ژل لب در اصل برای افزایش حجم لب و بهبود فرم لب ها استفاده و تزریق می شود. این ژل لب ها انواع و برند های گوناگونی دارند که نسبت به نیاز افراد در سی سی های مختلف عرضه می شوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت کاملاً طبیعی در بدن پیدا می شود و باعث افزایش حجم لب به صورت طبیعی می شود ، شرکت های جدید تزریق ژل لب هم جدیداً از این نوع ماده در ژل های خود استفاده می کنند که به صورت طبیعی با بدن سازگار شوند.

عوارض تزریق ژل لب
عوارض تزریق ژل لب

این نوع ژل ها از طریق سوزن بسیار کوچکی در اطراف لب و درون لب تزریق می شوند و الزامی است این درمان زیبایی توسط دکتری انجام شود که کاملاً به آناتومی لب و صورت آشنایی داشته باشد.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

حال که درباره ژل لب اطلاعاتی دریافت کردید ، باید بدانید که تزریق ژل لب هم عوارضی دارد که این عوارض در صورت شما بسیار تاثیر می گذارد ، برای این که تاثیرات ژل لب کمتر شوند ، شما حتماً باید به دکتر زیبایی بروید و تا جایی که امکان دارد در سالن های زیبایی و یا آرایشگاه ها این عمل را انجام ندهید.

برای این که کاملاً این عوارض را درک کنید ما هر کدام را به صورت جدا از هم توضیح می دهیم تا شما به صورت کامل آن ها را بشناسید.

از عوارض تزریق ژل لب می توان به آسیب به بافت لب ، بروز واکنش ها آلرژیک ، تورم و کبودی ، ایجاد زخم هایی در ناحیه تزریق ژل ، ایجاد عفونت ، عدم تقارن ، جوش بعد از تزریق ، جابجایی ژل در یدن ، التهابات پوستی ، ایجاد شدن ناراحتی های خفیف ، قرمزی پوست ، به وجود آمدن اسکار و … نام برد.

۱- آسیب به بافت لب در هنگام تزریق ژل

این نوع از عوارض کاملاً طبیعی است و علت طبیعی بودن ان این است که شما دارید یک ماده خارجی را به بدن خود وارد می کنید و این تزریق یک عامل خارجی محسوب می شود. بدن در برابر این عوامل خارجی برای محافظت از خود یکسری واکنش ها نشان می دهد که این واکنش ها باعث خرابی بافت لب می شوند و هر چه قدر میزان سی سی مصرف شده برای ژل لب بیشتر باشد این آسیب ها بیشتر می شوند و در دراز مدت باعث خرابی بافت لب می شود.

۲- بروز واکنش های آلرژیک بعد از تزریق ژل لب

این آسیب هم کاملاً طبیعی است. برای این که بدن هر انسان ممکن است به برخی چیز ها و ماده ها حساس باشد و باعث بروز آلرژی در بدن شود البته ناگفته نماند بروز آلرژی به ندرت در بدن ایجاد می شود و برای جلوگیری یا اطمینان از نداشتن آلرژی باید پیش متخصص بروید و آن متخصص از شما تست آلرژی بگیرد و در صورت نداشتن آلرژیک شما می توانید به راحتی تزریق ژل را انجام دهید.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی آلرژیک ژل لب می توان به میزان سی سی و جنس مصرف شده برای ژل هم اشاره کرد.

۳- تورم و کبودی بعد از تزریق ژل لب

از دیگر عوامل مخرب تزریق ژل لب می توان به خونریزی ، کبودی و تورم لب اشاره کرد که معمولاً این اتفاق از عوارض شایع تزریق ژل لب می باشد. این نوع تورم ها بعد از گذشت دو سه هفته پس از تزریق بهبود پیدا می کنند.

از عوامل تشدید کننده این کبودی ها می توان به میزان سی سی مصرفی ، جنس ماده ژل لب و جهتی که ژل لب زده می شود اشاره کرد که اگر دکتر یا متخصص به صورت اشتباه و با زاویه اشتباهی سوزن را وارد کند ممکن است این خونریزی و تورم حتی شدید تر هم شود.

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد ؟
ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد ؟

ورم بعد از تزریق ژل لب چند روز طول میکشد ؟

به طور کلی بعد از انجام تزریق ژل لب ، قرمزی و ورم طبیعی است. ورم بعد از تزریق ژل لب در طی دو روز آتی به بالاترین حد خود رسیده و طی مدت دو هفته از بین می رود. میزان ورم بسته به فرد و میزان تزریق متفاوت است

۴-ایجاد زخم هایی در ناحیه تزریق ژل لب چیست؟

این آسیب وقتی اتفاق می افتد که عمل تزریق به درستی انجام نشود و کوچک ترین اشتباه در تزریق باعث ایجاد شدن این زخم ها می شوند. اما این زخم ها از کجا به وجود می آیند و چه عاملی باعث بیشتر شدن این زخم ها و عمیق تر شدن این زخم ها می شوند؟

برای پاسخ به این سوال می توان گفت برای این که در بیشتر ماده های تزریق ژل لب هیالورونیک اسید وجود دارد ، این ماده اگر به صورت زیاد یا در جای اشتباهی تزریق شود باعث خشکی پوست می شود و این خشک شدن پوست باعث بروز آمدن زخم هایی عمیق می شود.

استفاده زیاد از مواد تزریق ژل لب ممکن است حتی باعث توقف در تولید کلاژن ها برای دراز مدت شود.

۵- بعد از تزریق ژل لب در چه شرایطی در لب عفونت ایجاد می شود؟

ایجاد عفونت در بدن هنگاهی رخ می دهد که بدن شما نتواند آن ماده را بپذیرد و در برخی موارد عفونت ها بعد از تزریق نمایان می شوند برای این که بتوانید جلوگیری کنید از عفونت های ژل لب شما باید حتماً از دکتر خود بخواهید از لب شما نمونه برداری کند و نسبت به نوع پوست لبتان ژل مخصوص را بزند. در صورتی که هیچ ژل لبی برای شما مناسب نبود، بایدشما را از تریق ژل لب بازدارد.

معمولاً ایجاد عفونت کم اتفاق می افتد ولی شما بهتر است قبل از انجام تزریق حتماً تستی انجام دهید که ببینید میتوانید این کار را انجام دهید یا خیر.

۶- آیا ممکن است پس از تزریق ژل لب عدم تقارن در لب ها و صورت ایجاد شود؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله ممکن است پس از تزریق و گذشت چند هفته شما متوجه شوید که لب های شما در تقارن نیست و با هم اختلاف دارند ، این عامل فقط و فقط به دکتری که تزریق ژل انجام می دهد بستگی دارد و اگر در هر طرف از لبتان میزان را کم یا زیاد بزند و یا سوزن ژل را در جای اشتباهی بزند این مشکل به وجود میاید و تنها راه جلو گیری از این مشکل ، رفتن به پیش دکتر های مختصص می باشد تا کوچکترین اشتباهی در تزریق پیش نیاید.

برخی از افراد پس از عدم تقارن برای این که لب های خود را درست کنند ممکن است بلافاصله پس از تزریق ، تزریق دیگری انجام دهند که این تزریق دوم کاملاً اشتباه است برای این که تورم لب شما نخوابیده است و باعث بروز مشکلات کاملاً جدی در فرد می شود.

۷- ایجاد جوش بعد از تزریق ژل لب

این نوع از عوارض هم تقریباً طبیعی هستند و ممکن است مثل حساسیت برای افراد مختلف ، در صورت آن ها پیدا شوند و این جوش ها ممکن است ریز باشند یا درشت که برای درمان یا جلوگیری از این جوش ها شما باید با دکتر خود صحبت کنید و قبل انجام عمل تزریق تست بدهید و اگر فراموش کردید این کا را بکنید بعد از به وجود آمدن این جوش ها باید با دکتران صحبت کنید که از چه نوع کرم ها و محلول هایی برای از بین بردن و بر طرف کردن این مشکل استفاده کنید.

هیچ وقت بدون صحبت با دکتر خود از محلول یا کرمی استفاده نکنید برای این که ممکن است باعث عفونت و یا بیشتر شدن جوش ها در صورت شما شوند.

۸- جابجایی ژل در بدن پس از تزریق ژل لب

یکی مهم ترین عوامل آسیب به پوست جابجا شدن ژل در بدن است که می تواند این جابحایی مشکل های زیادی برای فرد به وجود بیارد. از مشکلات جابجایی ژل در بدن می توان به فلجی در برخی از نواحی صورت اشاره کرد. همچنین بروز کلی مشکلات دیگر در بدن و صورت فرد می باشند.

البته لازم به ذکر است این فلجی ها موقت بوده و پس از گذشت چند هفته این مشکلات و فلجی ها بهبود پیدا می کنند ولی برای این که این مشکلات در صورت به وجود آمدن زود تر تمام شوند سریعاً باید به دکتر خود مراجعه کنید و تحت درمان قرار بگیرید تا این فلجی ها و مشکلات دیگر را زود تر بهبود ببخشید.

از عوامل بیشتر شدن احتمال جابجایی ژل در بدن می توان به مصرف بیش از اندازه از ماده تزریق و مکانی که دکتر سوزن را میزند نام برد.

۹- التهابات پوستی پس از تزریق ژل لب چیست؟

یکی دیگر از مشکلات تزریق لب ایجاد التهابات پوستی بر روی لب و اطراف لب است که عارضه به ندرت رخ می دهد. برای این که این التهابات بهبود پیدا کنند شما پس از دیدن تاول و یا التهابات سریعاً باید به نزد دکتر خود بروید و آن را پیگیری کنید.

توجه داشته باشید که بی توجهی به این التهابات ، میزان این التهابات را افزایش می دهند و باعث به وجود آمدن مشکلات خیلی جدی در صورت فرد می شوند.

۱۰ – ایجاد شدن ناراحتی های بسیار خفیف پس از تزریق ژل لب

این مورد از عوارض تزریق لب کاملاً طبیعی هستند و تقریباً در همه افرادی که تزریق ژل لب انجام دادند مشاهده می شوند.

این ناراحتی ها بر اساس تزریق سوزنی است که برای ژل ها انجام می شوند و این نارحتی به سرعت بهبود پیدا می کند و اصلاً عامل نگران کننده ای محسوب نمی شود که بخواهید از آن بترسید ولی می توانید با دکتر خود صحبت کنید و برخی راه حل های مخصوصی دریافت کنید.

۱۱ – قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

یکی دیگر از موارد مخصوص به عوارض تزریق ژل لب در بیمار قرمز شدن پوست صورت بیمار می باشد که تقریباً می توان گفت این عامل هم طبیعی به حساب میاید و پس از تزریق ماده خارجی به لب باعث ایجاد قرمزی پوست می شوند که در صورت مشاهده همچنین مشکلی می توانید آن را با پزشک خود در میان بگذارید ولی به طور کلی این قرمزی پوست پس از مدت کمی به حالت اولیه خود باز می گردد.

قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل
قرمز شدن پوست پس از تزریق ژل

۱۲- پس از تزریق ژل لب اسکار هم به وجود میاید؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید اسکار را برای شما توضیح دهیم ، اسکار در اصل یک نوع از کلاژن ها به حساب می اید. زمانی که اسکار ایجاد شود باعث ایجاد احساس درد در سطح پوست لب می شود و از طرفی دیگر ساختار پوست را به هم میزند. اما در تزریق ژل لبی که به صورت اصولی و توسط متخصص انجام نشود ، این عارضه امکان رخ دادن دارد.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .