آیا بوتاکس برای من مفید است؟

بوتاکس پیشانی و صورت

شاید شما اصول اولیه در مورد تزریق بوتاکس را بدانید ، که آنها برای متوقف کردن چین و چروک ها با از کار انداختن عضلات صورت طراحی شده اند. اما آیا می دانید تزریق بوتاکس با چه مناطقی برخورد می کند؟ یا چند واحد تزریق بوتاکس برای پیشانی خود لازم دارید؟ آیا می دانید فرایند  چقدر طول می کشد؟ در این مقااله  راهنمایی بوتاکس پیشانی و صورت را بخوانید،تا قبل از اینکه زیر سوزن بروید ، اطلاعات کافی داشته باشید

تزریق بوتاکس

بوتاکس توسط FDA تأیید شده است و هدف تزریق آن رفع  چین و چروک های متوسط تا شدید در سه ناحیه است و در نهایت پوست را صاف کند: پاهای کلاغ به چشم ها (خطوط کنتال جانبی) ، خطوط اخم بین ابروها (خط های گلابری) و خطوط پیشانی است.

کلینک های تزریق بوتاکس در  سه نقطه را در اطراف هر چشم ، پنج لکه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی تزریق می کنند.

نکته: تزریق بوتاکس مناطق پیشانی و صورت بوتاکس قسمت های صورت که در بالا ذکر شد، تأیید شده FDA- و توسط سازنده بوتاکس  برای تزریق هستند. برخی پزشکان از بوتاکس اکسیر جوانی نام میبرنند ، این به معنای تزریق بوتاکس در مناطقی است که برای تزریق به طور رسمی تایید نشده است. به عنوان مثال ، آنها ممکن است از بوتاکس برای بالا بردن نوک بینی برای جراحی زیبایی بینی استفاده کنند.

 بوتاکس چیست؟

بوتاکس برای سه هدف اصلی استفاده می شود: کنترل اسپاسم ماهیچه ها ، تعریق شدید زیر بغل و بهبود زیبایی. در اینجا ما بر روی سومین مصرف متمرکز شده ایم ، تزریق بوتاکس  که حاوی سم بوتولینوم نوع A (ماده مؤثر) ، آلبومین انسانی (پروتئین موجود در پلاسمای خون انسان) و کلرید سدیم است.

بوتاکس پیشانی

مواد تزریقی  بوتاکس برای صاف کردن موقتی “خطوط اخم” استفاده می شود ، این خطوط بین ابروهای شما هستند که می توانند شما را خسته ، ناراضی یا عصبانی جلوه دهند.

 برای خطوط پیشانی افقی ، پای کلاغ ، خطوط ماریتنت در گوشه های دهان و خطوط سیگاری در اطراف لب ها از تزریق بوتاکس استفاده می شود

مواد تزریق بوتاکس را با فیلر های  تزریقی اشتباه نکنید. تزریق فیلر  پوستی به صورت متفاوتی کار می کنند ، بافت ها را بهم می اندازند تا خطوط و چین و چروکها از بین بروند یا کم رنگ شوند.

پزشک شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام محصول (ها) مشکلات ظاهری خاص شما را برطرف می کند ، اگرچه به عنوان یک قاعده کلی ، بوتاکس بیشتر در قسمت بالای صورت مورد استفاده قرار می گیرد و از تزریق فیلر بیشتر در مناطق دیگر استفاده می شود .

آیا بوتاکس دردناک است؟

هر تزریق می تواند دردناک باشدد ، اما سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار ریز هستند ، بنابراین درد معمولاً حداقل است. 10-20 دقیقه قبل از تزریق محل ، می توان با یک کرم بی حس کننده موضعی ناحیه مد نظر را بی حس کرد ، بنابراین در صورت وجود ممکن است احساس درد زیادی نکنید.

ممکن است بعد از تمام شدن تاثیر بوتاکس کمی احساس ناراحتی کنید.

به چه میزان بوتکس نیاز است؟

  • تعداد واحد بوتاکس برای پیشانی ها: 20 واحد در کل (4 واحد در هر 5 محل تزریق در سراسر پیشانی)
  • واحد بوتاکس برای خطوط اخم: 20 واحد در کل (4 واحد در هر 5 محل تزریق بین ابرو)
  • تعداد واحد بوتاکس برای پاهای کلاغ: 24 واحد در کل (4 واحد در هر 3 محل تزریق در اطراف چشم راست. و همین مقدار در اطراف چشم چپ)
میزان بوتاکس صورت

نکته: میزان تزریق بوتاکس در خطوط پیشانی و اخم به طور معمول با مشابه هم هستند و در مجموع به 40 واحد نیاز دارند.

به یاد داشته باشید ، این دستورالعملهای کلی است. ممکن است پزشکان برای درمان خطوط عمیق تر یا پوست سخت تر نیاز به تزریق واحدهای بیشتری داشته باشند. به طور کلی زنان به واحدهای کمتری نسبت به مردان نیاز دارند. مشاوره با پزشک به شما دقیقاً می گوید که چه تعداد واحد بوتاکس برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز دارید.

بوتاکس چشم

تزریق بوتاکس صورت نسبتاً سریع شروع به کار می کند و بیماران معمولاً می توانند در 24-48 ساعت نتایج را مشاهده کنند. نتایج بهینه معمولاً بعد از 30 روز مشاهده می شوند و نتایج حدود سه تا چهار ماه به طول می انجامد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا