لیزر موهای زائد یک روش بسیار موفق در رفع دراز مدت موها است. این یک روش ایمن است که توسط هزاران نفر برای از بین بردن و کاهش رشد موهای ناخواسته استفاده می شود. درک مزایا و نقاط ضعف استفاده از لیزر موهای زائد بسیار مهم است.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟


۱-حداقل اثرات جانبی
فقط برخی از عوارض جانبی جزئی لیزر مو وجود دارد و کمتر از چند روز این عوارضاز بین می روند.

۲-مقرون به صرفه
هنگامی که تحقیقات خود را با لیزر موهای زائد آغاز می کنید ، دیگر نیازی نیست که پول خود را صرف درمان های منظم و گران با کرم های موبر ، تیغ یا سایر روش های از بین بردن مو کنید.

۳-بدون موی فرو رفته
بر خلاف اپیلاسیون ، نخ کشیدن و اپیلاسیون ، مجبور به تحمل موهای دردناک و ناخوشایند نخواهید شد. همچنین مجبور به تحمل سوختگی یا تحریک ناشی از تیغ نخواهید شد. لیزر موهای زائد حتی می تواند موهای روییده شده را نیز بهبود بخشد.

۴-منتظر رشد مو نیست
برای درمان لیزر موهای زائد به موهای سطحی نیازی ندارید. در واقع ، به شما توصیه می شود که قبل از جلسه خود را موهای خود را بتراشید تا از سوزاندن موهای سطح جلوگیری کند. این بدان معناست که در حالی که منتظر عمل لیزر موهای زائد هستید ، برخلاف روش های اپیلاسیون و سایر روش های از بین بردن مو که باید قبل از جلسه موهایتان به اندازه کافی بلند باشد ، می توانید بدون فاز باقی بمانید.

۵-دقیق
لیزر مو به طور خاص موهای سمت راست در فولیکول را هدف قرار می دهد. این یک مزیت خاص در مورد حذف شدید مو با نور پالس (IPL) است زیرا استفاده از لیزر آن را برای درمان افراد با رنگ پوست تیره مناسب تر می کند.

۶-سریع
اکثر بیماران می توانند در طی ۳ و ۷ جلسه به ریزش دائمی مو برسند ، بنابراین لیزر موهای زائد بسیار موفقیت آمیز است.

۷-تاثیر گذار
اکثر بیماران می توانند طی ۳ و ۷ جلسه به ریزش دائمی مو برسند ، بنابراین لیزر موهای زائد بسیار موفقیت آمیز است.

معایب درمان لیزر مو چیست؟

۱-هزینه قبل
گاهی اوقات لیزر مو قیمت بالایی دارد. کلینیک ها می توانند قیمت های بسیار بالایی را ارائه دهند ، به خصوص اگر با سایر روش های از بین بردن مو مانند اپیلاسیون مقایسه شوند ، با این حال ، در دراز مدت ، خوب است با این حال ، می توانید گزینه های بسیار ارزان تری را پیدا کنید ، به عنوان مثال با خرید دستگاه لیزر موهای زائد در خانه.

۲-طول می کشد
نتایج را یک شبه مشاهده نخواهید کرد. موها به تدریج از بین می روند زیرا در هفته های بعد از جلسه درمان می میرند و ممکن است چند جلسه طول بکشد تا نتیجه را مشاهده کنید. حداقل در این مدت زمان ، می توانید اصلاح را ادامه دهید تا زمانی که اثر خود را بگذارد!

۳-پتانسیل برای تغییرات کوتاه مدت در رنگدانه ها
قرار گرفتن در معرض نور ممکن است باعث تغییر موقت رنگ پوست تحت درمان شود. با این حال ، این معمولاً به سرعت برطرف می شود.

۴-بدون برنزه شدن قبل یا بعد از درمان
قبل از انجام لیزر موهای زائد ، اطمینان حاصل کنید که برنزه نشده اید. این به معنای برنزه شدن طبیعی نور خورشید و برنزه شدن مصنوعی است.

۵-برای همه مناسب نیست
به عنوان مثال ، شما نباید ابرو ، دستگاه تناسلی یا موهای صورت مردان را با لیزر موهای زائد درمان کنید. همچنین ممکن است. کسانی که موهای تیره در برابر پوست روشن دارند ، بهترین نتیجه را خواهند دید و موهای عادلانه احتمالاً شما را مجبور به جلسات بیشتر می کند ، اما با این وجود می توانید با تجهیزات مناسب نتایج خوبی کسب کنید.

https://cimaru.ir/laser-hair-treatment-is-laser-hair-removal-painful/

عوارض جانبی لیزر مو چیست؟

پس از انجام لیزر برای درمان مو ، ممکن است پوست شما علائم تحریک را نشان دهد. این ممکن است به صورت قرمزی ، تورم ، خارش یا گزگز باشد. این طبیعی است و باید طی چند ساعت فروکش کند ، دقیقاً مانند سایر روش های از بین بردن مو. ممکن است تغییراتی جزئی در رنگدانه پوست مشاهده کنید – ممکن است به آرامی روشن یا تیره شود ، اما این معمولاً فقط موقتی است. بعد از لیزر موهای زائد ، ممکن است پوست لمس شما لطیف باشد و نسبت به نور حساسیت بیشتری داشته باشد. با اطمینان از پوشاندن آن با محافظت کافی در برابر آفتاب ، این مسئله به راحتی حل می شود.

برخی از عوارض جانبی نادر لیزر مو با لیزر تاول ، پوسته پوسته شدن یا ایجاد زخم است. این موارد زمانی اتفاق می افتد که لیزر بیش از یک بار از یک منطقه عبور کند ، پوست خود را بیش از حد درمان کنید. در صورت بروز ، اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از عفونت ، آنها را تمیز نگه دارید.

به طور کلی ، بیشتر افراد دریافتند که پس از لیزر موهای زائد خیلی سریع بهبود می یابند و حداقل عوارض جانبی ندارند و هیچ عارضه ای ندارند. دوره نقاهت بسیار آنقدر کوتاه است.

آیا باعث ناباروری می شود؟

نه ، لیزر موهای زائد باعث ناباروری نمی شود.

اگر قصد انجام لیزر مو روی خط بیکینی خود را دارید ، ممکن است نگران باشید که این امر روی باروری شما تأثیر بگذارد. لیزر موهای زائد نمی تواند باعث ناباروری شود و یا تخمدان ها را تحت تأثیر قرار دهد ، زیرا به اندازه کافی در بافت های بدن عمیق نیست تا بتواند به آنها برسد. لیزر کنترل می شود به طوری که فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد و به دلیل وجود عضله نمی تواند از دیواره شکم که قوی و ضخیم است عبور کند.

علاوه بر این ، پرتو حاصل از لیزر از انرژی نور تشکیل شده است. انرژی نور نمی تواند مولکول ها را از هم بپاشد و بنابراین نمی تواند DNA یا سلول ها را تحت تأثیر قرار دهد. این بدان دلیل است که مانند اشعه ایکس نوعی تابش یونیزان نیست که می تواند از بدن عبور کرده و سلول ها را در سطح مولکولی تحت تأثیر قرار دهد.

با این حال ، اگر باردار هستید و یا برای کودک خود تلاش می کنید ، بهتر است درمان با لیزر موهای خود را تا بعد از بچه دار شدن و شیردهی به پایان برسانید زیرا تحقیقات کافی در مورد لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نشده است.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟


نه ، لیزر مو دردناک نیست. در تمام مراحل ممکن است با برخی از ناراحتی ها روبرو شوید – به گفته بسیاری این احساس وجود دارد که یک نوار لاستیکی بر روی پوست شما پاره می شود ، اما شما نباید آن را دردناک بدانید.

بعد از لیزر مو، موها دوباره رشد می کنند؟


IPL و لیزر موهای زائد اشکال کاهش موی طولانی مدت است. اگرچه می توانند مانع رشد مو شوند ، اما نتایج لزوماً دائمی نخواهند بود و ممکن است برای ادامه کار به یک جلسه نگهداری گاه به گاه نیاز داشته باشید. با این حال ، بسیاری از افراد IPL و لیزر را از بین بردن موهای زائد بسیار موفقیت آمیز دانسته اند ، و رشد مو تا ۸۰٪ کاهش یافته و موهایی که رشد می کنند اغلب نازک تر ، کندتر و کمتر قابل مشاهده هستند. تفاوت هایی بین این دو وجود دارد ، بنابراین ممکن است دوست داشته باشید در مورد نحوه مقایسه آنها بیشتر بخوانید.

آیا لیزر موهای زائد برای صورت بی خطر است؟

لیزر مو برای استفاده در صورت خانم ها بی خطر است و می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد. بسیاری از زنانی که از سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) رنج می برند به لیزر موهای زائد متوسل می شوند و به عنوان راه حلی برای هیرسوتیسم ناشی از نتایج عالی به دست می آورند. از لیزر موهای زائد می توان برای درمان صورت زیر خط گونه ، به عنوان مثال لب بالا و چانه استفاده کرد.

با این حال ، نباید از لیزر مو برای درمان مناطقی که به ویژه نزدیک به چشم هستند و بسیار حساس هستند استفاده شود. به همین دلیل برای درمان ابرو نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنید. مهم نیست که کدام ناحیه از بدن را تحت درمان قرار داده اید ، همیشه باید از محافظت کافی از چشم استفاده کنید.

مزایای لیزر مو یا اپیلاسیون

در مقایسه با لیزر مو ، اپیلاسیون یک راه حل کوتاه مدت برای از بین بردن موهای زائد بدن است. شما نتایج فوری خواهید گرفت ، اگرچه احتمالاً در حین عمل احساس ناراحتی خواهید کرد. این اثرات ممکن است چندین هفته طول بکشد و برخی از افراد می بینند که موها دوباره نازک می شوند. با این حال ، تعدادی از عوارض جانبی مرتبط با اپیلاسیون وجود دارد. افرادی که دارای پوست حساس هستند اغلب متوجه می شوند که تحریک ممکن است رخ دهد و چند روز یا حتی یک هفته طول بکشد ، در بعضی مناطق که موهای ضخیم تری دارند مستعد کبودی هستند. اپیلاسیون همچنین می تواند منجر به ایجاد موهای دردناک در داخل شکم شود که درمان آن دشوار است.

استفاده از لیزر موهای زائد برای زیر بغل


استفاده از لیزر برای رفع موها در زیر بغل کاملاً بی خطر است. ممکن است متوجه شوید که این ناحیه حساس تر است زیرا پوست لطیف تر از پاها است. اگر در بازوی خود کاشت ضد بارداری دارید ممکن است برای شما مناسب نباشد ، بنابراین بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

نتیجه


همانطور که مشاهده می کنید ، لیزر موها فواید بسیاری دارد. اگر می خواهید در مورد لیزر درمانی موهای زائد اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی های ما درباره کیت های لیزر موهای زائد در خانه را بررسی کنید.

Comments are closed.