کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابروی طبیعی

کم پشت شدن ابرو در اثر افزایش سن و یا بروز برخی بیماری های خاص در کنار ژنتیکی و یا مادرزادی بودن کمبود ابرو٬ از دلایلی هستند که بسیاری از خانم ها و حتی آقایان سعی در ترمیم و کاشت ابرو دارند چراکه ابروهای زیبا و یکدست تاثیر مهمی بر زیبا دیده شدن هر فرد دارد.

برای کاشتن ابرو باید مراحل مشخصی را طی کرد که به شرح زیر می باشد:

  • طراجی کردن ابرو: این مرحله بهتر است با نظر خود بیمار انجام شود. معمولا یک شمای کلی از طرحی که قرار است در نهایت ایجاد شود را ابتدا با قلم برای بیمار طراحی می کنند و بعد از آن کار کاشت را آغاز می کنند.
  • در مرحله دوم از قسمت های مشخصی از سر(معمولا پشت سر) تارهای مویی برداشته می شود و زیر میکروسکوپ آنها را آماده پیوند می کنند که پس از مشخص کردن نقاط روی ناحیه ابرو آنها را به تدریج توسط سوزن های ریزی قرار می دهند و می کارند. این پروسه معمولا حدود ۴ ساعت طول می کشد.

برای کاشت و پر کردن هر ابرو به حدود ۲۵۰ الی ۴۰۰ تار مو نیاز است که البته این تعداد بسته به نوع و شکل ابروی هر فرد و ساختار پیشانی وی می تواند متفاوت باشد. برای اینکه بیمار درد کمتری احساس کند معمولا محل را بی حس می کنند.

عوارض و اقدامات بعد از کاشت مو

معمولا تا حدود ۵ روز بعد از عمل٬ قرمزی های در نواحی کاشته شده وجود دارد که به مرور از بین می رود. همچنین ممکن است تا ۳ روز کمی خون مردگی و یا کبودی در نواحی اطراف ابرو و چشم ها ایجاد شود که جای نگرانی ندارد و پس از یک هفته اثرات آن از بین می رود.

نتیجه کاشت ابرو به چه شکل خواهد شد؟

پس از ۲ الی ۳ هفته ابروها زیبا به نظر می رسند چون هنوز پر هستند. بعد از آن کمی شروع به ریزش می کنند و دوباره تا مدت ۴ ماه رشد می کنند و در نهایت تا ۶ ماه بعد ابروها شکل منسجم و یک دستی به خود می گیرند. ولی لازم است که در فاصله ۱۰ الی ۱۴ روز بعد از کاشت ابروها با ابزار مشخصی مانند یک برس نرم هدایت شوند تا در نهایت آنچه نتیجه کار خواهد بود ابروهایی یک دست و زیبا باشد.