میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک |6 سوالات رایج میکرونیدلینگ

میکرونیدلینک در رفع چین و چروک نوید دهنده جوانی و جوانسازی پوست است. اما آیا واقعا میکرونیدلینگ با صدها نخ کوچک سوزنی در واقع می تواند جوانسازی پوست را ترمیم کند.

پاسخ :بله میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک و صاف کردن پوست ابزاری بسیار کارامد است.

اگر می خواهید پوست خود را جوان کنید ، می توان از  مزایایی و اثر بخشی میکرونیدلینگ بهره برد. این روش آسیب های ناشی از معرض آفتاب را درمان ، چین و چروک ها را سفت می کند و باعث می شود جای زخم آکنه کمتر به چشم بیاید.

سوالات رایج در مورد میکرونیدلینگ

در این روش کلینیک سیمارو به 6 سوال رایج در مورد میکرونیدلینگ در روفع چین و چروک و جوانسازی پوست و صورت پاسخ می دهد.

سوال اول:

میکرونیدلینگ چگونه کار می کند؟

پاسخ:

میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک به عنوان درمان القاء کلاژن شناخته می شود ، میکرونیدلینگ شامل یک غلتک داری سوزن ریز یا دستگاه قلم است که باعث ایجاد سوراخ های ریز در لایه بالایی پوست می شود. استفاده از کرم یا سرم پوست اغلب بعد از انجام عمل مرسوم است.

آسیب ناشی از ایجاده سوراخ های ریز روی پوست توسط میکرونیدلینگ کنترل شده است و منافذ پوست با سوراخ های ریز باز می شوند. این کار موجب بهبودی پوست و  باعث تولید کلاژن می شود که به پر کردن و صاف کردن چین و چروک ها و خطوط ریز کمک می کند.

سوال دوم:

میکررونیدلینگ چه شرایط پوستی را درمان می کند؟

پاسخ:

علاوه بر درمان پوست های چروکیده و آفتاب سوز ، میکرونیدلینگ می تواند جای زخم ناشی از آکنه و سایر ناهنجاری هایپوستی  را بهبود بخشد. بیشترین کاربرد آن در صورت است. اما متخصصان پوست همچنین ممکن است از آن برای استفاده در قسمتهای دیگر بدن مثلاً رانها یا در پشت استفاده کنند.

در نتیجه میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک می تواند به جوانسازی پوست شما کمک کند ، اما همیشه بیماران باید احتیاط کنند: اگر پوست آسیب دیده است  ، هیچ روشی نمی تواند باعث جوانسازی و صاف کردن کامل شود.

سوال سوم:

خطرات مرتبط با میکرونیدلینگ چیست؟

پاسخ:

درد جزئی است. یک  بی حسی موضعی به کنترل درد که ممکن است در طول عمل احساس کنید کمک می کند. اما برخی از بیماران ممکن است بعد از میکرونیدلینگ درد جزئی را تجربه کنند و ممکن است پوست برای چند روز قرمز بماند.

عفونت اگرچه سوراخ های سوزن کوچک هستند ، اما زخم های باز هستند و می توانند آلوده شوند. شما باید پوست را تمیز نگه دارید و از لوسیون ها ، استخرها ، سالن های بدنسازی و سایر آسیب های احتمالی در معرض عفونت جلوگیری کنید. البته عفونت بسیار نادر است.

تغییر رنگ پوست. ممکن است مقداری تغییر رنگ سبک یا تیره ایجاد شود ، خصوصاً برای افراد سیاه پوست هستند، اما این تغییر رنگ معمولاً موقتی است.

اکنون توجه بیشتری به آنچه بعد از انجام عمل روی پوست اعمال می شود شود میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک عملکرد سدیم پوست را مختل می کند و مولکول های مضر و احتمالی بالقوه ای را در زیر سطح ایجاد می کند. استفاده از یک آنتی اکسیدان موضعی می تواند  از ورود میکروب ممانعت کند ، اما همچنین قرار نگرفتن در  محل های غیر بهداشتی ومحیط هایی که کثیف یا آلوده باشند ، مهم است.

سوال چهارم:

آیا بیمه هزینه ای میکرونیدلینگ را تحت پوشش قرار می دهد؟

پاسخ:

میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک یک روش آرایشی انتخابی است ، بنابراین بیمه هیچ یک از هزینه ها را پوشش نمی دهد. به طور معمول ، فرد برای رسیدن به بهترین نتیجه به چهار تا شش درمان نیاز دارد و پزشک معالج پس ارزیابی و  معالجه پوست تعداد جلسات درمانی را تعیین می کند و هزینه آنها را تخمین می زند.

سوال پنجم:

ایا استفاده از میکرونیدلینگ در خانه مفید است

پاسخ:

خیر، میکرونیدلینگی که توسط متخصص انجام میشود دارای نتایج و مزایا بیشماری است ، در هر صورت با انجام میکرونید لینگ در خانه ممکن است شما مزایای جزئی دریافت کنید.در استفاده از میکرونیدلینگ در خانه مهم این است که مطمئن شوید وسایلی که استفاده می کنید تمیز هستند.

برخی از بیمارانی که از میکرونیدلینگ در خانه استفاده کرده اند که از نتایج راضی نبودند. چندین نفر بوده اند  که پس از استفاده در خانه به دنبال یک متخصص برای انجام مجدد میکرونیدلینگ بوده اند.

سوال ششم:

نظر متخصصان پوست در مورد میکرونیدلینگ چیست؟

پاسخ:

در حالی که  ایندرمان اغلب مفید است ، متخصصان پوست به طور کلی موافق هستند که میکرونیدلینیک نسبت به لیزر ارزان تر و نتایج بهتری حاصل ارائه می دهد. و پزشکان میکرونیدلینگ را جایگزین مقرون به صرفه تر برای درمان با لیزر درمانی می دانند.

 در درمان های لیزر از انرژی حرارتی برای تولید کلاژن  زیر پوست و تولید کلاژن استفاده می کنند. لیزر خطوط ریز ، بافت و رنگ پوست را بهبود می بخشد و ممکن است لایه ای مرده پوست را که نیز در معرض دید است به پوستهای شاداب تر و سالم تر تبدیل کند.

اما هزینه لیزر تقریباً چهار برابر بیشتر از درمان با میکرونیدلینگ در رفع چین و چروک است. بیشتر بیماران برای دستیابی به نتایج بهینه به سه تا پنج درمان لیزر نیاز دارند.

یک شکل جدید از میکرونیدلینگ نیز موجود است که انرژی پرتودهی را به سوزن ها اضافه می کند. انرژی باعث ایجاد گرما می شود که باعث افزایش انقباض کلاژن و زخم های ریز می شود تا به بهبود نتایج نهایی کمک کند. در این روش خرابی بیشتری وجود دارد و به طور بالقوه خطر بیشتری برای تغییر رنگ و جای زخم وجود دارد ، اما در کل به نظر بی خطر است و به طور معمول گران تر است ، بنابراین قبل از انجام هر روش با استفاده از مشاوره از پزشک متخصص مطمئن شوید که چه درمانی برای شما مناسب است.

نکات مهم

1-قبل از انجام هر روش جوانسازی پوست ، در مورد آنچه که انتظار دارید با انجام این عمل برای شما ایجاد شود ، با متخصص پوست صحبت کنید.

2-اطمینان حاصل کنید که تمام خطرات ناشی از آن را درک کرده اید.

3-به یاد داشته باشید که محافظت از آفتاب قبل و بعد از هر روش برای رسیدن به نتایج بهینه ضروری است.

4-قبل از برنامه ریزی ، مطمئن شوید که قبل از هرگونه مشغله مهم یا رویداد مهم آینده ، زمان بهبودی کافی برای شما وجوددارد.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا