آیا جراحی کاهش حجم لب یا عمل جراحی لب راهی مطمئن برای کاهش حجم لب است؟

 

جراحی کاهش حجم لب روشی که معمولاً برای کاهش حجم لب انجام می شود وکمتر در مورد جراحی کاهش حجم لب انجام شده است- عمل جراحی لب برای کاهش حجم لب هم انجام می شود. اگرچه آنقدر رایج نیست ، اگر می خواهید لب های کوچک تری داشته باشید ، جراحی کاهش لب مفید است.

عمل جراحی كاهش حجم لب وقتی كه توسط یك متخصص با تجربه  انجام شود ، خطرات و عوارض بسیار کمی دارد.

عمل جراحی لب

عمل جراحی لب شامل از بین بردن بافت های پوستی از لب های تحتانی یا فوقانی یا گاهی اوقات هر دو است. این کار به منظور تغییر شکل مجدد کل ناحیه لب انجام می شود.

اول ، از بیهوشی – محلی یا عمومی استفاده می شود ، بنابراین شما هیچ دردی نخواهید داشت.

در طی عمل ، جراح برشی در یک خط افقی در قسمت داخلی صورتی لب شما ایجاد می کند. این باعث می شود اندازه جای زخم کم شود.

سپس جراح چربی و بافت های اضافی را از لب خارج می کند تا حجم کلی آن کاهش یابد.

پس از برداشتن تمام بافتهای مورد نظر، جراح برش را با بخیه می دوزد. بخیه ها معمولاً طی چند روز یا چند هفته ازبین می روند.

عوارض جانبی عمل جراحی کاهش لب

لب ها از حساس ترین قسمت های بدن شما هستند ، بنابراین مهم است که با یک جراح با تجربه کار کنید تا خطر عوارض جانبی شما به حداقل برسد.

حداقل باید در چند روز اول بعد از عمل انتظار قرمزی ، تورم و درد جزئی را داشته باشید. کبودی نیز ممکن است.

معمولاً عمل جراحی کاهش لب ممکن است باعث شود:

 • عفونت
 • جای زخم
 • تورم شدید
 • خون ریزی
 • واکنش آلرژیک (به بیهوشی)

علیرغم خطر عوارض جانبی ، کاهش حجم لب به عنوان یک روش مطمئن در نظر گرفته شده است.

جراحی حجم لب

زمان بهبودی عمل جراحی کاهش لب

تورم و قرمزی می تواند برای چند روز دوام داشته باشد ، اما شما باید بتوانید بعد از این مدت صحبت کنید و راحت تر حرکت کنید.

این می تواند یک یا دو هفته طول بکشد تا بخیه ها بیرون کشیده شوند و لب های شما کاملاً بهبود یابد. اگرچه این به نظر می رسد که یک تعهد زمانی بزرگ باشد ، اما بازه زمانی عمل جراحی لب  در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی بسیار کوتاه تر است. به عنوان یک قاعده کلی ، باید انتظار داشته باشید که یک هفته تمام کاری که موجب صدمه زدن به لب ها شود را انجام ندهید.

در حین بهبود ، ممکن است پزشک توصیه کند که بسته‌های یخی را روی لب خود بگذارید. همچنین ممکن است پزشک مسکن های مانند استامینوفن یا ایبوپروفن را در نظر بگیرید. اگر علائم بعد از عمل جراحی بیش از دو هفته طول کشید ، به جراح خود مراجعه کنید.

کاندیداهای عمل جراحی لب

کاندیداهای جراحی کاهش حجم لب معمولاً افرادی هستند که می خواهند ظاهر صورت خود را تغییر دهند. بیشتر افرادی که این نوع جراحی را انجام می دهند ، به طور طبیعی دارای لب های بزرگی هستند ، یا از عمل جراحی تقویت قبلی ، لب های بزرگتری پیدا کرده اند.

لب های شما نیز با افزایش سن می تواند تغییر کند. جراحی کاهش حجم لب ممکن است یک راه حل مناسب برای هرگونه حل عدم تقارن در لب ها باشد. همچنین معمول است که علاوه بر سایر روش های زیبایی شناسی ، مانند تزریق ژل لب ، روش کاهش حجم لب را نیز انجام دهید. تکنیک های عمل جراحی لب همچنین ممکن است به عنوان روش های اصلاحی برای سوراخ کردن لب شود.

چه کسانی مناسب جراحی کاهش حجم لب نیستند

1-بیماری های ضعف در ایمنی بدن  و بیماری های التهابی می توانند نامزدی شما را کاهش حجم لب کم کند، به خصوص اگر شرایط شما باعث زخم های مکرر دهان شود. بنابراین سوابق بیماری و  پزشکی کامل خود را از قبل به جراح خود ارائه دهید تا بتوانید خطر عوارض جانبی خود را محدود کنید.

2-سیگار کشیدن نیز قبل از عمل و همچنین در طول بهبودی از حد خارج است.

3-اگر مبتلا سرماخوردگی یا انواع  زخمهای دهان هستید ، نمی توانید عمل جراحی لب انجام دهید. عفونت های اطراف ناحیه دهان همچنین می تواند محدوده زمانی شما برای جراحی کاهش حجم لب را محدود کند. جراح شما ممکن است از شما بخواهد که ابتدا عفونت را معالجه کنید و بعد از مدت زمانی از عمل جراحی لب استفاده کنید.

4-در صورت داشتن سابقه ابتلا به لوزه های سرماخوردگی یا تاول های تبخال دهان ، حتما به پزشک خود بگویید. آنها احتمالاً برای جلوگیری از شیوع بیماری در حین بهبودی ، دارو را تجویز می کنند.

انتخاب یک پزشک متخصص

جراحی کاهش حجم لب توسط جراحان پلاستیک انجام می شود. این کارها توسط زیبایی شناسان انجام نمی شود.

مهم است که قبل از انجام عمل جراحی لب ، از جراح مناسب استفاده کنید.

هزینه جراحی کاهش حجم لب

کاهش حجم لب مانند سایر جراحی های زیبایی تحت پوشش بیمه نیست.

طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، متوسط ​​هزینه عمل جراحی لب بر اساس داده های ملی بازیابی شده در سال 2017 ، 943 دلار بوده است.

هزینه دقیق شما می تواند براساس  متخصص، محل و میزان جراحی شما (معالجه یک لب یا هر دو) متفاوت باشد. بسته به وضعیت شما ممکن است به بیش از یک عمل جراحی نیاز داشته باشید. به خاطر داشته باشید که بیهوشی به طور جداگانه حساب می شود.

کاهش  حجم لب بدون جراحی

کاهش حجم لب

در حالی که عمل جراحی تنها راه قطعی برای کاهش حجم لب است ، اما روش های جایگزینی نیز وجود دارد که به کاهش حجم لب کمک می کند. برخی از امکانات شامل موارد زیر است:

 • با استفاده از تزریق ژل  در گونه های خود ، حجم را در قسمت فوقانی صورت خود اضافه کنید.
 • قبل از گذاشتن هرگونه رنگ لب ، پایه یا کانسیلر را روی لب خود بمالید.
 • انتخاب لب و لک های رنگ تیره تر و جلوگیری از سایه های برهنه
 • ورزش صورت
 • برای کاهش التهاب در لب هیدراته بمانید
 • غذای آماده

اگر به دنبال یک راه حل دائمی برای کاهش حجم لب های خود هستید ، عمل جراحی لب ممکن است گزینه مناسبی باشد. این نکته مهم است که همه خطرات احتمالی و هزینه های مورد نیاز را از قبل با پزشک متخصص صحبت کنید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا