رفع اسکار آکنه با میکرودرم روشی بسیار سریع با حداقل تهاجم برای رفع اسکار آکنه است دلایل زیادی در ایجاد آکنه بر روی پوست به خصوص روی صورت وجو دارد که موجب می شود زیبایی صورت خدشه دار شود.

رفع اسکار آکنه یا میکرودرم ابریژن یکی از چند روش مختلف  رفع اسکار آکنه است. برای اطلاع از سایر روش های درمان اسکار آکنه می توانید به مقاله تکنیک های رفع اسکار آکنه مراجعه کنید.

در روش رفع اسکار آکنه با میکرودرم ، متخصص پوست از یک دستگاه دستی کوچک استفاده می کند تا لایه بیرونی پوست شما (اپیدرم) را به آرامی از بین ببرد. این فرآیند پوست را صاف و روشن تر نشان می دهد.

شما می توانید این روش درمانی را به مراجعه به کلینیک زیبایی سیمارو برای رفع اسکار آکنه صورت استفاده کنید.

در ادامه این مقاله مشخص می شود که  آیا میکرودرم ابریژن برای زخم های خاص آکنه ، چقدر موثر است و با هزینه آن ، عوارض جانبی احتمالی و موارد دیگر آشنا می شوید.

آیا در رفع اسکار آکنه با میکرودرم برای همه زخم های آکنه موثر است؟

میکرودرم ابریژن برای انواع خاصی از جای زخم های آکنه افسرده ، که باعث ایجاد چاله هایی در پوست می شوند ، بهترین کارایی را دارد. رفع اسکار آکنه با میکرودرم فقط برای زخم های آکنه افسرده که در برابر اپیدرم صاف قرار دارند ، کار می کند. این  روش جای زخم های عمیق تر از سایر زخم های آکنه را ، بهبود نمی بخشد.

میکرودرم ابریژن همچنین ممکن است برای افرادی که  دارای شکستگی های فعال تا خفیف تا متوسط ​​فعال هستند مفید باشد. علاوه بر از بین بردن سلولهای مرده پوست که می توانند منافذ را مسدود کنند ، این روش همچنین باعث کاهش روغن اضافی (سبوم) از این منافذ می شود.

اگر با یک شکستگی فعال ندولر یا کیستیک سروکار دارید ، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست صحبت کنید. در این موارد ، میکرودرمابراس ممکن است التهاب شما را تشدید کند. متخصص پوست شما ممکن است یک روش درمانی دیگر را توصیه کند یا توصیه کند که تا زمانی که آکنه پاک نشود ، جلسات میکرودرم ابریژن را ادامه دهید.

هزینه میکرودرم در رفع اسکار آکنه

بیمه پزشکی روشهای زیبایی مانند میکرودرم ابریژن را پوشش نمی دهد. از متخصص پوست یا متخصص مراقبت پوست در مورد تخمین هزینه های پیش رو بپرسید تا بدانید که هزینه های آن برای شما مقرون به صرفه است یا خیر.

از سال ۲۰۱۶ متوسط ​​هزینه در هر جلسه ۱۳۸ دلار بوده است. به احتمال زیاد به ۵ تا ۱۲ جلسه برای نتایج بهینه نیاز خواهد بود، که می تواند کل هزینه خارج از جیب را تا حدود ۱،۶۵۸ دلار سوار کند.

نحوه آماده سازی برای این روش

میکرودرم ابریژن در کلینیکهای  مجهز انجام می شود. اگرچه لزوماً نیازی نیست که پیش از انجام آن  مراحل خاصی  طی شود ، نکته ای مهم است این است که ممکن شوید هیچ نوع مواد آرایشی بر روی صورت وجود ندارد.

متخصص پوست از دستگاه با نوک از جنس الماس برای تراشیدن سلول های مرده پوست استفاده می کند ، در مرحله دوم کریستال های نرمی  روی پوست می شود. تا لایه های بیرونی پوست را پاکسازی کنند.

در طی عمل ممکن است احساس خراش جزئی روی پوست کنید. دستگاه مورد استفاده همچنین ممکن است تأثیر ماساژ دهنده ای روی پوست شما داشته باشد و یا احساس ساکشن ملایم ایجاد کند.

هر جلسه رفع اسکار آکنه با میکرودرم حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. برای رسیدن به جلوه مطلوب به چندین جلسه نیاز خواهید داشت.

بعد از انجام میکرودرم در رفع اسکار آکنه چه انتظاری است

بخشی از جذابیت میکرودرم ابریژن عدم عوارض جانبی مرتبط با این روش است. کریستالهای ساینده و نوک الماس دردناک نیستند ، بنابراین متخصص پوست شما نیازی به استفاده از بی حسی ندارد.

امتیاز دیگر روش رفع اسکار آکنه یا میکرودرم زمان ریکاوری سریع است که به شما امکان می دهد میکرودرم ابریژن را چندین بار در ماه انجام دهید. هیچ خرابی لازم نیست و شما می توانید فعالیت های روزانه خود را بلافاصله بعد از هر جلسه از سر بگیرید.

در هر جلسه یک مرطوب کننده متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید. (ممکن است متخصص پوست شما توصیه های خاصی را انجام دهد.) همچنین باید طی روز بعد از عمل، هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید. میکرودرمابراسیون می تواند پوست شما را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر کند و منجر به سوختگی شود. این حساسیت به آفتاب همچنین می تواند خطر ابتلا به زخم های ناشی از آفتاب (لکه های سنی) را افزایش دهد.

عوارض میکرودرم نادر است با این حال ، اگر پوست شما حساس یا تیره است ، ممکن است دچار تحریک یا افزایش فشار خون شوید.

آیا رفع اسکار آکنه با میکرودرم برای همه توصیه می شود؟

میکرودرم ابریژن برای زخم هایی که از لایه های میانی پوست شما (درم) امتداد دارد  و عمیق تر است مناسب نیست. این بیماری فقط اپیدرم را هدف قرار می دهد ، بنابراین با برای زخمی که فراتر از این لایه بالای پوست باشد ، درمان نمی شود.

اگر پوست تیره تری دارید ، در مورد گزینه های خود با متخصص پوست صحبت کنید. در بعضی موارد ، میکرودرمابراسیون ممکن است منجر به پراش پرفیگمنتاسیون شود.

اگر دارای شرایط زیر هستید از روش میکرودرم در رفع اسکار آکنه  خودداری کنید:

 • زخم های باز
 • آکنه فعال کیستیک یا گره ای
 • مصرف داروی ایزوترتینوئین (Accutane) ، یا در حال حاضر در حال مصرف آن هستید
 • بثورات مربوط به تحریک ، اگزما یا روزاسه است
 • تبخال فعال تبخال دهان (تاول های تب یا زخم های سرد)
 • کیست پوستی بدخیم (سرطانی)

آیا تکنیک های دیگر برای رفع اسکار آکنه وجود دارد.

همچنین ممکن است بخواهید سایر روشهای درمانی غیر از روش رفع آسکار اکنه با میکرودرم را نیز در نظر بگیرید.

اسکارهای افسرده نیز می توانند با:

 • dermabrasion (شبیه به میکرودرمابراسیون ، اما یک روش تهاجمی محسوب می شود که درم را نیز هدف قرار می دهد)
 • پرکننده ها
 • لایه برداری شیمیایی
 • لیزر درمانی
 • میکرونیدلینگ

از طرف دیگر ، بهترین روشها برای  درمان جای زخم آکنه بالا آمده با:

 • لیزر درمانی
 • برش جراحی
 • جراحی کرایو
 • تزریق کورتیکواستروئید

است.متخصص پوست شما ممکن است میکرودرمابراسیون یا تکنیک دیگری را بر اساس نوع زخمهای آکنه شما توصیه کند.

در بسیاری از موارد ، درمان اسکارهای آکنه افسرده ، حداقل دو روش مختلف را برای اطمینان از بهترین نتایج شامل می شود. به عنوان مثال ، اگر میکرودرم در رفع اسکار آکنه را انتخاب کنید ، ممکن است متخصص پوست به شما رفع اسکار آکنه را با لیزر توصیه کند.

نتیجه

رفع اسکار آکنه با میکرودرم  یک روش درمانی احتمالی برای زخم های آکنه است ، اما برای همه اینگونه نیست. با پزشک متخصص پوست خود صحبت کنید تا ببینید آیا این روش متناسب با  زخم هایآکنه شما و رنگ پوست شما است یا خیر. مشاوره قبل از درمان به شما در انتخاب نوع روش موثر کمک میکند ، بو مشاوره های قبل از درمان به هر سوال شما پاسخ می دهید.

نظرات خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید .