ایا تزریق بوتاکس در زیر چشم مفید است؟

بوتاکس چشم

تزریق بوتاکس ممکن است خطوط و چین و چروک اطراف چشم و دهان را از بین ببرد. آیا تزریق بوتاکس همچنین می توانند دایره های تیره و کیسه های زیر چشم را کاهش دهد؟

سم بوتولینوم ، که معمولاً بوتاکس نامیده می شود ، دارویی است که باعث کاهش ضعف های عضلانی و چین و چروک  ها می شود.

بوتاکس زیر چشم

بوتاکس باعث کاهش موقت چین و چروک :

 • بین ابروها
 • در پیشانی
 • در کناره چشمها
 • اطراف دهان

با این حال ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از بوتاکس را زیر چشم برای اهداف آرایشی تایید نکرده است.

بوتاکس در زیر چشم چقدر مؤثر است؟

تزریق بوتاکس برای درمان کیسه یا دایره های تیره زیر چشم ، زیاد محبوب نیست به همین دلیل ، محققان مطالعات کمی در مورد این استفاده انجام داده اند ، و پزشکان مطمئن نیستند که چقدر ممکن است موثر باشد.

یک مطالعه از سال 2010 به این نتیجه رسید که آیا تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم می تواند ظاهر چین و چروک در این مناطق را کاهش دهد. و بعد از انجام این آزمایش دریافت  افرادی که چین و چروک هایی در پلک تحتانی و ناحیه پای کلاغ چشم داشتند ، بیشتر از افرادی که فقط تزریق در پلکهای تحتانی خودرا انجام داده بودند ، نتایج مثبت داشتند.

این نتایج نشان می دهد که تزریق بوتاکس می تواند باعث شود که پلک تحتانی صاف شود و به کاهش چین و چروک و چروک کمک می کند.

محققان همچنین اثرات مقادیر مختلف بوتاکس را در پلک تحتانی اندازه گیری کردند. بیماران هنگام دریافت 8 واحد تزریق بوتاکس موثر ترین  نتایج را تجربه کردند ، اما عوارضی هم داشتند.

نواحی تزریق بوتاکس

اثرات جانبی تزریق بوتاکس در چشم

از آنجا که تزریق بوتاکس در زیر چشم زیاد محبوب نیست  ، یک تحقیق کامل درباره ایمنی این استفاده وجود ندارد.

این ناحیه ظریف است و خطرات تزریق بوتاکس به دور چشم شامل موارد زیر است:

 • مشکل در بستن چشم ها
 • افتادگی چشم
 • بی حسی چشم
 • تورم پلک پایین

در زیر برخی از عوارض جانبی شناخته شده دیگر بوتاکس آورده شده است:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • سرگیجه
 • غش
 • درد در محل تزریق
 • قرمزی

افرادی که شرایط مزمن خاصی دارند نباید تزریق بوتاکس را دریافت کنند. این شرایط شامل اسکلروز جانبی آمیوتروفیک است که معمولاً بیماری لو گریگ نامیده می شود ، همچنین میاستنی گراویس و سندرم لامبرت ایتون مرتبط است.

تحقیقات دیگری که در حال حاضر انجام شده است شامل بوتاکس تزریق شده زیر چشم است.

بوتاکس چشم

چند نکته در مورد تزریق بوتاکس در چهره

توصیه می کنیم قبل از اینکه رسماً تزریق بوتاکس را برای جوانسازی پوست خود امتحان کنید اطلاعاتی را در مورد تزریق بوتاکس کسب کنید .در اینجا نکات مفید آموزش بوتاکس برای کمک به شما در حین بدست آوردن این تجربه ارائه شده است.

1. آناتومی صورت خود را بدانید

بسیار مهم است که قبل از معالجه اولین ، کاملاً مطمئن باشید که آناتومی صورت  شما توسط پزشک درک شده است. با مراجعه به پزشک و مشاوره با او آناتومی صورت شما برای پزشک مشخص می شود و زمانی تصمیم بگیرید تزریق بوتاکس را امتحان کنید دیگر جای نگرانی نیست زیرا پزشک شما اطلاعات لازم را کسب کرده است.

2. از نحوه تزریق بوتاکس مطلع شوید

برای کاهش نگرانی و استرس های خود بهتر است از روش ها و مواد تزریقی بوتاکس مورد نظر اطلاعاتی کسب کنید زیرا موجب می شود که شما اگاهانه تصمیم به تزریق بوتاکس جهت جوانسازی صورت خود بگیرید.

کلینک سیمارو : این کار را به عنوان بخشی از مکالمه ای که با بیمار خود در مورد روش قبل از انجام آن ارائه می دهد ، ما در هر مرحله از فرآیند قبل از اجرای آن با شما صحبت کنیم.

۳- از برند های بوتاکس اطلاع داشته باشید

 در تولید بوتاکس از ماده ای به نام بوتولیسم استفاده می شود که خود انواع مختلفی دارد. وپزشک متخصص باید حتما میزان مفید آن را برای تزریق در ناحیه مورد نظر تخمین بزند. در کلینک سیمارو قبل از انجام به شما در مورد نوع بوتاکس تزریقی اطلاع داده می شود که می توانید قبل از تصمیم اطلاعاتی را در مورد بوتاکس کسب کنید.

بوتاکس

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس زیر چشم معمولا برای افراد جذاب نیست . بوتاکس برای کاهش ظاهر چین و چروک در مناطقی که حرکت قابل توجهی در عضلات وجود دارد ، در نظر گرفته شده است. ممکن است تاثیر تزریق بوتاکس زیر چشم نسبت به تزریق بوتاکس پیشانی کمتر موثر باشد.

قبل از تزریق بوتاکس در زیر چشمان ، فرد باید در مورد درمان ، خطرات و فواید آن با پزشک متخصص صحبت کند.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا