لیزر درمانی مو | آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

لیزر درمانی مو یک عمل زیبایی رایج است که برای از بین بردن موها به مدت طولانی انجام می شود. این کار با از کار انداختن موقت فولیکول های مو در تولید رشته های جدید مو کار می کند.

در حالی که این روش حذف مو کاملاً دائمی نیست ، اما نتایج لیزر درمانی ممکن است چندین هفته طول بکشد. این روش درمانی همچنین ممکن است برای مناطقی از بدن که اصلاح یا واکس زدن آنها مشکل است ، ایده آل باشد.

هنوز هم بدون برخی از ناراحتی ها نمی توان به مزایای لیزر موهای زائد دست یافت. لیزر درمان مو می تواند بر اساس منطقه ای که تحت درمان قرار داده اید و همچنین تحمل درد در شما دردناک باشد. هرگونه نگرانی را با پزشکخود در میان بگذارید.

لیزر درمانی مو چقدر آسیب می رساند؟


لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای ریز لیزر با حرارت بالا طراحی شده است. گرچه ممکن است گرما را احساس نکنید ، اما ممکن است احساس کنید پوست شما با یک نوار لاستیکی خرد می شود.

همچنین ممکن است بعد از عمل ناراحتی خفیف مانند قرمزی و تحریک مشابه آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کنید.

لیزر درمانی مو همچنین ممکن است تا حدی احساس درد به همراه داشته باشد. میزان درد به بخشی از بدن که تحت لیزر موهای زائد است بستگی دارد. هرچه ابتدا پوست حساس تر باشد ، احتمالاً دردناک تر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن درد ، ممکن است پزشک قبل از عمل یک کرم بی حس کننده استفاده کند. بسته به قسمت بدن و تحمل درد ، ممکن است به هیچ وجه به کرم بی حسی نیاز نباشد.

آیا لیزر موهای زائد به پاها آسیب می رساند؟


از بین بردن موهای زائد با لیزر درمانی مو نسبت به سایر نواحی بدن به طور متوسط ​​روی پاها آسیب می بیند. این به این دلیل است که پوست تمایل دارد ضخیم تر از مناطق حساس تر ، مانند صورت یا خط بیکینی شما باشد.

هنوز قسمت هایی از پاها وجود دارد که بسته به حساسیت ممکن است در طول عمل آسیب بیشتری ببیند ، مانند ران های در مقایسه با زانوها اسیب پذیر ترند.

آیا لیزر درمانی مو به بازوها و زیر بغل آسیب می رساند؟


زیر بغل از دردناک ترین نقاط بدن است که تحت لیزر موهای زائد قرار می گیرد زیرا پوست بسیار نازک است. این درد لزوماً در مورد بقیه دستان شما وجود ندارد ، هرچند که درد بسیار خفیف تر است.

آیا لیزر درمانی مو به صورت آسیب می رساند؟


پاسخ به این سوال بستگی دارد که کدام قسمت از صورت تحت لیزر درمانی قرار دارد. لیزر موهای زائد در اطراف پوست نازک لب بالایی دردناک تر است ، در حالی که درد در اطراف گونه ها و پیشانی خفیف است.

https://cimaru.ir/hair-laser-and-12-important-tips-to-know-before-laser-hair-removal/

آیا لیزر موهای زائد به خط بیکینی آسیب می رساند؟


مانند زیر بغل ، لیزر موهای زائد در خط بیکینی دردناک تر است. گفته می شود که شبیه اپیلاسیون است ، اما تفاوت در این است که برداشتن لیزر بیشتر طول می کشد. با این حال ، ممکن است ناراحتی ارزش نتایج طولانی مدت را داشته باشد.

جایگزین های لیزر موهای زائد


اگر شما تحمل درد بالقوه یا هزینه برای درمان های لیزر ندارید ، سایر روش های حذف مو و نحوه جمع شدن آنها را با توجه به درد و عوارض جانبی بالقوه در نظر بگیرید.

1-تراشیدن
تراشیدن مو کمترین دردناک ترین روش حذف مو است. با استفاده از کرم یا ژل اصلاح روی پوست مرطوب بیشتر مراقبت کنید تا احتمال سوختگی تیغ را کاهش دهید.

