عوارض اسکالپتینگ | ایا کاهش چربی با کول اسکالپتینگ امکان پذیر است؟


عوارض اسکالپتینگ : اسکالپتینگ (کریولیپولیز) نیز نامیده می شود ، یک روش پزشکی است که به خلاص شدن از شر سلول های اضافی چربی در زیر پوست شما کمک می کند. اگرچه مزایای مختلفی برای اسکالپتینگ وجود دارد ، اما اگر در نظر دارید ازاین روش استفاده کنید ، باید از خطرات آن آگاه باشید.

در طی انجام اسکالپتینگ ، یک جراح پلاستیک یا پزشک با تجربه از یک ابزار ویژه برای خنک کردن قسمت های خاصی از بدن شما تا دمای انجماد استفاده می کند. این روش سلولهای چربی را در بخشی از بدن شما که تحت درمان قرار گرفته انجماد کرده و از بین می برد. با گذشت چند هفته از درمان ، این سلولهای مرده چربی به طور طبیعی تجزیه می شوند و از طریق کبد از بدن خارج می شوند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اسکالپتینگ را به عنوان یک درمان بی خطر پزشکی تأیید کرده است. اسکالپتینگ مزایای بسیاری نسبت به لیپوساکشن سنتی دارد. این روش بدون جراحی ، غیر تهاجمی است و نیازی به زمان بهبودی ندارد. و در کاهش سلولهای چربی در یک منطقه معین از درمان تا 20 تا 25 درصد مؤثر است.

با این حال ، عوارض اسکالپتینگ می تواند اسیب هایی به همراه داشته باشد، و برای همه توصیه نمی شود. برای یادگیری بیشتر با ما همراه باشید.

https://cimaru.ir/liposuction-with-a-tummy-tuck-is-liposuction-with-a-tummy-tuck/

خطرات و عوارض اسکالپتینگ
برخی از عوارض رایج اسکالپتینگ عبارتند از:

 1. احساس درد در محل درمان
  در طی روش اسکالپتینگ، پزشک شما بخشی از بدن را که تحت درمان قرار می گیرد بین دو صفحه خنک کننده قرار می دهد. این می تواند حسی از کشش یا کشیدن را که باید برای مدت زمان یک یا دو ساعت به وجود بیاورید ، ایجاد کند.
 2. گرفتگی در محل درمان
  محققان دریافته اند که یک عارضه مشترک رایج اسکالپتینگ درد ، لک و درد یا درد در محل درمان است. این احساسات معمولاً بلافاصله پس از درمان تا حدود دو هفته پس از شروع درمان شروع می شوند. دمای شدید سرما که پوست و بافت در طی اسکالپتینگ در معرض آن قرار دارد ، ممکن است علت این امر باشد.

یک مطالعه از سال 2015 ، نتایج افرادی را بررسی کرد که طی یک سال 554 عمل کریپولیپولیز انجام داده بودند. این بررسی نشان داد که هر درد پس از درمان معمولاً 3-11 روز طول می کشد و بعد از بین می رود.

 1. قرمزی موقت ، تورم ، کبودی و حساسیت پوستی در محل درمان
  عوارض اسکالپتینگ موارد زیر را شامل می شود ، همه در محلی که درمان انجام شده است:
 • قرمزی موقتی
 • تورم
 • کبودی
 • حساسیت به پوست


اینها در اثر قرار گرفتن در معرض دمای هوا ایجاد می شود. آنها معمولاً بعد از چند هفته به تنهایی از بین می روند. این عوارض جانبی به وجود می آید زیرا اسکالپتینگ بر روی پوست به روشی مشابه سرما زدگی تأثیر می گذارد ، در این حالت بافت چربی را دقیقاً زیر پوست هدف قرار می دهد. با این حال ، اسکالپتینگ بی خطر است و به شما سرمازدگی نمی دهد.

 1. هایپرپلازی چربی پارادوکسیک در محل درمان
  یک اثر جانبی بسیار نادر اما جدی از عوارض اسکالپتینگ ، هایپرپلازی چربی پارادوکسیکال است. این بیشتر در مردان مشاهده می شود. و به این معنی است که سلولهای چربی در محل درمان به جای کوچکتر بزرگتر می شوند. هنور درک نشده است که چرا این اتفاق می افتد. اگرچه این یک عارضه جانبی آرایشی و بهداشتی است نه از نظر جسمی خطرناک ، هیپرپلازی چربی متناقض به خودی خود از بین نمی رود.

چه کسی نباید از اسکالپتینگ استفاده کند
اسکالپتینگ یک روش درمانی ایمن و مؤثر برای کاهش چربی بدن در بیشتر افراد است. با این وجود عده ای هستند که نباید این معالجه را دریافت کنند. افرادی که شرایط زیر دارند نباید اسکالپتینگ انجام دهند:

 • کرایوگلوبولینمی
 • بیماری آگلوتینین سرما
 • هموگلوبولینوریای سرما پاروکسیسمال


اسکالپتینگ می تواند برای افراد مبتلا به این اختلالات عوارض جدی ایجاد کند.

همچنین توجه داشته باشید که اسکالپتینگ درمانی برای چاقی نیست. در عوض ، می تواند به از بین بردن مقادیر کمی از چربی اضافی که به راحتی با رژیم و ورزش به تنهایی از بین نمی رود کمک کند.

نتیجه
اگر می خواهید از اسکالپتینگ استفاده کنید ، از عوارض اسکالپتینگ و مزایای ان آگاه وشد و بدانید چه مزایای نسبت به از سایر روشهای از بین بردن چربی را دارد. سلولهای چربی منجمد شده توسط اسکالپتینگ هرگز بر نمی گردند زیرا بدن آنها را از بین می برد. هیچ عمل جراحی در این روش وجود ندارد زیرا این یک روش غیر تهاجمی است و هیچ زخمی بعد از درمان وجود ندارد. همچنین زمان استراحت یا ریکاوری لازم وجود ندارد. نتایج ممکن است در کمتر از چند هفته شروع شود ، با این که بیشتر افراد نتیجه کامل را سه ماه بعد از درمان نهایی خود تجربه می کنند

دسترسی سریع به عناوین

پیمایش به بالا