من همیشه با سیاهی و تیرگی زیر چشم دست و پنجه نرم می کردم. مثل بسیاری از افراد با پوست روشن ( بخوانید: خون آشام) ، رگ ها و تغییر رنگ کورکورانه آشکار که فقط با آرایش پنهان می شد. به همین دلیل است که حداقل روزی یک بار کسی می پرسید که آیا کمبود خواب دارم یا اتفاقا با سرماخوردگی سر میکنم؟ ( و بله ، من به نوبه خود زمان و هزینه زیادی را صرف کاوش در مورد محصولات و روش های درمانی و آرایش می کردم که به این مسئله بپردازم و رفع تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر یکی از آن هاست.)
با این حال  تا زمانی که لیزا هارتمن از مرکز زیبایی شناسی وگنوس – ووس را ملاقات نکردم ، واقعا ریشه مشکل خود را متوجه نشدم – و مهم­تر از همه اینکه در کمتر از یک ساعت قابل حل است. فقط این نیست که پوست من هم نازک و هم کمرنگ است بلکه چیزی به نام ناهنجاری اشک آور نیز دارم. این اتفاق معمول به لاستیک های نازک زیر چشمی اشاره دارد که باعث تاریکی و توخالی شدن ناحیه می شود.
هارتمن ، یک دستیار پزشک دارای مجوز هیئت مدیره واقع در قسمت فوقانی شرقی منهتن ، تزریق اسید هیالورونیک ( فیلر) را پیشنهاد کرد : نوعی فیلر ملایم پوستی ساخته شده از قند که به طور طبیعی در پوست و غضروف های بدن وجود دارد. یک سری تزریقات زیر چشمان شما قرار می گیرد و به شما اجازه می دهد ظاهر لنت های چربی ضخیم تر زیر پوست را شبیه سازی کنید. روش ۳۰ دقیقه ای رفع تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر بسته به ساختار صورت شما هزینه های متفاوتی دارد اما تا نه ماه طول می کشد. (ده ماه از درمان من می گذرد و حالا فقط با کانسیلر دوباره شروع به کار می کنم.)

در اینجا آنچه هارتمن در مورد این روش می گوید را بیان می کنیم : 

چرا برخی از افراد سیاهی بیشتری زیر چشمانشان نسبت به دیگران دارند ؟
برای توضیح رفع تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر اجازه دهید در ابتدا بگویم که حلقه های سیاه یک اصطلاح چتری است که برای توصیف نگرانی های مختلف زیبایی در اطراف چشم استفاده می شود. دلایل زیادی برای حلقه های سیاه وجود دارد ، به خصوص ژنتیک. برخی از افراد با چربی کمتری در زیر پوست بدن به دنیا می آیند بخصوص در ناحیه زیر چشم و در نتیجه دارای یک فرورفتگی می شوند که معمولا به عنوان یک تو خالی از اشک شناخته می شود. همه دارای یک فرورفتگی طبیعی هستند که در بالای لبه استخوان قرار دارد و چشم را محاصره می کند. این فرورفتگی یک خط طبیعی  است اما بعضی از مردم فرو رفتگی های عمیق تری نسبت به دیگران دارند. به جز ژنتیک ، سیاهی چشم می تواند تحت تاثیر موارد دیگری مثل قرار گرفتن در معرض آفتاب ، آلرژی ، کم آبی و کم خوابی قرار گیرد. 

https://cimaru.ir/who-is-suitable-for-this-cosmetic-procedure-inject-filler-under-the-eyes/


آیا تیرگی با افزایش سن بدتر می شود؟
متاسفانه بله. بافت های ما فازی موسوم به پیری سلولی را پشت سر می­گذارند ، جایی که سلول های چرخان کاملا مقاوم به اندازه سلول های قبلی و اولیه نیستند. هدف در ابتدا محافظت از دارایی های صورت ما با استفاده از آفتاب مناسب و خوردن غذای متعادل است. رژیم غذایی ، هیدراته ماندن و خواب کافی – روش های طبیعی حفظ پوست هستند.  
نکات مهم قبل و بعد از رفع تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر :
آیا مواردی وجود دارد که نتوانیم قبل یا بعد از تزریق انجام دهیم؟ چه حسی خواهد داشت؟ چه مدت زمان طول خواهد کشید؟ دقیقا چه کاری انجام می دهید؟
از مصرف الکل و عوامل رقیق کننده خون مثل آسپرین و موترین در روزهای قبل از درمان خودداری کنید.

 در واقع درمان ناحیه زیر چشم با مواد پر کننده بدون درد است و ۳۰-۲۰ دقیقه طول می کشد. می توان قبل از تزریق برای تسکین هرگونه ناراحتی از بی حس کننده استفاده کرد. پس از ارزیابی دقیق و مشخص کردن ناحیه تحت درمان ، پوست کاملا تمیز می شود تا خطر ابتلا به عفونت کاهش یابد . سپس یک سوزن بسیار کوچک در زیر پوست به آرامی پیش می رود تا ناحیه کمبود پر شود. به منظور کاهش بی نظمی بافت در سطح ، به طور متوسط ​​۳-۵ تزریق در هر طرف انجام می شود، محصول به صورت صاف و یکنواخت گذاشته می شود.  پس از تزریق ، ماساژ نرم برای صاف شدن بیشتر انجام می شود تنها چیزی که شما نیاز دارید یخ است و عدم انجام ورزش های سنگین طی ۲۴ ساعت بعدی. 

آیا انواع مختلفی از رفع تیرگی زیر چشم با تزریق فیلر وجود دارد؟

 ممکن است محصولات مختلف یا روش های مختلف تزریق وجود داشته باشند؟
کاملا. هیچ دو ماده فیلری به طور مساوی ایجاد نشده اند و این موضوع خود یک مقاله کامل را دربرمی گیرد. بسیار مهم است که انژکتور شما تفاوت های چشمگیر میان محصولات تایید شده FDA و همچنین موارد استفاده مناسب آنها را درک کند. بعضی از تولید کننده ها در بعضی موارد خوب عمل نمی کنند. بعنوان مثال ، ما از یک فیلر قوی با ظرفیت بالا بری مانند Juvederm Voluma یا Radiesse در منطقه اشک استفاده نمی کنیم چون این مواد بسیار ضخیم و حجیم هستند و نمی توانند موثر باشند. خطر غیر طبیعی به نظر رسیدن و حتی احتمال ایجاد مشکلات بزرگتر در استفاده از فیلر نامناسب وجود دارد. از زمان تصویب در اوایل سال ۲۰۰۰ ، پزشکان از پرکننده های اسید هیالورونیک سبک و نرم در این زمینه استفاده کرده اند. 

آیا عوارض جانبی دارد؟
شایعترین عوارض جانبی در رفع تیرگی چشم با تزریق فیلر شامل کبودی ، تورم و ناراحتی موقتی در محل تزریق است. این عوارض می توانند به پزشک ، محصول یا بیمار مرتبط باشند. بیشترین خطرها شامل تزریق تصادفی به رگ خونی است که در صورت عدم شناسایی منجر به زخم شدن و آسیب به بافت و یا حتی نابینایی می شود. این موارد بسیار نادر است و در سطح بین المللی در ۰٫۰۰۱٪ کل موارد تزریقی دیده شده است.

چه مدت طول می کشد؟ چند وقت یک بار مجبور به بازگشت هستیم؟
طول عمر محصول به پرکننده انتخاب شده و خصوصیات فرد بستگی دارد. بیشتر پرکننده های پوستی که در این منطقه استفاده می شوند حدود ۹ ماه تا کمی بیشتر از یک سال دوام می آورند.

Comments are closed.