اگر درست انجام شود ، تراشیدن عوارض جانبی زیادی ندارد ، اما نتایج طولانی ندارد زیرا شما فقط موها را از سطح پوست پاک می کنید.

2-اپیلاسیون
اپیلاسیون از نظر درد می تواند شبیه لیزر درمانی مو باشد ، اما اثرات طولانی ندارد. این روش از بین بردن موهای زائد می تواند چند هفته طول بکشد. بسیار بیشتر از اصلاح ، اما نه به اندازه درمان های لیزر. بثورات خفیف و تحریک ممکن است پس از درمان باشد.

3-ژل رفع موهای زائد(پودر بهداشتی)
این روش ها در اصل شبیه اپیلاسیون هستند ، اما در عوض شما آنها را به صورت کرم یا ژل استفاده می کنید. آنها موها را حل می کنند و سپس تمیز شسته می شوند.

پودر بهداشتی دارای مواد شیمیایی هستند ، بنابراین اینها بیشترین عوارض را دارند. تاول ، بثورات و سوختگی امکان پذیر است و شما ممکن است احساس درد خفیف به دلیل خاصیت اسیدی این محصولات داشته باشید.

4-کندن مو
در حالی که وقت گیر است ، کندن موهای شما می تواند کمی بیشتر از هر یک از روش های حذف موهای زائد طول بکشد. مهم است که نسبت به آن رشد در جهت رشد مو انجام شود – این به شما کمک می کند تا تحریک پوست را به حداقل برسانید.

5-الکترولیز
مانند لیزر موهای زائد ، الکترولیز یک درمان پزشکی است که نتایج دائمی تری ایجاد می کند. با از بین بردن فولیکول های مو از طریق فرکانس های رادیویی کار می کند. اگرچه دردناک نیست ، اما برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل تورم و بثورات پوستی باشد.

در کدام نواحی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کرد ؟


لیزر موهای زائد برای مناطقی از پوست نزدیک سوراخ باز در نظر گرفته نشده است. این شامل موهای داخل بینی و گوش و همچنین اطراف ناحیه تناسلی است.

اکثر عوارض جانبی مربوط به لیزر موهای زائد خفیف است و پس از انجام این عمل رخ می دهد. این شامل:

  • سرخی
  • تورم
  • تاول
  • بیش از حد رنگ آمیزی یا زخم شدن
  • افزایش خطر آفتاب سوختگی


در حالی که کرم های بی حس کننده (بی حس کننده) می توانند به حداقل رساندن درد لیزر درمانی مو کمک کنند ، منبع معتمد سازمان غذا و دارو (FDA) توصیه می کند فقط در صورت لزوم و در کمترین دوز ممکن از آنها استفاده کنید.

استفاده بیش از حد از کرم بی حس کننده با عوارض جانبی تهدید کننده زندگی مرتبط است. با پزشک خود در مورد مزایا و خطرات کرم بی حس کردن صحبت کنید ، به خصوص اگر تحت چندین درمان هستید.

به طور کلی ، استفاده از کرم بی حس کننده در صورت استفاده به مقدار کم در نواحی کوچک بدن و استفاده از آن توسط یک متخصص ، بی خطر تلقی می شود.

همچنین ممکن است در نظر داشته باشید که از انواع مختلف لیزر برای درمان های رفع موهای زائد خود استفاده کنید. یک مطالعه قدیمی معتبر نشان داد که لیزرهای الکساندریت ، با یا بدون عوامل بی حس کننده ، درد کمتری دارند.

 

نتیجه


لیزر درمانی مو هنگامی که توسط یک متخصص مجاز انجام شود ، یک روش ایمن محسوب می شود. با این حال ، کاملاً بدون خطر نیست و ممکن است بسته به اینکه در کدام قسمت از بدن تحت درمان هستید ، مقداری درد را تجربه کنید.

میزان تحمل کلی درد خود را با پزشک خود در میان بگذارید و از آنها در مورد روشهایی که می توانند برای کاهش خطر شما استفاده کنند سوال کنید. گزینه ها شامل عوامل بی حس کننده ، ایجاد مایع در یخ قبل از درمان و نکات مهم در مورد لیزر هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا