رفع خطوط لب |چگونه از چین و چروک و خطوط لب خلاص شویم؟

  • رفع خطوط لب که خطوط عمودی کوچکی هستند و مستقیماً بالای لب بالایی ظاهر می شوند.
  • آنها را نباید با خطوط لبخند اشتباه گرفت ، که به آنها چین های بینی گفته می شود.
  • خطوط لب در اثر پیری و عوامل محیطی مانند سیگار کشیدن ، آسیب به خورشید و خشکی ایجاد می شود.
  • گزینه های درمانی شامل مرطوب کننده های لب ، محصولات زیبایی با اسید هیالورونیک و همچنین مواد تزریقی و بوتاکس است.

همه ما با علائم کلاسیک پیری مانند چین و چروک اطراف و خط اخم آشنا هستیم. خطوط لب از موارد دیگری است که شما را پیرتر نشان می دهد

این چین و چروک های کوچک که مستقیماً بالای لب بالایی ایجاد می شوند ، در واقع نام های بسیاری دارند ، از جمله خطوط رژ لب ، خطوط سیگاری ها ، خطوط عمودی و چین و چروک لب.

خطوط لب گاهی اوقات با خطوط خنده یا خط لبخند ، اصطلاحات روزمره چین و چروک های بینی ، اشتباه گرفته می شوند. خطوطی که از لبه های بینی تا گوشه های دهان گسترش می یابند و بعضی اوقات به نظر می رسد “پرانتز” روی صورت شما ایجاد می شود ، یکی دیگر از علائم رایج پیر شدن ، چین های بینی است. این چین و چروک ها عمیق تر و برجسته تر از خطوط لب هستند.

اگرچه خطوط لب تا حدی اجتناب ناپذیر است ، اما مراحلی در رفع خطوط لب وجود دارد که می توانید هم از بروز آنها جلوگیری کنید و هم هنگام ظاهر شدن آنها را درمان کنید.

در ادامه به عواملی که باعث ایجاد خطوط لب می شوند و در مورد آنها چه باید بکنید اشنا می شویم.

چه عواملی باعث ایجاد خطوط لب می شوند؟

درست مثل انواع دیگر چین و چروک ها ، یکی از دلایل اصلی ایجاد خطوط لب ، پیری طبیعی است. با افزایش سن ، بدن شما کلاژن و الاستین کمتری تولید می کند ، دو پروتئین اصلی که به ظاهر جوان پوست کمک می کند.

در واقع ، بعد از 20 سالگی با گذشت هر سال حدود 1 درصد کلاژن کمتری تولید می کنید. در نتیجه ، پوست شما شروع به شل شدن می کند ، و چین و چروک ایجاد می شود. با گذشت زمان ، پوست شما همچنین عرق و چربی کمتری تولید می کند ، که باعث کاهش مرطوب کننده های طبیعی پوست شما می شود و پوست صورت شما به راحتی خشک و چروک می شود.

خطوط لب ناشی از تخریب کلاژن و الاستین است که به طور معمول با افزایش سن اتفاق می افتد ، اما دلایل زیادی برای این خطوط وجود دارد ، از جمله سیگار کشیدن ، آسیب نور به خورشید و پیری. در گذشته آنها به عنوان ” خطوط سیگاری “یاد می شد ، گرچه امروز من معمولاً آنها را در افراد غیر سیگاری می بینم.

سیگار کشیدن یکی از عوامل شناخته شده در پیری زودرس (و خطوط لب) است ، زیرا باعث کاهش جریان خون در پوست می شود. تابش خورشید ، که می تواند در معرض آفتاب قرار گرفتن یا استفاده از تخت های برنزه باشد ، یکی از دلایل عمده کاهش تولید کلاژن است. و قرار گرفتن در معرض آلودگی نیز می تواند همین تأثیر را داشته باشد. از عوامل دیگر می توان به کم آبی بدن ، رژیم غذایی نامناسب ، کمبود خواب و مصرف زیاد الکل اشاره کرد.

چگونه می توان از خطوط لب جلوگیری کرد


شما نمی توانید جلوی پیری خود را بگیرید اما می توانید قدم هایی بردارید تا دچار چین و چروک زودرس نشود و در نهایت رفع خطوط لب شوید ، از جمله خطوط لب. با نوشیدن آب فراوان و مرطوب سازی روزانه پوست اطمینان حاصل کنید که پوست شما از داخل و خارج به میزان کافی آبرسانی می کند. مرطوب کننده شما باید دارای محافظت از SPF باشد ، حتی اگر تمام روز در خانه باشید.

وقتی بیرون می روید ، اطمینان حاصل کنید که از کرم ضد آفتاب و ضد آفتاب با طیف گسترده ، ضد آب و عرق استفاده می کنید و آنها را همانطور که در دستورالعمل های محصول نشان داده شده ، دوباره استفاده کنید.

سعی کنید ازنور مستقیم خورشید – به طور کلی بین ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر – خودداری کنید ، زیرا در آن زمان شدت اشعه ماورا UV بنفش بیشتر است. تخت های برنزه نیز می توانند با اشعه ماورا بنفش به پوست شما آسیب برسانند ، از چین و چروک های ظریف زودرس گرفته تا سرطان پوست کمک می کنند. اگر حتماً برنزه هستید ، گزینه های برنزه شدن بدون آفتاب مانند اسپری یا لوسیون مطمئن ترین شرط شماست.

ترک سیگار یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در کل برای بدن رفع خطوط لب خود انجام دهید. از جمله مزایای دیگر ، جلوگیری از خطوط لب و سایر علائم زودرس پیری خواهد بود. شما همچنین می توانید از ظاهر جوان پوست خود با سایر عادات سالم مانند یک رژیم غذایی خوب ، مصرف متوسط ​​الکل و خواب کافی محافظت کنید.

خطوط لب

چگونگی رفع خطوط لب


اگرچه مراحل پیشگیرانه مهم هستند ، اما فقط کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا خطوط لب ظاهر نشود ، به ویژه به دلیل اینکه پیری دلیل اصلی و اجتناب ناپذیری است.

اگر آماده درمان خطوط لب خود هستید ، پنج دوره اصلی برای رفع خطوط لب وجود دارد:

  • مرطوب کننده ها
  • محصولات بدون نسخه
  • تزریق ژل لب
  • تزریق دیگر مواد تزریق بوتاکس
  • ، و ایجاد مجدد سطح پوست و لیزر.

مرطوب کننده ها
همه افراد با خشکی پوست چه به صورت روزانه و چه به صورت گاه به گاه دچار مشکل شده اند. لبهای خشک یا چاک دار حتی در مورد یک نوجوان پیر به نظر می رسند ، بنابراین با مرطوب کردن لبهای خود و پوست اطراف آنها ، در رفع خطوط لب بکوشید.

اطمینان حاصل کنید که مرطوب کننده صورت را در اطراف لب های خود ماساژ میدهید

اگر در معرض آفتاب هستید ، بررسی کنید که از لب شما SPF محافظت می کند ، زیرا اگر پوست شما به ضد آفتاب نیاز دارد ، لب های شما نیز این کار را می کنند. اگر لب های شما به مرطوب کنندگی جدی نیاز دارند ، یک ماسک لب کلاژن در نظر بگیرید

محصولات حفاظت از لب

اگر هنوز جراحی زیبایی لب را ندارید ، همچنین می توانید محصولات بدون نسخه را که شامل اسید هیالورونیک و مواد مشابه هستند ، بیابید.

اسید هیالورونیک به پوست شما کمک می کند تا آب را حفظ کند ، که به نوبه خود باعث افزایش ضخامت ، یکی از اجزای مهم پوست جوان به نظر می رسد.

اگر مشکل از دست دادن حجم شماست ، براق کننده های لب پرآلود محبوب می توانند ظاهر موقت لب های پرتر را ایجاد کنند. در حقیقت ، یک ترفند زیبایی به اندازه ساده کشیدن خط لب خود را به آن طرف لب ها ، می تواند توهم بزرگتری را ایجاد کند. اما خیلی از مرزهای طبیعی لب های خود فراتر نروید ، در غیر این صورت آنها ظاهری جعلی به نظر می رسند. گزینه هایی مانند این برای یک شب خوب است اما برای رفع خطوط لب در طولانی مدت نیاز به گزینه های بهتر دارید

مواد تزریق پوستی

اگر اقدامات پیشگیرانه و مرطوب کننده ها تاثیری بر خطوط لب ندارند ، می توانید مستقیماً خطوط لب را با روش های آرایشی مانند مواد پرکننده تزریقی هدف قرار دهید. مواد تزریقی حجم بیشتری به لب های شما می دهند و باعث می شوند پرپشت و جوانتر به نظر برسند. معمولاً مواد تزریقی لب قبل از تمدید حدود شش ماه دوام می آورند.

اکثر بیماران برای صاف کردن خطوط لب ، تزریق ژل لب را انتخاب می کنند. این شامل صاف کردن خطوط عمودی لب است – در امتداد آنچه لب سفید را بین بینی و دهان می نامیم. ببمارانی که از چین و چروک لب صورتی ناراحت هستند با تزریق ژل لب برای رفع خطوط لب به اندازه کافی برای” کشش “این خطوط بسیار سود می برند.

در حالی که چنین پرکننده هایی در اصل از خود کلاژن استفاده می کردند ، پیشرفت های تکنولوژیکی منجر به استفاده از محصولات بهتر مانند هیالورونیک اسید و کلسیم هیدروکسی آپاتیت شده است که واکنش های آلرژیک احتمالی را کاهش می دهد

درمابراسیون و لیزر سطح پوست
درمابراسیون لایه های بالایی پوست صورت را پاک می کند تا بافت پوست را صاف کند و به رشد و ضخیم شدن پوست جدید با سطح بالاتر کلاژن کمک کند. هنگامی که لایه بالایی پوست برداشته می شود ، پوست جدید با تولید کلاژن برابرتر و بالاتر رشد می کند ، که منجر به ظاهر جوانتر و جوانتر و در نتیجه رفع خطوط لب می شود.

درمابراسیون از ابزاری چرخان استفاده می کند ، در حالی که با استفاده لیزر سطح پوست، از لیزر استفاده می شود. هر یک از این روش ها ممکن است با استفاده از مواد تزریقی دنبال شود ، بنابراین شما پوست فوقانی (بیرون) را شاداب می کنید در حالی که به طور همزمان برای نتیجه مطلوب حجم اضافه می کنید و چین و چروک ها را صاف می کنید (از داخل) ،

مانند همه علائم پیری ، مبارزه با رفع خطوط لب می تواند ناامید کننده باشد ، به خصوص اگر همه تلاش خود را برای جلوگیری از آن انجام داده باشید.

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا