جوان سازی پوست با مزوتراپی صورت و مو

مزوتراپی

از لحاظ لغوی مزوتراپی ریشه یونانی دارد. تراپی به معنی درمان و مزو به معنی میان یا میانه است.  که جمع آن ها روشی را تداعی میکند که از طریق آن ما میتوانیم دارو را به بدن انتقال دهیم. البته توسط این روش برای از بین بردن چین و چروک افتادگی و بازسازی پوست از طریق انتقال مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و هر آن چیزی که پوست احتیاج دارد برای این که خود را دوباره بازسازی کرده و کلاژن سازی و الاستین سازی در آن بیشتر شود استفاده می شود. در حقیقت این روش علاوه بر اینکه این مواد مغذی را در اختیار پوست قرار می دهد به دلیل ایجاد ستون های تزریق باعث کلاژن سازی در پوست هر فرد می شود.

مزوتراپی برای جلوگیری از ایجاد خطوط و چین های پوستی و بهبود شادابی بر پوست استفاده می شود. پوست شما را روشن و زیبا کرده و از التهاب و قرمزی پوست می کاهد ممکن است در مزوتراپی از داروهایی با خاصیت چربی سوزی استفاده کنیم که در این صورت چربی اضافه لپ و غبغب از این طریق رفع خواهد شد.

یکی دیگر از کاربردهای مزوتراپی جلوگیری از ریزش مو و تقویت فولیکول های مو می باشد.

اگر بخواهیم در مورد قیمت هر جلسه مزوتراپی توضیح بدهیم به صورت کاملا روشن باید به این موضوع اشاره کنیم قیمت داروها و اصطلاحا کوکتل های مزوتراپی با توجه به اینکه در مارکت ایران برندهای گوناگونی مبادرت به واردات این نوع داروها کرده اند متفاوت است. اما به صورت میانگین در هر جلسه بین ۲۰۰ هزار تومان الی ۴۰۰ هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت.

برای اینکه برای مزوتراپی آماده باشیم باید از یک هفته قبل از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین یا داروهای ضد التهاب استروئیدی قطع شود زیرا این داروها ممکن است ایجاد کبودی و خونریزی بیش از حد را در پی داشته باشد.

قبل از انجام مزوتراپی پزشک شما روی صورت شما پماد بی حسی موضعی را برای جلوگیری از درد میمالد. ممکن است اثر بی حسی تا حدود ۳۰ دقیقه بعد طول بکشد تا به اوج خود برسد. به دلیل این که سوزن هایی که برای تزریق در این روش استفاده می شوند بسیار نازک و ظریف هستند، شما در حین تزریق دردی را تحمل نخواهید کرد. طول سوزن های تراپی معمولاً ۴ میلیمتر و قطر این سوزن ها معمولاً از سوزن های انسولین هم کوچکتر است.

معمولاً برای اینکه شما بعد از استفاده از این تکنیک به نتیجه دلخواه برسید ۳ تا ۶ جلسه زمان احتیاج خواهید داشت.