه قابل جذب بسته می شوند.

مدت زمان قرار دادن ایمپلنت در حدود سی دقیقه است و بیمار می تواند روز عمل را به خانه خود برساند. هزینه این روش در کشورهای خارجی از ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار است.

پیوند چربی
جایگزین دیگر برای تزریق ژل لب و کاشت های مصنوعی استفاده از دستمال مخصوص خود برای افزایش لب است. استفاده از بافت خود برای بزرگ شدن لب ، افزایش لب اتولوگوس نامیده می شود. انتقال چربی یکی از انواع افزایش لب های اتولوگ است و گزینه عالی دیگری برای افزایش لب است. مانند ژل تزریق لب، انتقال چربی به لب یک روش در مطب است. انتقال چربی به لب ها با بی حسی موضعی انجام می شود.

در حین انتقال چربی به لب ، چربی از شکم شما (اطراف دکمه شکم) جمع شده ، خالص سازی شده و به لب های شما منتقل می شود. انتقال چربی به لب ها حدود شصت تا نود دقیقه طول می کشد. بیمار می تواند بعد عمل به خانه برود. افزایش حجم لب با انتقال چربی به مدت پنج سال یا بیشتر چاق باقی می مانند.

https://cimaru.ir/facial-contouring-with-filler-complications-of-face-contouring-with-filler/

پیوند بافت
نوع دیگری از افزایش حجم لب اتولوگ وجود دارد. علاوه بر استفاده از چربی برای افزایش لب ، می توانید از تکه ای از پوست خود برای افزایش لب استفاده کنید. در طی این نوع افزایش حجم لب اتولوگ، پوست از ناحیه تحتانی معده برداشته می شود. گاهی اوقات ، می توان جای زخم برش C را برداشت و از آن برای افزایش لب استفاده کرد. گاهی اوقات ، می توان از پوست برداشته شده هنگام لیفت صورت برای تقویت لب استفاده کرد.

پس از برداشت مجدد پوست ، لایه بالایی پوست (اپیدرم) برداشته می شود. سپس این قطعه درم به لب های شما وارد می شود. این نوع افزایش لب اتولوگ نیز روشی است که در مطب پزشک انجام می شود و می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود. مدت زمان انتقال پوست به لب از شصت تا نود دقیقه است. بیمار می تواند روز عمل را به خانه خود برود. لب های شما باید به مدت پنج سال یا بیشتر شکل و حجم خود را حفظ کنند.

نتیجه
چه تزریق ژل لب چه کاشت لب برای افزایش حجم لب ، روش هایی هستند که برای افزایش زیبایی لب استفاده می شوند. در تمام مراحل افزایش حجم لب ، بیماران می توانند بلافاصله نتایج خود را مشاهده کنند.

برچسب ها :

Comments are closed.