میکرونیدلینگ و همه ی آن چیز که باید درباره آن بدانید

میکرونیدلینگ چیست؟

سجال شاه ، پزشک متخصص پوست ، می گوید: “صدماتی که با میکرونیدلینگ ایجاد می کند فرآیندهای بهبود زخم بدن را تحریک می کند ، در نتیجه گردش خون سلول ها و افزایش تولید کلاژن و الاستین ایجاد می شود ، بنابراین نقش موثری در جوانسازی پوست شما دارد و همچنین از علائم پیری جلوگیری می کند میکرونیدلینگ به همان روش لیزرها عمل می کند ، مزیت میکرونیدلینگ استفاده از گرما یا نور به صورت مکانیکی بر پوست است.

آیا میکرونیدلینگ چین و چروک های ریز و درشت را کاهش دهد؟

کاهش چین و چروک با میکرونیدلینگ

یکی از مهمترین مزایای میکرونیدلینگ ، توانایی آن در تحریک رشد کلاژن و الاستین است که کلید جوانسازی پوست هست. به دلیل توانایی تحریک تولید سلول های جدید پوست ، متخصصان پوست متوجه شده اند که در چند جلسه به طور چشمگیری خطوط ریز ، چروک های پایه کلاغ چشم و چروک های عمیق روی پیشانی کاهش می یابد. محبوبیت میکرونیدلینگ به خاطر استفادهاز مکانیسم درمانی طبیعی بدن استفاده کند ، بنابراین نتایج بسیار طبیعی است.و از آنجا که حداقل زمان بهبود برای میکرونیدلینک نیاز است ، کلینیک سیمارو اغلب آن را به عنوان جوانسازی  برای افرادی که سعی در کنار گذاشتن علائم پیری دارند توصیه می کند.

آیا میکرونیدلینگ زخمهای در معرض دید را ترمیم می کند؟

میکرونیدلینگ و درمان جای زخم

در مطالعه‌ای در مورد تأثیرات میکرونیدلینگ منتشر شده در مجله جراحی  و زیبایی ، تقریباً 100 درصد از شرکت کنندگان در میکرونیدلینگ برای رفع جای  جوش های آکنه از پیشرفت چشمگیر در صورت خود گزراش داده اند. با استفاده از میکرونیدلینگ در منزل ، یک غلتک دستی 1.5 میلی متری به اندازه کافی طولانی است تا جای  زخم های آکنه را بهبود بخشد. برای  زخم های  آکنه بزرگ تر ، به دستگاه های میکرونیدلینگ برای بهبود  به سوزن های طولانی تر نیاز دارید. دستگاه های میکرونیدلینگ درجه حرفه ای (مورد استفاده در مطب پزشک متخصص پوست یا صورت) می توانند به اندازه 3 میلی متر باشند ، که جای زخم های آکنه عمیق را که در زیر سطح پوست ایجاد می شوند ، درمان می کنند.

میکرونیدلینگ در مقایسه با درمان های لیزر کسری برای کاهش زخم های آکنه چقدر مؤثر است؟

تحقیقات انجام شده در ژورنال Dermatologic Surgery در سال 2016 ، هر دو روش درمانی را باهم مقایسه و مؤثر دانستند ، اما برای نتیجه بهتر ، با عوارض جانبی کمتر و آثار بد کمتر ، به میکرونیدلینگ اعتباری  بیشتری دادند.

آیا میکرونیدلینگ آسیب  های ناشی از آفتاب و رنگدانه ها را رفع میکند؟

تاب سوختگی با میکرونیدلینگ

کلاژن بهترینعنصر برای بهبود ظاهر و جوانسازی پوست است و این فراتر از کاهش چین و چروک است. تحریک رشد کلاژن با میکرونیدلینگ همچنین می تواند آسیب و تغییر رنگ در اثر آفتاب را از بین ببرد. یک مطالعه در Annals of Dermatology در برزیل ، نشان داد که میکرونیدلینگ درمانی نویدبخش برای رنگدانه های قهوه ای صورت که موجب لکه دار شدن صورت  است. برای بهبود رنگدانه اضافی از پوست آسیب دیده در معرض آفتاب ، سوزنهای پوستی پوستی باید از 1.0 میلی متر تا 1.5 میلی متر طول داشته باشند.

آیا میکرونیدلینگ موجب جلوگیری از کاهش پیری پوست می شود؟

میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ علاوه بر توانایی صاف و تصحیح پوست آسیب دیده ، می تواند پوست شل را در مردان و خانم های مسن تر محکم کند. (به یاد داشته باشید: هر چه سن شما بالاتر باشد ، کلاژن کمتری تولید می کنید.) یک مطالعه در ژورنال بین المللی پوست نشان داد که میکرونیدلینگ روشی جدید برای دستیابی به جوانسازی پوست ، سفت شدن و ترمیم زخم” است.پس نتیجه میگیریم که میکرونیدلینگ روشی موثر برای پیری زود رس پوست است.

آیا میکرونیدلینگ منافذ کوچک روی پوست را از بین می برد؟

میکرونیدلینگ و کوچک کردن منافذ روی پوست

میکرونیدلینگ در واقع منافذ را بزرگ نمی کند زیرا ممکن است فکر کنید صدها بار پوستتان را سوراخ می کند. در عوض ، یکی از مزایای میکرونیدلینگ این است که  منافذ بسیار کوچکتر ظاهر می شود. میکرونیدلینگ باعث تحریک کلاژن در منافذ شما و اطراف آن می شود ، که در صورت بسته نبودن آنها باعث ریزش و ظاهر کوچک شدن آنها می شود.

آیا میکرونیدلینگ تاثیر  محصولات آرایشی و بهداشتی  پوست را بهتر کند؟

میکرونیدلینگ و جذب مواد در پوست

آیا می دانستید که فقط 4 تا 8 درصد از آن محصولات آرایشی گران قیمت که از روی صورت استفاده می کنید در واقع به پوست شما نفوذ می کند؟ یکی دیگر از مزایای میکرونیدلینگ این است که باعث بهبود جذب محصول می شود. یک مطالعه در ژورنال اروپایی علوم دارویی نشان داد که این روش درمانی می تواند به داروهای موضعی و محصولات آرایشی کمک کند تا  نفوذ بیشتری در پوست داشته باشند ، به شما این امکان را می دهد که از مزایای بیشتری از هر محصول بهره مند شوید. با توجه به اینکه میکرونیدلینگ باعث ایجاد هزاران سوراخ نامرئی در پوست شما می شود که آماده جذب محصولات  هستند. ضربات كوچك در واقع مانند كانال های كوچك عمل می كنند و به محصولات موضعی نیز اجازه می دهند تا بهتر نفوذ كنند و كارآمدتر عمل كنند.

آیا میکرونیدلینگ در تمام بدن شما قابل انجام است؟

یکی دیگر از مزایای میکرونیدلینگ این است که این روش درمانی منحصر به صورت نیست. این کار روی هر قسمت از پوست که نیاز به اصلاح دارد انجام می شود – از جمله مناطقی که علائم کشش یا زخم های آکنه مانند پاها ، قفسه سینه ، پشت و باسن دارند که با چهار تا شش جلسه می تواند در این مناطق تغییر ایجاد کند.

 

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا