12 عوارض ژل لب در دراز مدت + عکس عوارض تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب در دراز مدت یا کوتاه مدت عبارتند از:

برخی از عوارض فیلر لب کوتاه مدت بوده و حداکثر تا 48 ساعت برطرف می شوند. اما عوارض ژل لب در دراز مدت می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود که می بایست در اسرع وقت به پزشک مراجعه کرد.

عوارض فیلر لب می تواند به علل مختلف مانند؛ استفاده از مواد نامرغوب، تزریق توسط شخصی غیر از پزشک، عدم رعایت مراقبت های بعد از تزریق باشد.

اولین و مهم ترین توصیه ما برای پیشگیری از عوارض شدید فیلر لب، مراجعه به کلینیک و پزشک متخصص؛ برای تزریق ژل لب است.

جهت مشاوره و رزرو وقت رایگان در مطب vip سیمارو با شماره ی 22907696-021 تماس بگیرید یا با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

  در تصویر زیر عکس عوارض تزریق ژل لب قابل مشاهده است.

  عوارض تزریق ژل لب

  مهم ترین عناوین مقاله:

  آیا ژل لب عوارض دارد؟

  عوارض تزریق ژل در دراز مدت و کوتاه مدت

  فیلم تزریق ژل لب در مطب vip سیمارو

  برخی از مراجعین مطب vip سیمارو از ما سوال می پرسند که “ایا ژل لب ضرر دارد” یا “مضرات تزریق ژل لب و عوارض تزریق ژل در دراز مدت” چیست؟

  پاسخ پزشک متخصص مطب vip سیمارو به چنین سوالاتی این است که؛ بله! هر گونه تزریق ممکن است با یکسری عوارض همراه باشد.

  به طور کلی ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند.

  هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت کاملاً طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث افزایش حجم لب به صورت طبیعی می شود.

  برخی از این عوارض ژل لب به سرعت و در طی چند ساعت رفع می شوند، مانند؛ کبودی، قرمزی، درد و تورم. اما برخی دیگر از عوارض تزریق ژل در دراز مدت ممکن است خود را نشان دهند.

  عوارض تزریق ژل لب
  عوارض تزریق ژل لب

  در ادامه با عوارض فیلر لب بیشتر آشنا خواهیم شد.

  عوارض تزریق ژل در دراز مدت و کوتاه مدت

  عوارض تزریق ژل لب در دراز مدت یا کوتاه مدت بروز پیدا می کنند. عوارض ژل لب در کوتاه مدت عبارتند از:

  اما برخی دیگر از عوارض ژل لب ممکن است در بلند مدت خود را نشان دهند. عوارض تزریق ژل لب در درازمدت عبارتند از:

  که پیشنهادی می کنیم در صورت مشاهده پیشرفت عوارض فیلر لب حتما به پزشک خود مراجعه نمایید. در تصویر زیر عکس عوارض تزریق ژل لب را مشاهده می نمایید:

  عوارض ژل لب

  جهت مشاوره و رزرو وقت رایگان در مطب vip سیمارو با شماره ی 22907696-021 تماس بگیرید یا با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

   در ادامه به بررسی 12 عوارض تزریق ژل لب می پردازیم.

   ممکن است پس از تزریق ژل لب با یک یا چند عوارض زیر مواجه شوید که البته در بیشتر موارد جای نگرانی نیست و برخی از آن ها در کمتر از 48 ساعت رفع می شوند.

   1- آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

   این نوع از عوارض ژل لب کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن آن این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود.

   بدن در برابر این عوامل خارجی برای محافظت از خود یکسری واکنش ها نشان می دهد که این واکنش ها باعث خرابی بافت لب می شوند.

   هر چه قدر میزان سی سی مصرف شده برای ژل لب بیشتر باشد این آسیب ها بیشتر می شوند و در دراز مدت باعث خرابی بافت لب می شود.

   2- بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

   واکنش آلرژیک نیز یکی دیگر از عوارض تزریق ژل لب و کاملاً طبیعی است. به این علت که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود.

   البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید و آن متخصص از شما تست آلرژی بگیرد.

   در صورت نداشتن آلرژیک شما می توانید به راحتی تزریق ژل را انجام دهید. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی آلرژیک ژل لب می توان به میزان سی سی و جنس مصرف شده برای ژل هم اشاره کرد.

   3- تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

   از دیگر عوارض تزریق ژل لب می توان به خونریزی کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این موارد از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشند. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.

   البته عواملی مانند میزان سی سی مصرفی، جنس ماده ژل لب و جهت تزریق ژل لب می توانند در کم و زیاد شدن این عوارض موثر باشند.

   چرا که اگر دکتر یا متخصص به صورت اشتباه و با زاویه اشتباهی سوزن را وارد کند ممکن است این خونریزی و تورم حتی شدید تر هم شود.

   عوارض فیلر لب
   ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد ؟

   البته در بیشتر موارد بعد از انجام تزریق ژل لب، قرمزی و ورم طبیعی است. ورم بعد از تزریق ژل لب در طی دو روز آتی به بالاترین حد خود رسیده و طی مدت دو هفته از بین می رود.

   میزان ورم بسته به شرایط بدنی فرد و میزان تزریق ژل لب متفاوت است

   4-ایجاد زخم در ناحیه تزریق ژل لب

   این نوع از عوارض تزریق ژل لب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند.

   در بیشتر ماده های تزریق ژل لب هیالورونیک اسید وجود دارد. این ماده اگر به صورت زیاد یا در جای اشتباهی تزریق شود باعث خشکی پوست و در نهایت ایجاد زخم هایی عمیق می شود.

   استفاده زیاد از مواد تزریق ژل لب ممکن است حتی باعث توقف در تولید کلاژن ها برای دراز مدت شود.

   5- عفونت از نادرترین عوارض فیلر لب

   ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند.

   برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند.

   در صورتی که هیچ ژل لبی برای شما مناسب نبود، بایدشما را از تزریق ژل لب بازدارد البته معمولاً ایجاد عفونت کم اتفاق می افتد.

   ولی شما بهتر است قبل از انجام تزریق حتماً تستی انجام دهید که ببینید می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.

   مقاله ای که بعد از خواندن این نوشتار پیشنهاد می کنیم:
   تزریق ژل لب

   6- عدم تقارن، عوارض تزریق ژل در دراز مدت

   یکی دیگر از عوارض شایع تزریق ژل لب؛ این است که در برخی موارد شخص پس از تزریق و گذشت چند هفته متوجه می شود که لب ها در تقارن نبوده و با هم اختلاف دارند.

   این عامل فقط و فقط به دکتری که تزریق ژل انجام می دهد بستگی دارد و اگر در هر طرف از لبتان میزان را کم یا زیاد بزند و یا سوزن ژل را در جای اشتباهی بزند این مشکل به وجود می آید.

   تنها راه جلو گیری از این مشکل، رفتن به پیش دکتر های مختصص می باشد تا کوچکترین اشتباهی در تزریق پیش نیاید.

   برخی از افراد پس از عدم تقارن برای این که لب های خود را درست کنند ممکن است بلافاصله پس از تزریق، تزریق دیگری انجام دهند.

   در چنین مواردی تزریق دوم به علت اینکه تورم لب شما نخوابیده است، کاملا اشتباه بوده و ممکن است باعث بروز عوارض تزریق ژل در دراز مدت شود.

   در صورتی که تزریق توسط پزشک با تجربه انجام شود، بسیاری از عوارض ژل لب بروز پیدا نمی کنند. در فیلم زیر تزریق ژل لب در مطب vip سیمارو را مشاهده می کنید.

   جهت مشاوره و رزرو وقت رایگان در مطب vip سیمارو با شماره ی 22907696-021 تماس بگیرید یا با پر کردن فرم زیر، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

    7- ایجاد جوش بعد از تزریق ژل لب

    این نوع از عوارض هم تقریباً طبیعی هستند و ممکن است مثل حساسیت برای افراد مختلف، در صورت آن ها پیدا شوند. این جوش ها ممکن است ریز یا درشت باشند.

    برای درمان یا جلوگیری از این جوش ها شما باید با دکتر خود صحبت کنید و قبل انجام عمل تزریق تست بدهید و اگر فراموش کردید این کا را بکنید بعد از به وجود آمدن این جوش ها باید با پزشک خود مشورت کنید.

    پیشنهاد می کنیم بدون مشورت با پزشک خود، از محلول یا کرمی استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است باعث عفونت و یا بیشتر شدن جوش ها در صورت شما شوند.

    8- جابجایی ژل پس از تزریق ژل لب

    یکی دیگر از عوارض تزریق ژل لب (Side effects of lip gel injection)، جابجا شدن ژل در بدن است. این مسئله در دراز مدت می تواند منجر به فلجی در برخی از نواحی صورت شود.

    البته لازم به ذکر است این فلجی ها موقت بوده و پس از گذشت چند هفته این مشکلات و فلجی ها بهبود پیدا می کنند.

    ولی برای این که این مشکلات در صورت به وجود آمدن زود تر تمام شوند سریعاً باید به دکتر خود مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید تا این فلجی ها و مشکلات دیگر را زود تر بهبود ببخشید.

    از عوامل بیشتر شدن احتمال جابجایی ژل در بدن می توان به مصرف بیش از اندازه از ماده تزریق و مکانی که دکتر سوزن را می زند نام برد.

    9- التهابات پوستی پس از تزریق ژل لب

    یکی دیگر از عوارض فیلر لب، ایجاد التهابات پوستی بر روی لب و اطراف لب است که عارضه به ندرت رخ می دهد.

    برای این که این التهابات بهبود پیدا کنند شما پس از دیدن تاول و یا التهابات سریعاً باید به نزد دکتر خود بروید و آن را پیگیری کنید.

    توجه داشته باشید که بی توجهی به این التهابات، میزان این التهابات را افزایش می دهند و باعث به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در صورت فرد می شوند.

    مقاله ای که بعد از خواندن این نوشتار پیشنهاد می کنیم:
    قیمت ژل لب

    10 – بروز ناراحتی های بسیار خفیف پس از تزریق ژل لب

    این مورد از عوارض تزریق لب کاملاً طبیعی هستند و تقریباً در همه افرادی که تزریق ژل لب انجام دادند مشاهده می شوند.

    این ناراحتی ها بر اساس تزریق سوزنی است که برای ژل ها انجام می شوند و به سرعت بهبود پیدا می کند.

    11 – قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

    یکی دیگر از موارد مخصوص به عوارض تزریق ژل لب در بیمار قرمز شدن پوست صورت بیمار می باشد که تقریباً می توان گفت این عامل هم طبیعی به حساب می آید.

    پس از تزریق ماده خارجی به لب باعث ایجاد قرمزی پوست می شوند که در صورت مشاهده همچنین مشکلی می توانید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

    به طور کلی این قرمزی پوست پس از مدت کمی به حالت اولیه خود باز می گردد.

    عوارض تزریق ژل لب
    قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

    12- ایجاد اسکار پس از تزریق ژل لب اسکار

    زمانی اسکار ایجاد شود باعث احساس درد در سطح پوست لب می شود و از طرفی دیگر ساختار پوست را به هم می زند. در تزریق ژل لبی که به صورت اصولی و توسط متخصص انجام نشود، این عارضه امکان رخ دادن دارد.

    در این مقاله از کلینیک vip سیمارو در خصوص عوارض تزریق ژل لب در دراز مدت و کوتاه مدت صحبت شد و هر کدام از این عوارض به صورت جداگانه بررسی شدند.

    همانطور که گفته شد؛ شایع ترین عوارض ژل لب؛ تورم، کبودی، قرمزی، درد و التهابات پوستی از که در کوتاه مدت رفع می شوند.

    اما برخی دیگر از این عوارض ژل لب در دراز مدت می توانستند باعث بروز مشکلاتی شوند. برخی از عوارض تزریق ژل لب در دراز مدت؛ عدم تقارن، واکنش های آلرژیک، عفونت و … هستند که در صورت تداوم نیاز به مراجعه به پزشک دارند.

    بنابراین برای جلوگیری یا کاهش عوارض فیلر لب پیشنهاد می کنیم حتما به یک کلینیک و پزشک معتبر و متخصص مراجعه نمایید.

    در صورتی که در رابطه با تزریق ژل لب نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید از طریق کامنت یا تماس با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

    دیدگاه‌ خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دسترسی سریع به عناوین

    پیمایش به بالا