وقتی از تزریق ژل در لب ها صحبت می شود اولین چیزی که به ذهن میرسد این است که چون لب ها بسیار قسمت مهمی در زیبایی هر فرد هستند باید این کار به صورت بسیار بسیار دقیق انجام بشود تا بتواند زیبایی صورت هر فرد را دو چندان کند. در حال حاضر اطلاعات دقیق و کافی زیادی در مورد این نوع تزریقات وجود ندارد. در این بخش ما سعی داریم به صورت کاملاً ساده ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم. اول به بررسی انواع ژل ها می پردازیم و در ادامه ابعاد دیگر این موضوع را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد

ژل ها از لحاظ نوع و برند، انواع مختلفی دارند. بهترین نوع ژلی که میتونیم برای تزریق ژل برای حجم دهی و فرم دهی لب ها استفاده کنیم، نوع اسید هیالورونیک است. انواع دیگری از ژل هم در بازار ایران وجود دارد که برای تزریق در لب مناسب نیست. مانند ژل های کلسیمی یا چربی که  از بدن خود فرد گرفته می شود.

با توجه به بررسی های انجام شده توسط متخصصین زیبایی در آمریکا بهترین گزینه برای حجم دهی و فرم دهی برای لبها تزریق ژل اسید هیالورونیک است. این ژل اگر توسط یک پزشک با تجربه به میزان کافی تزریق شود نتایج بسیار مطلوبی را به همراه خود دارد که باعث می شود لب های شما از لحاظ حجم فرم و شادابی به همان چیزی تبدیل شود که شما انتظاراش را  داشتید.

زمان لازم برای تزریق

تزریق ژل لب معمولاً حدود ۳۰ دقیقه زمان می برد. این کار کاملاً با بی حسی انجام میشود و در حین تزریق شما دردی را تحمل نخواهید کرد.

مراقبت های لازم قبل از تزریق

اگر بخواهیم راجع به مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل لب  توضیح بدهیم میتوانیم به نکات زیر اشاره کنیم:

اول اینکه اگر قرص یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما آن را به اطلاع پزشکتان برسانید. مثلاً قبل از تزریق ژل لب قرص های رقیق کننده خون مانند آسپرین باید قطع شود . برای اینکه تزریق ژل لب بدون عارضه و مشکلی انجام بپذیرد، کاملاً با پزشک خود راجع به داروهایی که مصرف می کنید مشورت کنید .اگر مستعد به تبخال زدن هستید از قبل به پزشک تزریق کننده اطلاع بدهید تا برای شما قرص پیشگیری کننده تبخال تجویز کند. بعد از تزریق ژل هم شما باید نکاتی مثل آب نزدن تا ۲۴ ساعت و عدم فعالیت های شدید ورزشی و فیزیکی تا ۲۴ ساعت و  خوردن داروهای تجویز شده را انجام بدید.  بعد از گذشت ۳ الی ۷ روز ژل تزریق شده در لب های شما اصطلاحاً  جا افتاده  و نتیجه دلخواه را می توانید بعد از گذشت یک هفته مشاهده کنید.

تعرفه و قیمت

قیمت تزریق ژل لب همانطور که در بالا اشاره شد بستگی به برند ژل هم دارد. در حال حاضر در مارکت ایران ژل های کره ای هر سی سی قیمتی از ۷۵۰ هزار تومان تا ۹۰۰ هزار تومان دارند. اما ژل های اروپایی از ۹۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارند. تفاوت این قیمت ها ناشی از برند ژل ها است. معمولا ژل های اروپایی نسبت به ژل های کره ای ماندگاری بیشتری دارند .ماندگاری ژل های اسید هیالورونیک که در لب ها تزریق میشود حدودا ۹ ماه تا ۱۲ ماه است. معمولاً ممکن است بعد از تزریق اولیه پس از گذشته ۱۴ روز شما نیاز داشته باشید که به پزشک خودتان مراجعه کنید و کمی ژل تزریق شده را ترمیم کنید این ترمیم به دلیل ایجاد قرینه سازی کامل معمولاً مورد نیاز هست.

در حال حاضر برندهای کره ای نام آشنا، روفیل و نورامیس هستند و برندهای اروپایی نام آشنا آیدیا، آلاینا سیتوسیال ژوویدرم هستند.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .