لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن

در حال حاضر بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد در در جهان لیزر است.

با توجه به اینکه این تکنولوژی مورد تایید سازمان غذا و دارویی آمریکا fda است، بسیار روش مطمئن و کاربردی می باشد. اگر بخواهیم در مورد لیزر کردن موهای زائد توضیحات کاملتری ارائه کنیم باید در مورد انواع لیزر و نکات قبل و بعد از لیزر کردن و همینطور تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب و قیمت هر جلسه صحبت کنیم .

در ابتدا انواع لیزر های مختلف را مورد نقد و بررسی قرار میدهیم .

لیزر الکساندرایت

لیزر دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر می باشد. بهترین گزینه برای استفاده از این نوع لیزر افرادی هستند که دارای پوستی روشن با موهای تیره هستند. اگر شما چنین تیپ پوستی و چنین رنگ مویی را دارید قطعاً بهترین گزینه برای شما استفاده از لیزر الکساندرایت است.

لیزر دایود

این لیزر دارای طول موج ۸۰۸ نانومتر است. عمق نفوذ و انرژی آن از لیزر الکساندرایت کمی بیشتراست. این لیزر برای افرادی با پوست گندمی یا سبزه با رنگ موی سیاه و تیره بسیار مناسب هست. معمولا تیپ پوستی افراد در ایران همین نوع است.

لیزر اندیاگ

این لیزر با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر، مناسب برای نوع پوست برنز و تیره با موهای سیاه می باشد.

به این ترتیب با دانستن اینکه نوع و رنگ پوست و موی شما چه نوعی می باشد می توانید بهترین نوع لیزر را انتخاب کنید. هر چند ما در مجموعه سیمارو با استفاده از کادری مجرب به شما بهترین مشاوره را جهت انتخاب نوع لیزر ارائه می کنیم.

موضوع بعدی که لازم است از آن آگاه باشید این است که باید بعد از شروع لیزر کردن، حداقل ۶ الی ۸ جلسه در بازه های معمولاً ۴۰ روزه لیزر کردن را ادامه بدهید تا به نتیجه مطلوب و حذف موهای زائد برسید. البته ممکن است در برخی از موارد شما در جلسات چهارم و پنجم هم به نتیجه مطلوب برسید.برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع بهتر هست که در بازه های ۴۰ روزه به پزشک خودتان سر بزنید و نتیجه هر جلسه رو نسبت به جلسه قبلی مورد بررسی قرار بدهید. بعد از گذشت این تعداد جلسات به صورت معمول شما نیاز دارید سالیانه ۲ مرتبه یعنی هر شش ماه یکبار این کار را انجام دهید تا موهای زائد در بدن شما دوباره شروع به رشد نکند.

قیمت و تعرفه لیزر

در مورد تعرفه و قیمت لیزر موهای زائد هم چند عامل بسیار تعیین کننده وجود دارد.

  1. اولین گزینه ی مهم  برند دستگاه لیزر
  2. دومین گزینه جایی است که شما برای لیزر کردن انتخاب می کنید.
  3. سومین گزینه فردی است که برایتان این کار را انجام میدهد.

با توجه به تمامی اطلاعاتی که ارائه شد معمولاً هر جلسه لیزر در تهران برای کل بدن حدوداً از ۴۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان تخمین زده میشود. معمولا دستگاه لیزر الکساندرایت نسبت به سایر لیزر ها به دلیل محبوبیتی که در سالهای گذشته به دست آورده گران تر هست.

عوارض و مشکلات

در مورد عوارض و مشکلات لیزر کردن هم باید به این نکته اشاره کنیم که اگر شما این کار را در یک مجموعه پزشکی انجام بدهید و قبل از لیزر کردن از پزشک مشورت بگیرید تا درجه قدرت هر پالس لیزر برای شما به صورت اختصاصی مشخص شود و کارهایی که لازم است قبل از لیزر کردن  و در حین لیزر کردن و بعد از لیزر کردن رو به درستی انجام بدهید به هیچ عنوان در دچار عوارض نخواهید شد.