کاهش سایز و چربی با کانتورینگ بدن بدون جراحی

کاهش سایز و چربی با کانتورینگ و داشتن ادان مطلوب بر ای همه افراد یه نوع ایده ال در زندگی است،و بعضی از افراد برای دستیابی به آن از رژیم های مخصوص غذایی و حرکات ورزشی سخت پیروی می کنند. اما حتی بعد از ورزش و رژیم گرفتن ، بعضی از مناطق چربی و سلولیت هنوز هم تغییر نکرده اند و با این روش ها از بین نمی روند در نتبجه افراد شروع به جستجوی تکنیک های دیگری می کنند که به آنها کمک می کند تا از این چربی های اضافی خلاص شوند ویکی از این روشها  کاهش سایز و چربی بدون جراحی با کانتورینگ بدن است .

کاهش سایز و چربی با کانتورینگ بدن روشی برای کاهش چربی اضافی و سفت کردن پوست از نواحی مختلف بدن است. برای افرادی که وزن زیادی را دارند و دارای لایه هایی از پوست شل هستند بسیار مناسب است ، البته کاهش سایز و چربی در دو نوع جراحی و غیر جراحی (غیر تهاجمی) در دسترس است. در این پست مقاله  ، ما در مورد انواع مختلف روشهایکاهش سایز و چربی با کانتورینگ بدن بدون جراحی یا کاهش سایز و چربی بدون جراحی  بحث خواهیم کرد.

کاهش-سایز-وچربی-با-کانتورینگ-

انواع مختلفی از روش های کاهش سایز و چربی بدون جراحی

روش های مختلفی از کاهش سایز و چربی با کانتورینگ بدن وجود دارد. در اینجا برخی از تکنیک های اصلی که در اکثر کلینیک های زیبایی شناسی انجام می شود ، آورده شده است.

1-فرکانس رادیو در کاهش چربی

در این روش از کاهش سایز و چربی با کانتورینگ ، متخصص پوست مناطقی از چربی اضافی را با امواج فرکانس رادیویی که به انرژی گرما تبدیل می شوند ، هدف قرار می دهد. با تبدیل امواج ، گرما را در عمق سلولهای چربی تولید کرده و آنها را از بین می برد. گرمای تولید شده در سلولهای چربی بین 43-45 درجه سانتی گراد است. این عمل کاملاً بی خطر است زیرا آپوپتوز فقط در سلول های چربی آغاز می شود و سلول های اطراف آن بی تأثیر باقی می مانند.

از پرتونگاری به طور مرتب در پوست استفاده می شود ، اگرچه توسط FDA (سازمان غذا و دارو) تأیید نشده است. نتایج پس از 3 تا 8 هفته پس از درمان قابل مشاهده است.

2-لیزر درمانی در کاهش چربی

یکی دیگر از روش های کاهش سایز و چربی بدون جراحی لیزر درمانی سطح پایین (LLLT) است که  از نور مادون قرمز طول موج بین 532-635 نانومتر (نانومتر) برای هدف قرار دادن سلولهای چربی استفاده می کند. قرار گرفتن در معرض مادون قرمز باعث تغییر در متابولیسم سلولهای چربی شده و شروع به كاهش و سفت شدن حجم می كند. درکاهش سایز و چربی با کانتورینگ استفاده از لیزر برای کاهش چربی به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارد و دارای حداقل عوارض جانبی است. LLLT توسط FDA تأیید شده است.

3-سونوگرافی در کاهش چربی

از امواج اولتراسوند متمرکز بر شدت (HIFU) برای از بین بردن سلولهای چربی در کاهش سایز وچربی با کانتورینگ بدن استفاده می شود. این روش توسط FDA تأیید شده است و به تدریج باعث از بین رفتن سلولهای چربی و تقویت بدن می شود. این روش برای همه نوع پوست مناسب است و معمولاً در 12 هفته نتایج را نشان می دهد.

4-کرایولیپولیز درکاهش سایز و چربی بدون جراحی

این روش بر اساس اصل قرار گرفتن در معرض سلولهای چربی در دمای پایین ، با شروع آپوپتوز انجام می شود. سلول های چربی در برابر درجه حرارت های پایین آسیب پذیر هستند و پس از این درمان ، بازسازی لایه زیر پوست آغاز می شود و سلول های چربی کاهش می یابد.

هیچ عوارض جانبی به جز پاراستزی موقت (احساس سوزن سوزن شدن) ، کبودی و اریتما (قرمزی سطحی پوست) بعد از درمان وجود ندارد. بهترین نتایج را می توان بعد از چند جلسه طی مدت زمان 3-6 ماه مشاهده کرد.

کاهش سایز و چربی با کانتورینگ بدن زمینه ای از زیبایی شناسی پیراپزشکی است و با تکنیک ها و دستگاه های جدیدتر به سرعت در حال پیشرفت است. تمام روشها توسط متخصصین پوست و متخصصان زیبایی انجام می شود. متخصص پوست قبل از تصمیم گیری در مورد صلاحیت فرد در مورد کاهش سایز و چربی بدون جراحی ، تاریخچه پزشکی فرد را بررسی می کند. دستگاه و تکنیک نیز بسته  میزان چربی، ناحیه درمان و نوع پوست به بیمار توسط متخصص پوست انتخاب می شود.

 مزایای کانتورینگ بدن:

  1. غیر تهاجمی است به معنی خطر کمتری دارد
  2. بازیابی سریعتر ، ملایم تر
  3. نتایج طولانی مدت  وسازگارتر
  4. قابل انجام  برای همه افراد

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا