درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ امکان پذیر است و پوست سر برای رشد مو ترمیم می کند؟

درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ

درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ که یکی از  درمان های جوانسازی پوست است به دلیل اثرات آن بر افزایش تولید کلاژن در پوست ، به سوزن پوست لقب گرفته است.

میکرونیدلینگ شامل استفاده از یک غلتک پوستی با سوزن های کوچک است که باعث زخم های ریز جزئی بر روی پوست می شود.

در حالی که به عنوان یک روش جوانسازی  پوست مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ در حال حاضر در حال استفاده است. حتی شواهدی وجود دارد که میکرونیدلینگ می تواند به یک نوع خاص از ریزش مو معروف به آلوپسی آرئاتا کمک کند.

تصور می شود که همین روند ایجاد زخم در پوست باعث احیای سلامت فولیکول های مو می شود. تصور می شود که این امر می تواند منجر به رشد موهای جدید شود ، یا شاید باعث ضخیم شدن موها شود.

مزایای درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ

درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای اولین بار در دهه 1990 شهرت خود را به عنوان یک روش جوانسازی پوست به دست آورد. از آن زمان درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ به عنوان یک روش جایگزین یا درمان کمکی برای آلوپسی آندروژنی و آلوپسی آرهاتا مورد مطالعه قرار گرفته است.

گذشته از تولید کلاژن در پوست که یکی از دلایلی که ممکن است برای زخم های آکنه مفید باشد وجود دارد ، تصور می شود که میکرونیدلینگ همچنین می تواند به القای سلولهای بنیادی در منبع فولیکول در مو منجر شود که ممکن است منجر به رشد مو شود.

 درمان درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ باعث افزایش جذب موادی که برای موثر اند می شود ، از جمله:

 • مینوکسیدیل (روگائین)
 • استروئید موضعی
 • پلاسمای غنی از پلاکت

مکانیز عمل درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ چگونه است؟

در حین میکرونیدلینگ ، پزشک متخصص از غلتکی بدارای سوزن روی آن استفاده می کند.

اندازه سوزن ها می تواند از کمتر از 1 میلی متر تا چند میلی متر طول داشته باشد. همه آنها در دستگاه دستی موجود است. این دستگاه همچنین  غلطک نامیده می شود ، دستگاه در امتداد ناحیه درمان قرار می گیرد و سوارخ های ریز جزئی ایجاد می کند.

برخی گمان می کنند که میکرونیدلینگ ممکن است باعث آزاد شدن عواملی شود که باعث تقویت رشد مو می شوند یا شاید مستقیماً رشد مو را بر اثر صدمه کوچک ایجاد شده تحریک کنند.

پزشک حدود 45 دقیقه قبل از شروع درمان ، بی حس کننده موضعی را روی پوست سر شما اعمال می کند. این کمک می کند تا هر دردی که احساس می کنید کاهش یابد.

زمان انجام  درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ ممکن است بسته به اندازه منطقه درمان متفاوت باشد ، اما به طور کلی کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. پس از اتمام کار میکرونیدلینگ پوست سر ، یزشک شما بسته به اینکه هدف از جلسه میکرونیدلینگ چیست ، می تواند یک مومیایی موضعی را در منطقه اعمال کند یا تزریق کند.

عوارض میکرونیدلینگ در درمان ریزش مو

خود میکرونیدلینگ ممکن است باعث شود:

 • کبودی
 • زخم
 • قرمزی
 • ورم
 • درد

ممکن است منطقه  درمان پس از انجام این عمل چند روز قرمز و ملتهب شود. طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD) ، اکثر عوارض درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ در مدت 5 روز پس از درمان شما کاهش می یابد.

اگر در نظر دارید از درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ استفاده کنید از قبل با پزشک خود صحبت کنید میکرونیدلینگ برای موارد زیر توصیه نمی شود:

 • اگر سابقه آکنه یا اگزما را دارید
 • اگر بیماری دیابت دارید
 • اگر از رقیق کننده های خون استفاده می کنید
 • میکرونیدلینگ همچنین برای زنانی که باردار هستند توصیه نمی شود
ماینوکیدیل در درمان ریزش مو

استفاده از ماینوکسیدیل بلافاصله پس از میکرونیدلینگ به طور بالقوه می تواند باعث افزایش جذب دارو شود و باعث سوزش ، خارش و سوزش بیشتر پوست سر شود. این مهم است که با پزشک خود صحبت کنید در مورد  اینکه چه زمانی باید ماینوکسیدیل موضعی خود را پس از درمان از سر بگیرید.

پوست سر شما ممکن است بعد از درمان نسبت به خورشید حساس باشد. پوشیدن ضد آفتاب هر روز توصیه می شود. کلاه همچنین می تواند در خارج از منزل در محافظت از پوست سر شما کمک کند.

خطر دیگر میکرونیدلینگ روی سر شما احتمال عفونت است. در حالی که سوزن ها کوچک هستند ، اما زخم هایی روی پوست سر ایجاد میکنند.

برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ، باید دستورالعمل های مراقبت های بعد از درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ  را به دقت رعایت کنید. مراقبت های بعداز درمان اغلب شامل تمیز نگه داشتن منطقه برای چند روز و همچنین استفاده از آنتی بیوتیک موضعی یا داروی تجویز شده برای جلوگیری از باکتری ها است.

درمان ریزش مو

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا